Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СИСТЕМ СТАНДАРТИЗАЦІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ В УКРАЇНІ

Загрузка...

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СИСТЕМ СТАНДАРТИЗАЦІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ В УКРАЇНІ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СИСТЕМ СТАНДАРТИЗАЦІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,76 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
ОЛЕЙНІКОВА СВІТЛАНА СЕРГІЇВНА
УДК 351.82: 006.1
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СИСТЕМ СТАНДАРТИЗАЦІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ
В УКРАЇНІ
Спеціальність 25.00.02 – Механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Дятлова Валентина Василівна,
Донецький державний університет управління
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри менеджменту
зовнішньоекономічної діяльності
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Гончаров Валентин Миколайович, Луганський національний аграрний університет (м. Луганськ), завідувач кафедри економіки праці та соціально-трудових відносин АПК;
кандидат наук з державного управління Марченко Вікторія Валеріївна, Донецький державний університет управління (м. Донецьк), доцент кафедри менеджменту у невиробничій сфері.
Захист відбудеться 21 травня 2008 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, просп. Б.Хмельницького, 108, ауд. 201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
Автореферат розісланий 18 квітня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.С. Клейнер


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Світовий досвід розвитку економік держав і їх взаємодії в ринкових умовах виявив ряд проблем у міжнародній торгівлі, що пов'язані з технічними бар'єрами і можуть бути вирішені за рахунок гармонізації національних систем стандартизації і сертифікації. Ефективність стандартизації і сертифікації як методів державного регулювання діяльності у всіх сферах, особливо зовнішньоекономічній, знаходить підтвердження в зростаючих масштабах робіт з гармонізації в цій галузі на міжнародному і національному рівнях.
В Україні процеси гармонізації спрямовані, переважно, на розширення фонду державних стандартів, що відповідають міжнародним і міждержавним, розробку технічних регламентів, які регулюють питання безпеки продукції і послуг для життя і здоров'я людей, довколишнього природного середовища. Гармонізація національних стандартів і системи підтвердження відповідності міжнародним нормам створює передумови для випуску вітчизняними підприємствами конкурентоспроможної продукції і є об'єктивною необхідністю в умовах активізації участі України в міжнародній торгівлі, реалізації Угоди про партнерство і співробітництво з Європейським Союзом (ЄС) і прагнення до вступу у СОТ. Необхідність гармонізації національних систем стандартизації і сертифікації доведена практикою: вартість продукції, експортованої без сертифіката якості і підтвердження відповідності систем якості підприємства-виготовлювача, виданих компетентними центрами, на 30-40% нижча від рівня світових цін.
Основою для розробки механізмів державного регулювання систем стандартизації і сертифікації відповідно до міжнародних норм є наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених
П. Орлова, С. Фомічова, В. Пілюшенка, І. Полікарпова, Л. Альперіна, В. Ільяшенка, В. Версана,
Г. Вороніна, С. Поважного, С. Ільєнкової, Г. Губерної, В. Окрепілова, В. Гончарова, О. Сергєєва, В. Демінга, Д. Джурана, Х. Ліліє, Е. Міньо.
Розвиткові систем стандартизації і сертифікації в Україні, вивченню закордонного досвіду присвячені наукові праці Л. Боженка, Р. Бичківського, Ю. Койфмана, В. Павлова, М. Шаповал, Д. Коршунова, Н. Окрошко, В. Якубовського, Г. Філіпчука. Над розв’язанням проблем у цій галузі працюють російські вчені В. Белобрагін, О. Владимирцев, Ю. Зорін, М. Світкін. Практичною реалізацією гармонізації систем стандартизації і сертифікації займається Держспоживстандарт України за активної участі регіональних органів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СИСТЕМ СТАНДАРТИЗАЦІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок