Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УЧАСТЬ КИТАЙЦІВ У РЕВОЛЮЦІЙНИХ ПОДІЯХ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ (1917–1921 рр.)

Загрузка...

УЧАСТЬ КИТАЙЦІВ У РЕВОЛЮЦІЙНИХ ПОДІЯХ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ (1917–1921 рр.)

Назва:
УЧАСТЬ КИТАЙЦІВ У РЕВОЛЮЦІЙНИХ ПОДІЯХ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ (1917–1921 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,67 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ім. А. КРИМСЬКОГО
КАРПЕНКО Микола Михайлович
УДК 94 [(477)+(470+571)] (=581) «1917/1921»
УЧАСТЬ КИТАЙЦІВ У РЕВОЛЮЦІЙНИХ ПОДІЯХ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ (1917–1921 рр.)
07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії та міжнародних відносин Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
Бур’ян Михайло Степанович,
завідувач кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка,
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Лещенко Леонід Овдійович,
головний науковий співробітник Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України
кандидат історичних наук, доцент
Таран Макар Анатолійович,
доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться “9” квітня 2008 р. о 1400 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.174.01 в Інституті сходознавства ім. А. Кримського НАН України за адресою: Київ-1, вул. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України за адресою: Київ-1, вул. Грушевського, 4, кім. 207.
Автореферат розіслано “7” березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Василюк О.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Із вступом світового співтовариства в третє тисячоліття проблеми міграції громадян викликають заклопотаність міжнародних організацій й урядів багатьох країн. Для багатонаціональних держав мігранти несуть низку проблем, які в періоди політичних, соціально-економічних криз можуть загостритися й привести до поглиблення громадянського протистояння. Прикладом поглиблення такого громадянського протистояння є результат безконтрольності та ігнорування соціально-економічних проблем мігрантів з Китаю з боку уряду Російської імперії в період Першої світової війни. Заслуговує докладного дослідження й переосмислення з позицій сьогодення, яким чином китайські громадяни, разом з іншими іноземцями (в тому числі й на Україні), були втягнені в Громадянську війну на всій території Російської імперії.
Вивчення процесу участі китайців у революційних подіях 1917–1921 рр. саме на Україні актуально ще й тому, що докладно ця тема в українській історіографії не розроблялася.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках комплексної програми Науково-дослідного центру імені В.М. Бейліса “Схід–Захід: теорія та історія міжцивілізаційних взаємостосунків” (державний реєстраційний № 0103U003602). Робота відображає також головний напрямок діяльності кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин і один з приоритетних напрямків науково-дослідної роботи Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Мета дослідження – на основі аналізу документів, що містяться в архівах України і вводяться уперше в науковий обіг, друкованих джерел, комплексного з’ясування усіх обставин дослідити роль китайських і змішаних інтернаціональних формувань Червоної армії в період революційних подій 1917–1921 рр. на території України.
Для досягнення зазначеної мети були поставлені наступні завдання: –
з’ясувати причини міграції громадян Китаю в Російську імперію, у тому числі на територію України, напередодні й у період Першої світової війни, сфери застосування й умови праці китайських робітників; –
визначити причини й мотиви вступу мігрантів з Китаю в лави Червоної гвардії, у партизани й у Червону армію; –
розглянути організаційні засади формування китайських і змішаних інтернаціональних частин Червоної армії; –
проаналізувати характер участі китайців у різних етапах революційних подій на Україні; –
розкрити роль китайців-червоноармійців, що служили в різних за призначенням формуваннях, у різні етапи Громадянської війни на Україні; –
простежити роль колишніх китайських червоноармійців у соціально-політичному й економічному житті України в період демобілізації й перші роки після закінчення Громадянської війни.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: УЧАСТЬ КИТАЙЦІВ У РЕВОЛЮЦІЙНИХ ПОДІЯХ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ (1917–1921 рр.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок