Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Містична символіка як художній компонент романтизму (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ТВОРІВ рОСІЙСЬКИХ ПОЕТІВ-РОМАНТИКІВ ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ xix СТОлІттЯ)

Загрузка...

Містична символіка як художній компонент романтизму (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ТВОРІВ рОСІЙСЬКИХ ПОЕТІВ-РОМАНТИКІВ ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ xix СТОлІттЯ)

Назва:
Містична символіка як художній компонент романтизму (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ТВОРІВ рОСІЙСЬКИХ ПОЕТІВ-РОМАНТИКІВ ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ xix СТОлІттЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,37 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Таврійський національний університет
ім. В.і.вернадського
Сорокін Олександр Анатолійович
УДК 821.1111 П82-31
Містична символіка
як художній компонент романтизму
(ЗА МАТЕРІАЛАМИ ТВОРІВ рОСІЙСЬКИХ
ПОЕТІВ-РОМАНТИКІВ ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ xix СТОлІттЯ)
Спеціальність 10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Сімферополь - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі російської літератури Донецького національного університету.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Федоров Володимир Вікторович,
Донецький національний університет, завідувач кафедри російської літератури
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Калашникова Ольга Леонідівна, Дніпропетровський національний університет, професор кафедри порівняльного та російського літературознавства;
кандидат філологічних наук, доцент Зябрєва Галина Олександрівна, Таврійський національний університет ім. В.І.Вернадського, доцент кафедри російської та зарубіжної літератури
Провідна установа
Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, відділ світової літератури, м. Київ
Захист відбудеться “ 4” червня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.051.05 Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського (95007, Сімферополь, просп. В.Вернадського, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського (95007, Сімферополь, просп. В.Вернадського, 4)
Автореферат розісланий “4” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лавров В.В.
загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Дослідника завжди буде цікавити вплив на літературний твір тих чи інших історичних подій, як і суспільно-політичних поглядів митця. Цей інтерес лише посилюється, якщо досліджується не один твір чи низка творів автора, а творчість різних авторів, що належать до одного чи декількох літературних напрямків. Тому дуже актуальним бачиться вивчення іманентних взаємовпливів суспільно-історичного та культурно-художнього розвитку. Одним із яскравих прикладів глибокої значущості такого взаємовпливу є творчість російських поетів-романтиків, більшість із яких була тісно пов’язана з діяльністю таємних масонських лож у Росії. Ця обставина обумовлює актуальність обраної для дослідження теми.
Російський романтизм як напрямок є складним комплексом світоглядних, духовних та літературно-побутових засад, який вміщує велику кількість компонентів – соціально-політичних, ритуальних, програмно-новаторських, художньо-естетичних, що виявляються, крім інших джерел, у структурі поетичного тексту. Зміст поетичного тексту містить у собі співвідношення Мікрокосм (осмислене ліричним героєм у ірреальній дійсності межове його становище) – Макрокосм (прагнення ліричного героя осягнути ірреальне, Абсолютний Дух, за межею). Ці стратегічні рівні поетичного тексту породжували у свою чергу уявну онтологічну настанову, що реалізується в ритуалі – принциповій події у житті містичного товариства.
Розквіт російського романтизму пов’язаний із широким поширенням масонства в Росії, з глибокою зацікавленістю містичним ученням і – внаслідок цього – створенням містичних товариств, певні з яких переростають у політичні організації. Схильність до містицизму уявляється нам характерною рисою російського романтизму, а ця проблема є недостатньо висвітленою.
Як такий, містичний орден вивчено, але без співвідношення з поетичною проекцією, тому даний аспект потребує глибокого дослідження.
Дотримання окремих ритуалів ставить на одне із значних місць у художній системі романтизму містичний символ, символ-архетип. Дослідження семантики художніх творів виявляє в них ознаки ритуальності з використанням містичних символів. При цьому поетичні твори набувають нового змісту, що значно розширює розуміння складності романтичних течій, художніх завдань, що ставили перед собою романтики, та їх розв’язань; визначають символ-архетип як одне з домінуючих місць у співвідношеннях з іншими структурно-семантичними категоріями.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Містична символіка як художній компонент романтизму (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ТВОРІВ рОСІЙСЬКИХ ПОЕТІВ-РОМАНТИКІВ ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ xix СТОлІттЯ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок