Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВОСТИЛЬ УКРАЇНСЬКОГО ПОЕТИЧНОГО БАРОКО

Загрузка...

МОВОСТИЛЬ УКРАЇНСЬКОГО ПОЕТИЧНОГО БАРОКО

Назва:
МОВОСТИЛЬ УКРАЇНСЬКОГО ПОЕТИЧНОГО БАРОКО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,83 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Гуцуляк Ірина Георгіївна
УДК 811.161.2’38
МОВОСТИЛЬ
УКРАЇНСЬКОГО ПОЕТИЧНОГО БАРОКО
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Чернівці – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та культури української мови Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, професор Бабич Надія Денисівна, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, професор кафедри історії та культури української мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор Белей Любомир Омелянович, Ужгородський національний університет, професор кафедри української мови;
кандидат філологічних наук, доцент Передрієнко Віталій Аркадійович, Київський славістичний університет, доцент кафедри української філології.
Провідна установа – кафедра української мови Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Міністерство освіти і науки України, м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться “4” листопада 2005 р. о 1000 годині на засіданні спеціа-лізованої вченої ради К 76.051.07 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Чернівецькому національному універси-теті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, Чернівці, вул. Коцюбинського, 2, корп. V, Червона зала.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58000, Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розіслано “3” жовтня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук,
доцент О.В.Кульбабська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Українське бароко вже давно є об'єктом наукового дослідження, але зацікавлення аспектами цього стилю були спрямовані переважно в матеріальну і соціальну сфери: твори періоду Бароко Пропонуємо два варіанти написання: “бароко” – якщо йдеться про стиль, напрям і “Бароко” – коли говоримо про епоху, добу, період. розглядали насамперед як явища культури, освіти, суспільного життя, звичаїв і побуту українського народу, рідше вивчали зміст і форму цих творів.
Поза увагою українських і зарубіжних науковців тривалий час залишалася мова літератури доби Бароко, зокрема поезії (лише у спеціальних етико-естетичних, літературо- і мистецтвознавчих працях можна було натрапити на принагідні характеристики мовних барокових засобів художнього відображення дійсності). Але саме мова як матеріал і основа словесного мистецтва забезпечує підтвердження багатьох літературознавчих положень. Тому останнім часом пожвавилося вивчення української барокової поезії в лінгвостилістичному аспекті, однак дослідники розглядають, як правило, окремі стилістичні явища, як-от: метафору (К.Гулий, Л.Андрієнко), символіку (А.Виговська), композитні утворення в ролі епітетів (А.Дем'янюк) тощо.
Актуальність теми зумовлена відсутністю спеціальних праць, присвя-чених лінгвостилістичному дослідженню системи тропів і стилістичних фігур української барокової поезії. Здійснення такого аналізу необхідне, оскільки допомагає з'ясувати своєрідність мовних одиниць художніх текстів як вияву здатності поетів доби Бароко до вираження нетрадиційності й неповторності асоціативних зв'язків у сприйнятті дійсності, сприяє виявленню тих мовних засобів, за допомогою яких висловлюється ідейний і пов'язаний з ним емоційний зміст поетичних творів, і є, нарешті, необхідним для того, щоб зрозуміти себе у своїй культурній спадщині.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі історії та культури української мови Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у межах планової наукової теми "Теорія і практика українського мовлення в історичному і сучасному освітленні", номер державної реєстрації 0102U006598. Тему затвердила Вчена Рада Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича, протокол №2 від 26 лютого року.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: МОВОСТИЛЬ УКРАЇНСЬКОГО ПОЕТИЧНОГО БАРОКО

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок