Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОЇ НАДПРОВІДНОЇ КЕРАМІКИ НА ОСНОВІ ТАЛІЮ ТА РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ

Загрузка...

СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОЇ НАДПРОВІДНОЇ КЕРАМІКИ НА ОСНОВІ ТАЛІЮ ТА РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ

Назва:
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОЇ НАДПРОВІДНОЇ КЕРАМІКИ НА ОСНОВІ ТАЛІЮ ТА РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,77 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Київський національний університет
Імені тараса шевченка
зеленько Микола Анатолійович
УДК 546.41-31’42’56-31’65’87’431+548.734
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОЇ НАДПРОВІДНОЇ КЕРАМІКИ НА ОСНОВІ ТАЛІЮ ТА РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Неділько Сергій Андрійович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
професор кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України, доктор хімічних наук, професор
Присяжний Віталій Дем’янович
директор Міжвідомчого електрохімічного відділення НАН України, м. Київ
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
В’юнов Олег Іванович
Інститут загальної та неорганічної хімії
імені В.І. Вернадського НАН України
старший науковий співробітник відділу хімії твердого тіла
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка МОН України, хімічний факультет, кафедра неорганічної хімії, м. Львів.
Захист відбудеться “25” червня 2007 р. о 16.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.03 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська 64, хімічний факультет, Велика хімічна аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська 58).
Автореферат розісланий “23” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.х.н., доцент Л.П. Олексенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найбільш важливих задач сучасної неорганічної хімії є пошук та одержання нових перспективних матеріалів, що володіють різноманітними електрофізичними та магнітними властивостями, а також вдосконалення характеристик вже існуючих речовин.
Відкриття явища високотемпературної надпровідності для купратів поставило перед науковцями важливі задачі, пов’язані з вивченням процесів одержання, фазоутворення, поліпшення структурних та електрофізичних характеристик, дослідження методів стабілізації надпровідної фази та схильності до хімічної деградації, оскільки можливості практичного використання високотемпературних надпровідних матеріалів (ВТНП) залишаються багатообіцяючими для мікроелектроніки, медицини, створення ефективних систем виробництва, накопичення та передачі енергії.
ВТНП сполуки складу YBa2Cu3O7-z (Y123) з критичною температурою Тс  К у вигляді плівок знайшли своє застосування у сквідах та різноманітних СВЧ приладах. На основі Y123 створена надпровідна піна, яка може стати основою для практично ідеальних обмежувачів небезпечних струмів в електроенергетиці. Однак зацікавленість науковців в останній час привертають сполуки на основі Y124. Критична температура Tc фази Y124 є дещо нижчою, ніж у Y123 та становить приблизно 7580Передбачається, що ця сполука є більш стійкою до кисневого обміну з середовищем та хімічної деградації і, на відміну від Y123, вміст кисню в цій фазі практично не змінюється з часом.
Досить перспективними високотемпературними надпровідниками є сполуки на основі оксиду талію. Головною особливістю надпровідників на основі талію є одна з найвищих температур переходу у надпровідний стан (Tc=125Зараз триває пошук добавок для стабілізації надпровідної фази для підвищення екологічних характеристик даних матеріалів. Крім того, надпровідники на основі талію схильні до деградації, тому певний інтерес викликає вивчення способів захисту від факторів зовнішнього середовища.
Таким чином, пошук та дослідження ВТНП матеріалів з високими критичними параметрами (температурою, магнітним полем, струмонесучою здатністю), необхідними механічними властивостями, високою стійкістю до хімічної деградації є актуальним не лише для покращення технічних параметрів ВТНП-матеріалів, а й для розуміння природи та механізмів явища високотемпературної надпровідності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОЇ НАДПРОВІДНОЇ КЕРАМІКИ НА ОСНОВІ ТАЛІЮ ТА РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок