Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЄВРОПЕЙСЬКА СИСТЕМА БЕЗПЕКИ: МІЖНАРОДНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ

Загрузка...

ЄВРОПЕЙСЬКА СИСТЕМА БЕЗПЕКИ: МІЖНАРОДНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ

Назва:
ЄВРОПЕЙСЬКА СИСТЕМА БЕЗПЕКИ: МІЖНАРОДНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,59 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Делінський Олександр Аркадійович
УДК 341.1/8:327.5
ЄВРОПЕЙСЬКА СИСТЕМА БЕЗПЕКИ:
МІЖНАРОДНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ
Спеціальність 12.00.11 – міжнародне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор юридичних наук, професор
БАЙМУРАТОВ Михайло Олександрович,
Одеська національна юридична академія,
проректор
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
БУРОМЕНСЬКИЙ Михайло Всеволодович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого, професор кафедри
міжнародного права і державного права зарубіжних країн
кандидат юридичних наук, доцент
СИРОЄД Тетяна Леонідівна
Національний університет внутрішніх справ,
доцент кафедри конституційного та міжнародного права
 
Провідна установа: Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародного права (м. Київ)
Захист відбудеться “28”березня 2003 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.086.03 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерства освіти і науки України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерства освіти і науки України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
Автореферат розісланий “18” лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Спасибо-Фатеєва І. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Масштабні зміни, що відбулися в міжнародній системі, – припинення протистояння антагоністичних соціально-політичних систем, встановлення монополярного світоустрію, зростання загрози для глобальної і регіональної безпеки з боку міжнародного тероризму, екстремізму із застосуванням насильства, організованої злочинності і негативних наслідків нелегального обороту наркотиків-- висунули на перший план проблеми становлення і формування нової системи міжнародної безпеки особливо на Європейському континенті. Мова передусім іде як про її теоретичні аспекти, які торкаються необхідності переусвідомити поняття самої міжнародної безпеки та проблеми джерел сучасних загроз, так і про роль тих міжнародних інститутів, статутним і пріоритетним завданням яких є інституціонально-функціональне зміцнення безпеки.
На рубежі третього тисячоліття проблематика виникнення і становлення якісно нової всеосяжної системи міжнародної безпеки, є дуже актуальною, що пояснюється не тільки її абсолютною вагою для збереження людської цивілізації, але і високим прагматичним значенням для стабільного функціонування держав – членів світового співтовариства. Особливого значення ці процеси набувають на регіональному рівні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження затверджена вченою радою Одеської національної юридичної академії і є складовою частиною науково-дослідної роботи ОНЮА на тему “Правові проблеми становлення і розвитку сучасної Української держави” (державний реєстраційний № 0101U 001195).
Мета і завдання дослідження. Основною метою роботи є визначення в рамках системного підходу міжнародних правовідносин, що виникають у процесі становлення і розвитку європейської системи безпеки, у створенні її науково-теоретичної моделі, а також у розробленні практичних рекомендацій по вдосконаленню регіональної системи міжнародної безпеки в Європі.
Вказана мета дослідження обумовила постановку і вирішення таких завдань:
-
надати розуміння категорії "міжнародна безпека в сучасних умовах;
-
визначити концептуальні аспекти становлення і розвитку сучасної системи міжнародної безпеки в її взаємозв'язку з міжнародним правом;
-
дослідити формування і розвиток міжнародно-правових механізмів забезпечення міжнародної безпеки як найважливіших інструментів запобігання війнам і збройним конфліктам в умовах становлення сучасної сучасної глобальної і регіональної систем безпеки;
-
визначити роль і значення регіональних механізмів (ОБСЄ, ЄС, НАТО) в побудові нової системи європейської безпеки, особливо в умовах загострення загроз невійськового характеру;
-
охарактеризувати організаційно-правові форми співпраці України з міжнародними міжурядовими організаціями, що входять у структуру сучасної системи європейської безпеки на предмет її ефективності і реалізації;
-
розробити конкретні науково-практичні рекомендації по визначенню основних зовнішньополітичних кроків, спрямованих на активізацію участі і підвищення ролі України в процесах інституціоналізації нової системи європейської безпеки, удосконалення організаційно-правових форм співпраці з суб'єктами цих процесів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЄВРОПЕЙСЬКА СИСТЕМА БЕЗПЕКИ: МІЖНАРОДНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок