Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Патоморфоз фолікулярних пухлин щитовидної залози у мешканців Києва після аварії на Чорнобильській АЕС

Загрузка...

Патоморфоз фолікулярних пухлин щитовидної залози у мешканців Києва після аварії на Чорнобильській АЕС

Назва:
Патоморфоз фолікулярних пухлин щитовидної залози у мешканців Києва після аварії на Чорнобильській АЕС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,24 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство охорони здоров’я України
Львівський державний медичний університет
імені Данила Галицького
СамоЙлов Олександр Олександрович
УДК 616.441-006.55-006.66 -091.1:621.039.586:612.014.482
Патоморфоз фолікулярних пухлин щитовидної залози
у мешканців Києва після аварії
на Чорнобильській АЕС
14.03.02 – патологічна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті екологічної патології людини (м. Київ) і Київському міському центрі хірургії та реабілітації хворих з патологією щитовидної залози МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
Терещенко Валентина Павлівна,
Інститут екологічної патології людини, директор.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, доцент Плешанов Євген Валентійович, Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького,
в.о. професора кафедри ендокринології;
доктор медичних наук, професор Сорокіна Ірина Вікторівна, Харківський державний медичний університет, професор кафедри патологічної анатомії.
Провідна установа:
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, кафедра патологічної анатомії, м. Донецьк.
Захист відбувся “12” травня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.600.03 при Львівському державному медичному університеті імені Данила Галицького за адресою: 79010, Львів, вул. Пекарська, 69.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького за адресою: 79000, Львів, вул. Січових Стрільців, 6.
Автореферат розісланий “8” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Федорів Я.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Бурхливий науково-технічний прогрес спричиняє постійні трансформації довкілля, змінюючи умови життєзабезпечення людини. І хоча потенційна спроможність компенсаційно-пристосувальних механізмів людського організму дуже потужна, неминуче виникають відповідні порушення в інтеграційних системах забезпечення гомеостазу. Власне, для еволюції двісті останніх років, що характеризуються інтенсивним науково-технічним поступом, – аніщо. В цьому знаходить часткове пояснення почастішання онкологічних та інших недуг, які фундуються загальними розладами в організмі, порушеннями ієрархії функціональних зв’язків.
Фолікулярні пухлини щитовидної залози (ЩЗ) – фолікулярна аденома (ФА) та фолікулярний рак (ФР) – одні з найпоширеніших ново-утворень ЩЗ. На сьогодні до кінця не з’ясовані чинники, котрі сприяють їх виникненню; не розкриті і молекулярно-генетичні механізми, що лежать в основі неопластичного процесу та набуття ним злоякісних властивостей. Морфологічна ж та генетична схожість доброякісних і злоякісних різновидів фолікулярних пухлин зумовлює чималі труднощі при вирішенні питань щодо їх перебігу, а звідси – про подальшу лікувальну тактику (LiVolsi V.A., 1989, 1990; Rosai J., 1996 тощо).
Відомо, що останнім часом в Київському регіоні суттєво збільшилась кількість не лише папілярних, а й фолікулярних пухлин ЩЗ (Аветисьян И.Л., 1998). Це є проявом патоморфозу захворювань ЩЗ. Є підстави вважати, що витоки окресленого явища пов’язані з Чорнобиль-ською аварією 1986 року. Так, при вибухові на Чорнобильській АЕС (ЧАЕС) в атмосферу було викинуто близько 450 типів різних радіонук-лідів. Більшість з них – короткоживучі ізотопи. Одним з основних був радіоактивний йод-131 з періодом напіврозпаду 8,04 доби, який на
50-70% і зумовив радіоактивність на той час (Авсеенко В.Ф., 1990 та ін.). Внаслідок цієї найбільшої в історії людства техногенної катастрофи відбулося забруднення значних територій України, в тому числі міста Києва, радіонуклідами йоду. Його здатність вибірково накопичуватися в ЩЗ призвела до опромінення органу в дозах, що значно перевищують загальні показники для організму і можуть зумовити нестохастичні ефек-ти у ЩЗ при порівняно малих сумарних поглинених дозах (Дедов В.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Патоморфоз фолікулярних пухлин щитовидної залози у мешканців Києва після аварії на Чорнобильській АЕС

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок