Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ КЛУБНОЇ РОБОТИ З УЧНІВСЬКОЮ МОЛОДДЮ В ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ Й ПРАКТИЦІ УКРАЇНИ (1917-1931 рр.)

Загрузка...

ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ КЛУБНОЇ РОБОТИ З УЧНІВСЬКОЮ МОЛОДДЮ В ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ Й ПРАКТИЦІ УКРАЇНИ (1917-1931 рр.)

Назва:
ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ КЛУБНОЇ РОБОТИ З УЧНІВСЬКОЮ МОЛОДДЮ В ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ Й ПРАКТИЦІ УКРАЇНИ (1917-1931 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,30 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ОСТАНІНА Ніна Степанівна
УДК 347.28 (09)
ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ КЛУБНОЇ РОБОТИ
З УЧНІВСЬКОЮ МОЛОДДЮ В ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ
Й ПРАКТИЦІ УКРАЇНИ (1917-1931 рр.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя, на кафедрі педагогіки, м.Ніжин.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Коваленко Євгенія Іванівна,
Ніжинський державний університет
імені Миколи Гоголя, завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Побірченко Наталія Семенівна
Уманський державний педагогічний університет
імені Павла Тичини, директор інституту соціальної та мистецької освіти;
кандидат педагогічних наук, професор
Загадарчук Галина Миколаївна,
Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна”, професор кафедри соціальної роботи.
Провідна установа: Чернігівський державний педагогічний університет ім.Т.Г. Шевченка, кафедра педагогіки, психології та методики викладання математики, Міністерство освіти і науки України, м.Чернігів
Захист відбудеться “21”січня 2005 року о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.16 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64, кім.314.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, кім.10.
Автореферат розіслано “21” грудня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої ради О.О. Безносюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність і ступінь дослідження теми. Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті визначає освіту як основу розвитку особистості, суспільства, нації та держави, запоруку майбутнього України, як найбільш масштабну й людиномістку сферу українського суспільства, визначний чинник його політичної, соціально-економічної, культурної й наукової організації.
Освіта відтворює й нарощує інтелектуальний, духовний і економічний потенціал народу, виховує патріота і громадянина України. Позашкільна освіта є складником системи освіти України й значною мірою сприяє зростанню інтелектуального потенціалу суспільства, всебічному розвитку особистості як найвищої людської цінності.
Характерною особливістю розвитку позашкільної освіти на сучасному етапі є тенденція перетворення її закладів у центри виховної роботи з учнівською молоддю у вільний час. З огляду на це особливу значущість у позакласній, позашкільній сфері спілкування учнівської молоді набувають клуби. Це зумовлено насамперед їхньою унікальною специфікою: клуби для учнівської молоді водночас є малою групою, товариством однолітків, об’єднанням за інтересами; вони створюють найсприятливіші умови для спілкування, вияву творчої активності, соціалізації індивіда, сприяють “м’якому” входженню особистості через мікросоціум підлітків у клубному оточенні в макросоціум держави, суспільства.
Поглиблене осмислення проблеми організації клубів для учнівської молоді переконує нас у тому, що процес побудови життєдіяльності клубів за принципами демократизації, гуманізації потребує врахування вітчизняних культурно-історичних, виховних традицій, педагогічного досвіду роботи клубів для дітей та підлітків. Вважаємо, що єдність історичного та сучасного підходів дозволить забезпечити оптимально високий рівень життєдіяльності клубів як соціальних осередків.
Клуби як форма організації життєдіяльності учнівської молоді є предметом уваги педагогів і психологів, які досліджують сутність й особливості організації духовного зростання особистості (І.Бех, Г.Загадарчук, І.Зязюн, О.Киричук, Б.Кобзар, Є.Помиткін, О.Сухомлинська, Т.Сущенко та інші).
Певну теоретичну основу для дослідження розвитку клубного руху в Україні становлять праці провідних українських вчених, що досліджували розвиток педагогічної думки в країні (А.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ КЛУБНОЇ РОБОТИ З УЧНІВСЬКОЮ МОЛОДДЮ В ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ Й ПРАКТИЦІ УКРАЇНИ (1917-1931 рр.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок