Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕНТИФІКАЦІЯ СТРУКТУРНИХ ТА РЕГУЛЯТОРНИХ ГЕНІВ БІОСИНТЕЗУ РИБОФЛАВІНУ У ФЛАВІНОГЕННИХ ДРІЖДЖІВ CANDIDA FAMATA

Загрузка...

ІДЕНТИФІКАЦІЯ СТРУКТУРНИХ ТА РЕГУЛЯТОРНИХ ГЕНІВ БІОСИНТЕЗУ РИБОФЛАВІНУ У ФЛАВІНОГЕННИХ ДРІЖДЖІВ CANDIDA FAMATA

Назва:
ІДЕНТИФІКАЦІЯ СТРУКТУРНИХ ТА РЕГУЛЯТОРНИХ ГЕНІВ БІОСИНТЕЗУ РИБОФЛАВІНУ У ФЛАВІНОГЕННИХ ДРІЖДЖІВ CANDIDA FAMATA
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,48 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ КЛІТИНИ
ДМИТРУК
Костянтин Васильович
УДК 579.222 + 577.214:577.164.1
ІДЕНТИФІКАЦІЯ СТРУКТУРНИХ ТА
РЕГУЛЯТОРНИХ ГЕНІВ БІОСИНТЕЗУ
РИБОФЛАВІНУ У ФЛАВІНОГЕННИХ
ДРІЖДЖІВ CANDIDA FAMATA
03.00.07 - мікробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів - 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі молекулярної генетики та біотехнології Інституту біології клітини НАН України.
Науковий керівник: | доктор біологічних наук,
член-кореспондент НАН України, професор
Сибірний Андрій Андрійович,
Інститут біології клітини НАН України, директор, завідувач відділу молекулярної генетики і біотехнології.
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор
Лущак Володимир Іванович,
Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника, завідувач кафедри біохімії;
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Бабяк Любов Ярославівна,
Інститут біології клітини НАН України,
відділ регуляторних систем клітини.
Провідна установа: | Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 26 вересня 2006 р. о 14.00. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.246.01 Інституту біології клітини НАН України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 14/16.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології клітини НАН України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 14/16.
Автореферат розіслано 11 серпня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук В.М. Убийвовк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогоднішній день досягнуто значних успіхів у вивченні шляху біосинтезу рибофлавіну (РФ) та його регуляції у флавіногенних дріжджів. Для подальшого дослідження молекулярних механізмів регуляції флавіногенезу у цих мікроорганізмів і конструювання надпродуцентів РФ важливе значення має застосування методів роботи з рекомбінантною ДНК. Такі методи широко розроблені для пекарських та окремих видів неконвенційних дріжджів. Одним із зручних об'єктів для вивчення шляху біосинтезу РФ та конструювання надсинтетиків вітаміну В2 є флавіногенні дріжджі Candida famata. Цей вид дріжджів характеризується високим флавіногенним потенціалом – мутантні штами C. famata, отримані методами традиційної селекції, використовуються у світовому виробництві як промислові продуценти вітаміну В2 (зокрема, в США виробництво РФ налагоджено на базі штаму-суперпродуцента C. famata dep8). Розробка та застосування молекулярно-генетичних підходів може в майбутньому забезпечити створення нових штамів C. famata – надпродуцентів РФ.
Для вивчення молекулярних механізмів регуляції флавіногенезу у дріжджів C. famata і конструювання надпродуцентів РФ важливе значення має ідентифікація структурних і регуляторних генів даного процесу та їх дослідження.
До початку даної експериментальної роботи не було ідентифіковано жодного гену, що бере участь в біосинтезі РФ та регуляції цього процесу у флавіногенних дріжджів C. famata.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дана робота є частиною фундаментальних досліджень відділу молекулярної генетики та біотехнології Інституту біології клітини НАНУ за темами: ”Клонування структурних і регуляторних генів флавіногенезу та конструювання штамів-надсинтетиків рибофлавіну у еукаріотичних мікроорганізмів“ (№ держреєстрації 080401/00 2К-95), “Біохімічні та генетичні аспекти регуляції деградації і біогенезу пероксисом та біосинтезу флавінів у неконвенційних дріжджів“ (№ держреєстрації 0198V003026). Автор дисертаційної роботи є одним із виконавців вищеназваних досліджень.
Мета і завдання дослідження. Метою даної роботи була ідентифікація структурних та регуляторних генів біосинтезу РФ у флавіногенних дріжджів C. famata. Відповідно до мети, поставлені такі завдання:
1. Отримати та біохімічно охарактеризувати реципієнтні штами для клонування структурних генів, задіяних у біосинтезі РФ C.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ІДЕНТИФІКАЦІЯ СТРУКТУРНИХ ТА РЕГУЛЯТОРНИХ ГЕНІВ БІОСИНТЕЗУ РИБОФЛАВІНУ У ФЛАВІНОГЕННИХ ДРІЖДЖІВ CANDIDA FAMATA

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок