Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СПРИЯННЯ СТАНОВЛЕННЮ ОСОБИСТОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ДИТЯЧІЙ БІБЛІОТЕЦІ

Загрузка...

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СПРИЯННЯ СТАНОВЛЕННЮ ОСОБИСТОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ДИТЯЧІЙ БІБЛІОТЕЦІ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СПРИЯННЯ СТАНОВЛЕННЮ ОСОБИСТОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ДИТЯЧІЙ БІБЛІОТЕЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,62 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет культури і мистецтв
ШУЛЯК СВІТЛАНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 37.03:027.625
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СПРИЯННЯ СТАНОВЛЕННЮ ОСОБИСТОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ
ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ДИТЯЧІЙ БІБЛІОТЕЦІ
07.00.08 – книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Гарбар Галина Анатоліївна,
Миколаївський філіал Київського національного
університету культури і мистецтв,
завідувач кафедри теорії та практики
соціокультурної діяльності
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Чачко Ада Семенівна,
Київський національний університет культури і мистецтв,
професор кафедри гуманітарних дисциплін;
кандидат педагогічних наук, доцент
Шевченко Ірина Олександрівна,
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв,
доцент кафедри теорії, історії та практики культури
Провідна установа: Харківська державна академія культури,
кафедра бібліотекознавства та соціальних комунікацій,
Міністерство культури і туризму України
Захист відбудеться 28.04.2006 р. о 15-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 26.03. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Коваленко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті визначає пріоритетність розвитку особи на засадах демократії і гуманізму. У зв’язку з цим особливого значення набуває завдання створення середовища, сприятливого для становлення й самореалізації кожної особи. Вирішенню його можуть посприяти й бібліотеки, особливо дитячі, за умови оновлення і вдосконалення ними змісту, форм та методів роботи. Йдеться зокрема про використання різних форм та методів ігрової діяльності. Їх значення у розвитку творчого потенціалу дітей, мотиваційної та емоційно-вольової сфери загальновизнане. Роль цих факторів у процесі становлення особистості роз-кривається у працях вітчизняних (Ю.Богінської, К.Бондаренко, А.Бурової, Г.Ганчо, Л.Гольденберга, О.Дейча, О.Доліної, Д.Ельконіна, О.Жорнік, Л.Жулідової, П.Капосової, В.Сухомлинського, К.Ушинського) та зарубіжних (Е.Берна, Е.Дороті, Г.Лацаруса, Ж.Паже, Г.Спенсера, Ф.Шіллера, Й.Хейзінга) авторів.
Різні аспекти застосування елементів ігрової діяльності у бібліотечно-інформаційному обслуговуванні читачів дитячих бібліотек аналізують такі відомі фахівці бібліотечної галузі, як Н.Бачинська, Л.Герчікова, Г.Гінзбург, Т.Долбенко, Л.Жаркова, І.Желобовський, А.Марголіна, С.Матліна, Н.Медвєдєва, О.Нелісова, Т.Попова, А.Чачко, Л.Чупиріна, М.Чусовітіна.
Водночас аналіз наукових досліджень з філософії, психології, педагогіки, бібліотекознавства, автори яких розкривають специфіку процесів розвитку й самореалізації особи (вітчизняні вчені – Л.Анциферова, Л.Божович, Л.Виготський, Д.Ельконін, О.Леонтьєв, А.Петровський, С.Рубінштейн та зарубіжні – Дж.Боулдуїн, Е.Еріксон, Д.Зиглер, Ж.Піаже, Е.Торндайк, С.Холл), переконує, що специфіка впливу ігрової діяльності на молодших школярів як читачів дитячих бібліотек досліджена недостатньо. Крім того, аналіз повсякденної практики дитячих бібліотек засвідчує очевидну суперечність між традиційними формами, методами і засобами бібліотечно-інформаційного обслуговування дітей молодшого шкільного віку і сучасними можливостями застосування нових ігрових методик.
Вивчення теоретичних і практичних аспектів застосування ігрової діяльності в умовах дитячих бібліотек переконало, що у вітчизняному бібліотекознавстві спеціально не досліджувалися педагогічні умови сприяння становленню особистості молодших школярів засобами ігрової діяльності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СПРИЯННЯ СТАНОВЛЕННЮ ОСОБИСТОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ДИТЯЧІЙ БІБЛІОТЕЦІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок