Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Автоматизоване оцінювання та прогнозування гідрохімічного стану водних ресурсів Подільського Придністер’я

Загрузка...

Автоматизоване оцінювання та прогнозування гідрохімічного стану водних ресурсів Подільського Придністер’я

Назва:
Автоматизоване оцінювання та прогнозування гідрохімічного стану водних ресурсів Подільського Придністер’я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,65 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Ямборак Раїса Семенівна
УДК 502.55(204).001.18(477.43/.44)
Автоматизоване оцінювання та прогнозування гідрохімічного стану водних ресурсів Подільського Придністер’я
11.00.11 - конструктивна географія та
раціональне використання природних ресурсів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Чернівці – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі екології та моніторингу навколишнього середовища Подільського державного аграрно-технічного університету
Науковий керівник: кандидат технічних наук, професор
Шелудченко Богдан Анатолійович,
Подільський аграрно-технічний університет, завідувач
кафедри екології та моніторингу навколишнього
середовища
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, доцент
Ющенко Юрій Сергійович,
Чернівецький національний університет імені Юрія
Федьковича, завідувач кафедри гідроекології,
водопостачання та водовідведення

кандидат географічних наук, доцент
Буднік Світлана Василівна,
державний агроекологічний університет, м. Житомир,
доцент кафедри моніторингу навколишнього
природного середовища
Захист відбудеться 14.11.2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.76.051.04 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича: м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2, К.ІV, ауд. 24.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розіслано…09.10.2007р.
1
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Оцінювання придатності вод для питного водоспоживання характеризується показником фізіологічної повноцінності, який визначає адекватність їхнього мінерального складу потребам організму.
Значна частина питного водопостачання (близько 75 %) в нашій країні зорієнтована на поверхневі води, тому раціональне природокористування в межах акваторій поверхневих водних об’єктів є надзвичайно актуальним. Ступінь придатності води для конкретного водокористування визначається її фізичними, хімічними, біологічними та органолептичними характеристиками, тому важливого значення набуває проблема якості водних ресурсів.
Існуючі методи диференційованого підходу оцінювання якості води дають можливість кількісно оцінити лише показники окремих її властивостей. Тому комплексне узагальнення інформації про якість водних екосистем, зокрема для річки Дністер, може дозволити дати повну оцінку її геоекологічного стану та сукупність змін показників її якості. Природні та антропогенні чинники, які характеризують стан водного об’єкта (фізичні, хімічні та біологічні), постійно змінюються в часі. Геоекологічний моніторинг навколишнього природного середовища, в тому числі й водних екосистем, є основою для розробки і прогнозування його динаміки під впливом антропогенних навантажень. Наявна статистична інформація щодо обліку кількісних і якісних показників, які характеризують параметри якості води, це – простий статистичний опис на визначений момент часу. Такого роду інформація не дає можливості її узагальнення, а отже не відтворює повної картини динаміки природних процесів і не дозволяє провести об’єктивне оцінювання геоекологічного стану водних об’єктів в цілому. Разом із тим, застосування таких методик для оцінювання гідроекологічної якості водних систем не відтворює повної узагальненої картини геоекологічного стану досліджуваної системи, потребує додаткових порівнянь, а тому виникла потреба в розробці алгоритмів узагальненої автоматизованої інтегральної оцінки екосистеми, яка дає змогу поєднати в одному показнику багато різних за одиницями виміру, вагомістю та іншими характеристиками чинників.
Отже, розробка методу автоматизованого оцінювання якості води річкових русел Подільського Придністер’я надає можливість створення оперативної ГІС-моделі прогнозування динаміки властивостей екосистеми в цілому.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Автоматизоване оцінювання та прогнозування гідрохімічного стану водних ресурсів Подільського Придністер’я

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок