Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування пізнавальної активності студентів медичного коледжу в процесі вивчення природничо-наукових дисциплін

Загрузка...

Формування пізнавальної активності студентів медичного коледжу в процесі вивчення природничо-наукових дисциплін

Назва:
Формування пізнавальної активності студентів медичного коледжу в процесі вивчення природничо-наукових дисциплін
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
Темерівська Тетяна Георгіївна
УДК 377. 6: 50
Формування пізнавальної активності студентів медичного коледжу в процесі вивчення природничо-наукових дисциплін
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
ЧАЙКА Володимир Мирославович Тернопільський національний університет імені Володимира Гнатюка, директор Інституту педагогіки і психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
СТЕПАНЮК Алла Василівна, Тернопільський національний
педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, завідувач, кафедри методики викладання біології;
кандидат педагогічних наук, доцент
СУШАНКО Віктор Володимирович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач науково-методичної лабораторії якості підготовки фахівців.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, кафедра теорії і методики професійного навчання, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться 24 грудня 2004 року о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .053.01. у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса , зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса .
Автореферат розіслано 23 листопада 2004 року.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Й.М.Гушулей
Загальна характеристика роботи
Актуальність і доцільність дослідження. Зростання вимог до якості підготовки фахівців з вищою, у тому числі медичною, освітою ставить перед педагогічною наукою завдання створити ефективні дидактичні системи, які базуються на застосуванні видів, технологій, форм і методів навчання, які забезпечують інтенсивне залучення студентів до процесу оволодіння системою знань, формування вмінь і навичок. На цій основі можна суттєво підвищити рівень самостійної творчої пізнавальної діяльності фахівців, створити умови для більш повного і ефективного розвитку особистості майбутнього фахівця.
Специфіка підготовки студентів у медичному коледжі обумовлена цілями й особливостями їх майбутньої професійної діяльності, необхідністю здійснювати важливі функції (узагальнювати дані про пацієнта, стан його здоров’я, ставити сестринський діагноз і відповідно до нього складати план лікувальних дій і маніпуляцій, оцінювати його результати, коригувати сестринський діагноз відповідно до динаміки стану здоров’я пацієнта, діяти не за шаблоном дослідження, а осмислено, аналізувати результати своєї роботи, самооцінки хворим свого стану тощо). Це може успішно реалізовуватися лише за умови, коли в основі підготовки фахівців у медичному коледжі є логіка розвитку і розгортання системи професійної діяльності.
Проблеми розвитку та формування творчої особистості, активізації пізнавальної діяльності у процесі навчання знайшли відображення ще у працях філософів Аристотеля, Сократа, Платона, педагогів-класиків І. Гербарта, А. Дістервега, Я. Коменського, І. Пестелоцці, Г. Сковороди, В.Сухомлинського, К.Ушинського. Проблемам технологічного підходу у навчанні, удосконалення навчального процесу в сучасній вищій школі присвячені праці А. Алексюка, С. Архангельського, Ю. Бабанського, В. Бондаря, В. Вергасова, А. Глузмана, В. Козакова, Н. Ничкало, В. Сагарди, С.Сисоєвої, М. Ярмаченка. Питання структурування змісту навчального матеріалу і діяльності в процесі навчання висвітлено в дослідженнях В.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Формування пізнавальної активності студентів медичного коледжу в процесі вивчення природничо-наукових дисциплін

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок