Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕПІСТЕМОЛОГІЧНИХ КОНЦЕПЦІЙ У ФІЛОСОФІЇ ХХ ст.: ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПРОБЛЕМИ

Загрузка...

ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕПІСТЕМОЛОГІЧНИХ КОНЦЕПЦІЙ У ФІЛОСОФІЇ ХХ ст.: ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПРОБЛЕМИ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕПІСТЕМОЛОГІЧНИХ КОНЦЕПЦІЙ У ФІЛОСОФІЇ ХХ ст.: ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПРОБЛЕМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,75 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
Матвієнко Петро Володимирович
УДК 165.1
ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕПІСТЕМОЛОГІЧНИХ КОНЦЕПЦІЙ
У ФІЛОСОФІЇ ХХ ст.:
ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПРОБЛЕМИ
09.00.09 – філософія науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі філософії Харківського національного
університету радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор Штанько Валентина Ігорівна, Харківський національний університет радіоелектроніки, зав. кафедрою філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор Тягло Олександр Володимирович, Національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри філософії і політології
доктор філософських наук Чешко Валентин Федорович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри цитології та генетики
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, м. Київ, кафедра логіки та методології науки
Захист відбудеться “ 27 ” лютого 2002 р. о 15 15 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.051.06 у Харківському національному університеті ім. В.Н Каразіна за адресою: 61077, Харків, пл. Свободи, 4, ауд. ІV-65.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61077, Харків, пл.Свободи, 4).
Автореферат розісланий 25 січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________________ К.В. Кислюк
Актуальність теми. Криза традиційних епістемологічних установок, яка переживається філософською спільнотою на зламі ХХ та ХХІ століття, спричинила появу багатьох нових проблем, у зв'язку з чим виникають нетрадиційні ракурси розуміння процесів смислоутворення, формуються нові типи раціональності. У дослідженні природи пізнання усе виразніше виявляються людиномірні та ціннісні чинники, завдяки чому воно стає формою “ціннісного привласнення” світу, у сучасній епістемології об'єктоформуюче начало все більше пов'язується з антропологічним аспектом.
У зв'язку з цим змінюється також система інваріантів при описі як реальності, так і процесу пізнання: у цю систему включаються людські цінності та інтереси. На сучасному етапі розвитку епістемології визнається, що вона розв'язує не лише теоретичну, але і вдосконалюючу задачі – тобто з одного боку, вона має встановити надійність та здатність надавати гарантованості та інваріантності пізнавальним процесам, з іншого – постачає інформацію для прийняття оптимальних рішень при досягненні різних людських цілей, розв'язанні проблем. Тому часто виникає потреба у взаємозаперечних когнітивних підходах, перегляді висхідних положень у процесі дослідження та трансформації фундаментальних принципів, що призводить до релятивізації теорій. Усе це спричинило поширення у теорії пізнання концепцій, які через проблематичність строгого теоретичного обґрунтування визначаються як “релятивістські” та “ірраціональні”.
Усвідомлення необхідності паралельно розв'язувати згадані теоретичну та вдосконалюючу задачі зумовлює актуальність проблеми раціональної рефлексії людиномірного характеру нашого пізнання та обґрунтування релятивістських традицій в епістемології. Пошук найбільш ефективних шляхів розуміння суттєвих особливостей процесу пізнання вимагає конструктивного діалогу між різними концепціями разом із усвідомленням суперечливого контексту, у якому здійснюється процес пізнання.
Актуальність теми, мета і задачі цього дослідження зумовлені необхідністю аналізу та обґрунтування нових тенденцій у дослідженні процесу пізнання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в рамках науково-дослідної теми кафедри філософії Харківського державного технічного університету радіоелектроніки “Дослідження парадигми постмодерну в філософії науки і філософії культури”, яка здійснювалася за республіканською програмою №64 “Класика, модерн, постмодерн у філософії, науці і культурі: проблеми духовності на зламі тисячоліття” (державна реєстрація №0197U012137).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕПІСТЕМОЛОГІЧНИХ КОНЦЕПЦІЙ У ФІЛОСОФІЇ ХХ ст.: ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПРОБЛЕМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок