Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНА КОРЕКЦІЯ МОТОРНО-ЕВАКУАТОРНИХ ПОРУШЕНЬ ПІСЛЯ РЕЗЕКЦІЇ ШЛУНКА І ВАГОТОМІЇ

Загрузка...

КОМПЛЕКСНА КОРЕКЦІЯ МОТОРНО-ЕВАКУАТОРНИХ ПОРУШЕНЬ ПІСЛЯ РЕЗЕКЦІЇ ШЛУНКА І ВАГОТОМІЇ

Назва:
КОМПЛЕКСНА КОРЕКЦІЯ МОТОРНО-ЕВАКУАТОРНИХ ПОРУШЕНЬ ПІСЛЯ РЕЗЕКЦІЇ ШЛУНКА І ВАГОТОМІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,36 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ім. І. Я. Горбачевського
Д Р О З Д ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ
удк 616-089.168.1-06:616.34-009.11]-083-08
КОМПЛЕКСНА КОРЕКЦІЯ МОТОРНО-ЕВАКУАТОРНИХ ПОРУШЕНЬ ПІСЛЯ РЕЗЕКЦІЇ ШЛУНКА І ВАГОТОМІЇ
 
14.01.03 - хірургія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль – 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України

Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Хоромський Леонід Миколайович
Тернопільська державна медична академія ім. І.Я. Горбачевського
МОЗ України , професор кафедри
хірургії факультету після-
дипломної освіти

Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, заслужений лікар України Боровий Євгеній Максимович, Рівненська обласна клінічна лікарня МОЗ України, завідувач відділеня хірургічної інфекції та проктології;
доктор медичних наук, професор,лауреат Державної премії України Мітюк Іван Ілліч, Вінницький державний медичний університет ім. М.І. Пирогова, завідувач кафедри госпітальної хірургії.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти МОЗ України.
Захист відбудеться 28 вересня 2000 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.601.01 у Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, Майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільської державної медичної академії за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 12.
Автореферат розісланий 25 серпня 2000 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Я.Я. Боднар


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні 30 років характер оперативних втручань при виразковій хворобі значно змінився. Поряд з класичною резекцією шлунка за Більрот –І, Більрот-ІІ в останні десятиріччя проводяться різного роду органощадячі операції на шлунку і ваготомії (Л.Я.Ковальчук, І.Я Дзюбановський., 1991 ; М.Г.Шевчук та ін.,1994; Мітюк І.І., 1996).
В той же час, функціональні моторно-евакуаторні порушення після резекції шлунка і ваготомії спостерігалися за даними різних авторів у 30-50% оперованих хворих. (Ю.М.Полоус,1980; Е.М.Боровий та ін.,1995; В.Т.Зайцев та ін.,1998; В.І.Мамчич та ін.,1998; M.A.Hayes, 1995; I.Clein, V.Go, 1996).
Це обумовлено перш за все тим, що у деяких пацієнтів денервація шлунка при ваготоміях і порушення фізіологічних взаємовідношень між шлунком і кишкою при резекціях шлунка, обумовлюють послаблення чи посилення моторики шлунково-кишкового комплексу , що призводить до виникнення післярезекційних і післяваготомних розладів.
Лікування цих поррушень моторики проводиться шляхом медикаментозної і діетичної терапії (А.И.Горбашко, 1992; Л.С.Василевская,
1996). Одним з найпоширеніших середників є даларгін, однак його вплив на моторику шлунка і кишки в літературі висвітлений недостатньо (Л.Н.Хоромский,1992).
Вплив різних харчових речовин на моторну функцію шлунка та порожнистої кишки, за літературними даними ( П.Д.Черпак, С.Д. Гройсман,
1990;Л.Н.Хоромский,1995), вивчався в основному в експерименті або у хворих при виразковій хворобі до операції. Значно рідше зустрічаються праці про дію харчових речовин на моторику кукси шлунка і відвідної петлі кишки. в післяопераційному періоді. Синхронні дослідження дії харчових речовин одночасно на моторику кукси шлунка і відвідної кишки в літературі зустрічаються рідко.
А тому перспективним є подальше вивчення механізмів евакуації, характеру встановлення моторики і секреції, а також синхронної дії харчових продуктів і медикаментозних середників на моторно-евакуаторну функцію шлунка, дванадцятипалої та відвідної петлі тонкої кишки після резекції шлунка і ваготомії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з планами науково-дослідних робіт кафедри хірургії факультету післядипломної освіти Тернопільської державної медичної академії і є фрагментом планової наукової роботи: “Оптимізація хірургічного лікування виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки” (№ держреєстрації - 01.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: КОМПЛЕКСНА КОРЕКЦІЯ МОТОРНО-ЕВАКУАТОРНИХ ПОРУШЕНЬ ПІСЛЯ РЕЗЕКЦІЇ ШЛУНКА І ВАГОТОМІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок