Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕФІРООЛІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА В АВТОНОМНІЙ РЕСПУБЛІЦІ КРИМ

Загрузка...

ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕФІРООЛІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА В АВТОНОМНІЙ РЕСПУБЛІЦІ КРИМ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕФІРООЛІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА В АВТОНОМНІЙ РЕСПУБЛІЦІ КРИМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,46 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАНДРАЖИ ЗАРЕМА РЕФАТІВНА
УДК: 338.432.003.13:633.8 (477.75)
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕФІРООЛІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА В АВТОНОМНІЙ
РЕСПУБЛІЦІ КРИМ
08.07.02- економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному інженерно-педагогічному університеті Міністерства освіти АРК, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України НОВІКОВ Юрій Миколайович, Кримський державний інженерно-педагогічний університет, професор кафедри обліку та аудиту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор КАРАМАН Михайло Мінович, Південна філія „Кримський агротехнологічний університет” Національного аграрного університету, завідувач кафедри економіки;
кандидат економічних наук, доцент НЕХАЙЧУК Юлія Серафимівна, Міністерство економіки Автономної Республіки Крим, керівник управління стратегічного планування та регіонального розвитку.
Провідна установа - Одеський державний аграрний університет, кафедра організації виробництва та агробізнесу, м. Одеса.
Захист відбудеться „20” травня 2005 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївському державному аграрному університеті за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Миколаївського державного аграрного університету за адресою 54010, м. Миколаїв, вул. Карпенка,73.
Автореферат розісланий “18“ квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клочан В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Автономна Республіка Крим є основним регіоном України з виробництва ефіроолійної сировини та ефірної олії, які відносяться до пріоритетних напрямів розвитку регіону. На сучасному етапі відкритість ринку підтвердила неконкурентоспроможність господарств, які виробляють ефіроолійну сировину та призвела до погіршення їх економічного стану, скорочення ефіроносних плантацій, зменшення обсягів виробництва натуральних ароматичних продуктів з рослинної сировини, деградації ресурсного потенціалу галузі.
Теоретичні та методичні аспекти економічної ефективності виробництва, у т. ч. в умовах перехідного періоду, розглядалися в працях таких відомих вчених економістів як В.Г.Андрійчук, М.О. Андреїшин, О.Д. Гудзинський, П.Т. Саблук, В.І. Шиян, О.І. Богуцький, Ю.М. Новіков, І.І. Червен, Б.І. Пасхавер, П.Ф. Веденічев, І.І. Лукінов, О.М. Онищенко, А.Е.Юзефович та багатьох ін. Питаннями ефективності виробництва ефіроолійних культур в Криму у різні часи займалися М.М. Караман, Г.В. Сотнікова, А.Ф. Качур. Окремі аспекти розвитку ефіроолійної галузі досліджували Ю.С. Нехайчук, Є.В. Ніколаєв.
Разом з тим, методичні підходи, які склалися в економічній науці щодо визначення сутності та показників оцінки ефективності сільськогосподарського виробництва потребують подальшого розвитку. З’явилась необхідність включення грошової оцінки землі в методику розрахунку критерія ефективності виробництва. Сучасний стан ефіроолійної галузі потребує вивчення та вирішення нових проблем відносно стратегії розвитку підприємств ефіроолійної галузі, використання сукупного сільськогосподарського капіталу та визначення його складової – грошової оцінки землі, зайнятої ефіроолійними культурами, застосування нових ефективних технологій та нових економічних відносин в галузі, визначення виробничого та експортного потенціалів підприємств, які поки що не знайшли свого повного відображення в дослідженнях. Це і обумовлює актуальність теми дослідження та її вибір.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Проведені дослідження здійснювалися у межах плану науково-дослідної роботи Кримського державного інженерно-педагогічного університету щодо підвищення ефективності використання ресурсного потенціалу Криму і виконані на замовлення Міністерства АПК Криму (№15/29 від 03.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕФІРООЛІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА В АВТОНОМНІЙ РЕСПУБЛІЦІ КРИМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок