Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Віолончельні сонати Л. ван Бетховена (ансамблеві закономірності жанру)

Віолончельні сонати Л. ван Бетховена (ансамблеві закономірності жанру)

Назва:
Віолончельні сонати Л. ван Бетховена (ансамблеві закономірності жанру)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,83 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського
Зав’ялова Ольга Костянтинівна
УДК 785.7+78.08
Віолончельні сонати Л. ван Бетховена
(ансамблеві закономірності жанру)
17.00.03 – музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник: | Кандидат мистецтвознавства, професор
Неболюбова Лариса Сергіївна
Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського, професор кафедри історії зарубіжної музики
Офіційні опоненти: | Доктор мистецтвознавства, професор
Москаленко Віктор Григорович
Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського, професор кафедри теорії музики
Кандидат мистецтвознавства, доцент
Сердюк Олександр Віталійович
Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, Доцент кафедри культурології
Провідна установа: | Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України, відділ культурології, Київ
Захист відбудеться 27 грудня 2000 р. о 1530 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 у Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського за адресою: 01001, м. Київ, вул. Архітектора Городецького, 1/3, ауд.36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім П.І. Чайковського за адресою: 01001, м. Київ, вул. Архітектора Городецького, 1/3.
Автореферат розісланий 25 листопада 2000 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
Кандидат мистецтвознавства, доцент Коханик І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦIЇ
Актуальнiсть теми. Становлення жанру вiолончельної сонати тiсно пов’язане з еволюцiєю ансамблевого виконавства як роду музично-професiйної дiяльностi. В процесi педагогiчної роботи та ансамблевого виконавства, як правило, звертається увага на питання технологiчнi, музично-естетичнi, iнтерпретацiї, сценiчного сприйняття. Проблеми ж iсторiї: становлення професiйного ансамблевого виконавства в зв’язку з розвитком та змiною жанрiв, еволюцiєю стилiстики, - практично поза увагою дослiдникiв. Саме цей взаємозв’язок (жанр, стиль - ансамблевий тип виконавства чи оркестровий, або сольний) є одним з головних в камерно-iнструментальнiй музицi, будь-то дует (соната), трiо, квартет, квiнтет, ансамблi з фортепiано, бо формує особливий тип як композиторського, так i виконавського музичного мислення. Проблема ансамблю, як особливого типу мислення (композиторського, виконавського), в якостi предмета вивчення потребує бiльш глибокої розробки i в теорiї, i в музичнiй практицi, окремих наукових праць. При фактичнiй вiдсутностi теоретичних розробок в галузi ансамблю як особливого типу музичного мислення вирiшення проблеми здiйснюється несвiдомо, емпiричним шляхом, залежно вiд практичного досвiду музиканта. Феномен ансамблю за своїми основоположними параметрами є складовою частиною найбiльш узагальненої проблеми музичного мислення, якiй надається велике значення в музикознавствi. Тут основоположними є роботи Б.В.Асаф’єва, Б.Л.Яворського, С.С.Скребкова, Е.М.Орлової, Е.В.Назайкiнського, Л.А.Мазеля. Аспекти музичного мислення Бетховена розглядаються в дослiдженнi А.I.Климовицького та статтi Е.Вязкової. Специфiчнi ракурси цiєї проблематики розробляються також в працях Г.Орлова, Г.Iгнатченка та I.Цурканенко, рядi статей збiрника наукових праць “Музичне мислення: проблеми аналiзу та моделювання”. Не зважаючи на широке коло авторiв, в тому числi - надзвичайно авторитетних, проблема “ансамбль i музичне мислення композитора чи виконавця” так i не отримала спецiального дослiдження, окремої працi.
Мета i задачi дослiдження. На рубежi XVIII - XIX ст. склалася особлива ситуацiя, що визначалася iсторико-стильовою нестабiльнiстю ансамблевого виконавства та вiдповiдних йому жанрiв. Виявити закономiрностi розвитку ансамблю як особливого типу мислення в зв’язку зi становленням сонатного жанру в камерно-iнструментальнiй творчостi Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Віолончельні сонати Л. ван Бетховена (ансамблеві закономірності жанру)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок