Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ОНТОГЕНЕЗ МІНЕРАЛІВ срібного зруденіння Берегівського рудного поля

ОНТОГЕНЕЗ МІНЕРАЛІВ срібного зруденіння Берегівського рудного поля / сторінка 4

Назва:
ОНТОГЕНЕЗ МІНЕРАЛІВ срібного зруденіння Берегівського рудного поля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,86 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Рудні тіла Берегівського родовища переважно штокверкові; жильні рудні тіла невитримані і, у більшості, є невід‘ємними частинами штокверків. Мінеральний склад рудних тіл Берегівського родовища переважно кварцовий, кварц-сульфідний (піритгаленітсфалеритхалькопірит), кварц-карбонат-гематитовий. На Мужієвському родовищі домінують рудні тіла жильного типу переважно субширотного простягання. Більшість з них відгалужується від VI рудної зони Берегівського родовища, складеної кількома субмеридіональними жильними тілами, які, місцями зливаючись та знову розгалужуючись, прослiдковуються на глибину більш як -700 м. Рудні тіла Мужієвського родовища простежуються до глибини -100 м і складені сульфідними (пірит+сфалерит+галеніт), кварц-сульфiдними, кварц-баритовими, кварц-ґетитовими i кварцовими агрегатами. В залежності від інтенсивності перетворення та окварцування сульфідних агрегатів, які є найбільш ранніми утвореннями в рудних тілах, за мінеральним виповненням розрізняються сульфідні, кварц-сульфідні та кварцові (безсульфідні) ділянки жильних рудних тіл. Усі рудні тіла, навіть збіднені на Pb та Zn, супроводжуються ореолами підвищених концентрацій срібла (до 10 г/т) (Грибанов и др., 1973). Вивчення розподілу срібла в рудних тілах дало змогу встановити, що середні вмісти срібла у сульфідних ділянках рудних тіл становлять 300-400 г/т, а.у кварц-сульфідних ділянках – 100-150 г/т. Кварцові ділянки безперспективні за вмістами срібла. Встановлені додатні кореляції між вмістами Pb та Ag у рудних тілах, що вказує на знаходження основного об‘єму срібла в галеніті, який визначає концентрацію Pb. Згідно різниці вмістів срібла, коефіцієнти кореляції різні для сульфідних та кварц-сульфідних ділянок рудних тіл і без просторового розділення проб залежність не виявляється. Поширеність у складі поліметалічних руд неперетворених сульфідних агрегатів обумовила чітку перевагу по запасах срібла Мужієвського родовища над Берегівським. Співвідношення Ag:Au у рудах Мужієвського родовища та у VI рудій зоні коливається від 5:1 до більш як 100:1. Агрегатам інших рудних тіл Берегівського родовища притаманне співвідношення від 1:2 до 10:1. Максимуми концентраційних ореолів золота приурочені до кварц-сульфідних ділянок рудних тіл, оконтурюючи максимуми ореолів срібла сульфідних ділянок, де вмісти золота менші 2 г/т. Отже, співвідношення Ag:Au зменшується синхронно руйнуванню сульфідних агрегатів, тобто осадження Au супроводжувалося виносом Ag.
Мінерально-парагенетичні асоціації. За результатами детальних мінералогічних досліджень виділяються мінеральні парагенетичні асоціації (МПА), послідовне формування яких зумовило неоднорідність складу рудних тіл БРП (табл. 1). Серед цих МПА виділяються 4 сріблоносних, у складі яких сформувалися асоціації мінералів срібла: 1) Ag-Sb-сульфосольна у сфалерит- галенітових агрегатах; 2) самородне срібло-акантит-полібазитова; 3) акантитова з англезитом; 4) Ag-Cu-Bi-сульфосольна на глибоких горизонтах. Основними мінералами, які визначають срібне зруденіння (80% сумарних запасів), є Ag-Sb-сульфосолі (піраргірит та полібазит), які концентруються в галеніті.
Таблиця 1.
Мінеральні парагенетичні асоціації (МПА) рудних тіл Берегівського рудного поля (Скакун, 1994; Бирук, Емец и др., 1997). Жирним шрифтом виділені сріблоносні МПА.
Стадія | Мінеральна парагенетична асоціація
Сульфідна– | Карбонат-піротинова–
Пірит-сфалерит-галенітова (арсенопірит, буланжерит, самородний стибій; марказит)–
Ag-Sb-сульфосольна (акантит-1)
Кварц-баритова– | Кварц-барит-халькопірит-бляклорудно-золота (Bi-сульфосолі)–
Кварц-барит-флюоритова–
Англезит-кварцова (пірит; борніт; халькозин; енаргіт; акантит-2; ґетит)
Кварц-карбонатна– | Карбонатна–
Кварц-гематитова–
Кварц-марказитова (акантит-3; полібазит-2; самородне срібло; барит)
Кварц-ґетитова– | Алуніт-кіноварна (барит)–
Кварц-ярозит-ґетитова ( електрум)–
Каолініт-дикітова
У розділі 2 “Геологічне положення об‘єкту досліджень“ даються загальні відомості про позицію об‘єкту дослідження у Внутрішньокарпатському вулканічному поясі, який сформувався в неогені в тилу становлення складчато-насувної структури Карпат.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОНТОГЕНЕЗ МІНЕРАЛІВ срібного зруденіння Берегівського рудного поля

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок