Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оцінка ефективності протекторного захисту від корозії механічно навантажених низьколегованих сталей

Загрузка...

Оцінка ефективності протекторного захисту від корозії механічно навантажених низьколегованих сталей

Назва:
Оцінка ефективності протекторного захисту від корозії механічно навантажених низьколегованих сталей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,48 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. Г.В. КАРПЕНКА
Генега
Богдан Ярославович
УДК 620.193:620. 194:620.197
Оцінка ефективності протекторного захисту від корозії механічно навантажених низьколегованих сталей
05.17.14 – хімічний опір матеріалів та захист від корозії
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Фізико-механічному інституті
ім. Г.В. Карпенка НАН України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Никифорчин Григорій Миколайович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України, м. Львів, завідувач відділу корозійно-водневої деградації та захисту матеріалів
Офіційні опоненти: | чл.-кор. НАН України, доктор технічних наук
Дмитрах Ігор Миколайович
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України, м. Львів, завідувач відділу фізичних основ міцності
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Чуняєва Лідія Омівна
Національний технічний Університет „Харківський політехнічний інститут”, докторант кафедри „Загальна хімічна технологія, процеси та апарати”
Провідна установа: | Український державний хіміко-технологічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра обладнання і технології харчових виробництв, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “_17__” _грудня____ 2003 р. о _16_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.226.02 при Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка НАН України за адресою: 79601, м. Львів, МСП, вул. Наукова, 5.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України, м. Львів, вул. Наукова, 5.
Автореферат розісланий “_14___” __листопада_ 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук |
Погрелюк І.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протекторний захист (ПЗ) як один із методів електрохімічного захисту від корозії металів базується на положенні, що корозія зменшується або цілком усувається, якщо металу буде нав’язано певний від’ємний потенціал. Завдяки простоті застосування та обслуговування ПЗ можна використовувати в таких випадках, коли використання катодного або інших способів захисту утруднене чи невигідне. Він характеризується високим рівнем теоретичного обгрунтування та великим практичним досвідом. Великий вклад в розвиток теорії і практики ПЗ внесли вчені Ф.В. Швенк, Е. Шепард, Г. Уліг, Г.В. Акімов, Н.Д. Томашов, Є.Я. Люблінскій, а також українські дослідники І.Н. Францевич, З.П. Камзолова, В.І. Похмурський.
Однак, незважаючи на високий рівень наукового розв’язання проблеми ПЗ, на даний час не досліджено впливу механічного навантаження на його ефективність стосовно гальмування швидкості корозії. А відомі роботи В.І. Похмурського, В.Т. Трощенка, І.І. Василенка, П. Скота та інших, в яких використовували протектори за умов дії механічного навантаження, стосуються лише їх впливу на корозійно-механічне руйнування матеріалів. Поряд з тим сучасні технологічні умови зумовлюють використання сталей та сплавів зі все вищою міцністю, які чутливі до водневого окрихчення, що під-силює небезпеку їх корозійно-механічного руйнування. Катодна поляризація протекторами потенційно підвищує імовірність наводнювання металу і, відповідно, його крихке руйнування при механічному навантаженні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась у відділах структурної механіки руйнування матеріалів та корозійно-водневої деградації і захисту матеріалів в рамках держбюджетних тем ФМІ ім. Г.В. Карпенка НАН України за відомчим замовленням НАН України: “Дослідження та розробка ефективних методів електрохімічного захисту від корозії при статичному та циклічному навантаженні матеріалів і конструкцій хімічної, нафтової і газової промисловості”, № держреєстрації 01830051524, 1985-1987 рр.; “Розробка структурно-металургійних засад підвищення квазікрихкої міцності конструкційної кераміки в умовах дії агресивних середовищ, виходячи з аналізу механізмів її руйнування”, № держреєстрації 0194U045437, 1994-1996 рр.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Оцінка ефективності протекторного захисту від корозії механічно навантажених низьколегованих сталей

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок