Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕШКАНКИ МІСТ ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ:ГЕНДЕРНА ДИСКРИМІНАЦІЯ ТА ДИНАМІКА ЗМІН (1861-1917 РР.)

Загрузка...

МЕШКАНКИ МІСТ ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ:ГЕНДЕРНА ДИСКРИМІНАЦІЯ ТА ДИНАМІКА ЗМІН (1861-1917 РР.)

Назва:
МЕШКАНКИ МІСТ ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ:ГЕНДЕРНА ДИСКРИМІНАЦІЯ ТА ДИНАМІКА ЗМІН (1861-1917 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,49 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
Вороніна Марина Сергіївна
УДК 94(477) “16”: 271,5: 37
МЕШКАНКИ МІСТ ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ:ГЕНДЕРНА ДИСКРИМІНАЦІЯ ТА ДИНАМІКА ЗМІН (1861-1917 РР.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат історичних наук, доцент
Плиско Леонід Миколайович, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, професор кафедри історичних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Астахова Катерина Вікторівна, Харківський гуманітарний університет
“Народна українська академія” Міністерства освіти і науки України,
перший проректор.
кандидат історичних наук, доцент
Посохова Людмила Юріївна, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри
історії України.
Провідна установа – Донецький національний університет (кафедра історії України),
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться “25” лютого 2005 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія V-58.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці
Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий “25” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На початку ХХІ століття “гендер” перестає бути лише науковим терміном. У всьому світі гендерний підхід набуває обертів у внутрішній політиці держав: гендерний перегляд питання про квоти в парламентах, гендерне законодавство, гендерні бюджети й так далі. Харків, як регіональний центр, не є периферією в цих питаннях. Певну допомогу з приводу досягнення гендерної рівності у суспільстві шляхом залучення громадськості надають Харківські міська рада та обласна державна адміністрація. Але основне фінансування здійснюють закордонні фонди. У другій половині ХІХ на початку ХХ століття перед громадськістю Харківської губернії теж стояли подібні проблеми. Також суспільним і суто жіночим організаціям допомагали органи самоврядування. Єдиною відмінністю була відсутність системи грантів від іноземних фондів. Наші попередниці вирішували фінансові питання завдяки внутрішнім ресурсам. Отже, у харків’янок є власний досвід становлення та взаємодопомоги, проблема полягає у його вивченні, висвітленні та оприлюдненні.
Харківський регіон був й залишається одним із провідних наукових, освітніх, промислових і культурних центрів Української держави. Вже у другій половині ХІХ століття значна частина жительок нашого регіону прагнули вийти за вузькі рамки статусу дружини та матері, й цілком природно, що найбільш активний елемент був зосереджений у губернському центрі та інших містах, де була найбільша концентрація населення.
До недавнього часу такі аспекти історії жіноцтва практично не досліджувались. У радянській історіографії вивчались лише ті питання, що були пов’язані з революційною діяльністю окремих осіб та організацій або з пролетаріатом у загальному його розумінні без акцентування на гендерних проблемах. Сучасні ж історики не поспішають сприймати новітні підходи в науці, використовувати новітні методи, оскільки незвичним шляхом завжди йти важче, ніж уторованим. Та невелика когорта істориків, що сприяла появі “women studies” (а в пострадянському науковому дискурсі вони іменуються соціальною фемінологією), своє завдання бачать у тому, щоб “повернути жінок історії”, “вписати” їх до неї , доповнити колишню картину або навіть “переписати” у відповідності з виявленими фактами. Таким чином, актуальність теми дослідження – гендерна дискримінація та дипривація не викликає сумнівів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МЕШКАНКИ МІСТ ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ:ГЕНДЕРНА ДИСКРИМІНАЦІЯ ТА ДИНАМІКА ЗМІН (1861-1917 РР.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок