Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ ТЕОРІЇ ЦІНИ ВІД КЛАСИЧНОЇ ДО СУЧАСНОЇ

ЕВОЛЮЦІЯ ТЕОРІЇ ЦІНИ ВІД КЛАСИЧНОЇ ДО СУЧАСНОЇ

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ТЕОРІЇ ЦІНИ ВІД КЛАСИЧНОЇ ДО СУЧАСНОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,50 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Міністерство освіти та науки України
Одеський державний економічний університет
КУЗНЄЦОВА МАРИНА АРКАДІЇВНА
УДК 338.5.01
ЕВОЛЮЦІЯ ТЕОРІЇ ЦІНИ
ВІД КЛАСИЧНОЇ ДО СУЧАСНОЇ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса 2005
Дисертація є рукописом.
Роботу виконано в Одеській національній академії зв'язку ім. О. С. Попова Міністерства транспорту та зв’язку України (м. Одеса).
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Пусенкова Ірина Володимирівна
Одеська національна академія зв'язку
ім. О. С. Попова,
завідувач кафедрою економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Болдирєв Ігор Андрійович
Південноукраїнський державний
педагогічний університет
ім. К. Д. Ушинського,
професор кафедри політичних наук
кандидат економічних наук, доцент
Вдовиченко Анатолій Миколайович
Одеська національна академія
харчових технологій ім. М.В. Ломоносова
доцент кафедри політичної економії
Провідна організація – Інститут економічного прогнозування НАН України, відділ економічної теорії (м. Київ).
Захист відбудеться 8.04.2005 р. о 14.00 г. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.055.01 в Одеському державному економічному університеті Міністерства освіти та науки України за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
Автореферат розіслано 7.03.2005 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат економічних
наук, доцент А.І. Ковальов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
В ході сучасних економічних перетворень в Україні, спрямованих на створення передумов розвитку ринкових відносин, які відповідають світовому рівню, проблеми ціни й ціноутворення виходять в нашій країні на передній план. Ціна є основним механізмом, який забезпечує пропорційність розвитку виробництва, а також єдність матеріальних інтересів виробників і споживачів. Це означає, що вона виступає найбільш узагальнюючим показником руху товарних відносин.
Проблеми ціни й ціноутворення завжди були в центрі уваги вчених-економістів різних шкіл протягом усього ходу розвитку суспільства. Проте, зараз ці проблеми набувають найбільшої актуальності. Це пов'язано, в першу чергу, з тим, що сучасний стан розвитку суспільства на світовому рівні носить перехідний характер. Капітал, як вища форма товарного виробництва, в ході свого саморозвитку несе в собі риси свого власного заперечення як такого, що веде до зародження в його рамках нової системи відносин. Гіпотеза розвитку товарних відносин та їх самозаперечення, яка виникла в класичній економічній літературі, припускає, що на зміну опосередкованим (речовим) суспільним відносинам приходять відносини, які не потребують для своєї реалізації необхідності опосередкування ринком, тобто виступають безпосередньо суспільними (міжособистісними). Це означає: якщо в умовах панування товарних відносин через механізм ціноутворення стихійно визначалося - що виробляти? скільки виробляти? для кого виробляти? і ціна являла собою хаотично сформовану мінову вартість, то у ході природноісторичного розвитку капіталу виникає об'єктивна необхідність вирішувати поставлені питання свідомо, планово, наперед визначати й організовувати виробництво відповідно до суспільних потреб.
Стосовно проблеми ціни і ціноутворення існують напрацювання багатьох вітчизняних і зарубіжних авторів. Вітчизняні економісти та економісти ближнього зарубіжжя основну увагу у своїх дослідженнях приділяють аналізу перехідності відносин, які виражені у ціні. Найбільший внесок у розвиток цього питання внесли Геєц В.О., Горбатенко В.Л., Гош А.Г., Грималюк В.А., Ентов Р.М., Єсипов В.Є., Збарський М.І., Звєряков М.І., Капустін Є.І., Касаткіна А.А., Коган А.М., Козлова К.Б., Корніков К.А., Костусев О.О., Ліпсіс І.В., Маймінас Є.Д., Мартиновський С.В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ТЕОРІЇ ЦІНИ ВІД КЛАСИЧНОЇ ДО СУЧАСНОЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок