Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ДИФУЗІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ЕЛЕКТРОХІМІЧНИХ СИСТЕМАХ З МІКРОЕЛЕКТРОДАМИ РІЗНИХ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФОРМ

Загрузка...

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ДИФУЗІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ЕЛЕКТРОХІМІЧНИХ СИСТЕМАХ З МІКРОЕЛЕКТРОДАМИ РІЗНИХ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФОРМ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ДИФУЗІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ЕЛЕКТРОХІМІЧНИХ СИСТЕМАХ З МІКРОЕЛЕКТРОДАМИ РІЗНИХ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФОРМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,34 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Олійник Олександр Ігорович
УДК 517.958:536.71
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ДИФУЗІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
В ЕЛЕКТРОХІМІЧНИХ СИСТЕМАХ З МІКРОЕЛЕКТРОДАМИ
РІЗНИХ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФОРМ
01.05.02 – математичне моделювання та
обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
СВІРЬ Ірина Борисівна,
Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач лабораторії математичного та комп’ютерного моделювання.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
шейко Тетяна Іванівна,
Інститут проблем машинобудування НАН України,
провідний науковий співробітник відділу прикладної
математики та обчислювальних методів;
доктор фізико-математичних наук, професор
ДІКАРЄВ Вадим Анатолійович,
Харківський національний університет
радіоелектроніки, професор кафедри прикладної
математики.
Провідна установа – Національний технічний університет України “КПІ”, кафедра прикладної математики, м. Київ.
Захист відбудеться “ 18 ” січня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.02 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий  “ 15 ” грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Використання мікроелектродів достатньо розширило межі застосування електрохімічних методів аналізу речовини. Застосування електродів досить малих розмірів дозволяє підвищити чутливість системи, а також покращити характеристики експериментально вимірюваного сигналу. Однак, виготовлення електрохімічних комірок з мікроелектродами є трудомістким та дорогим процесом, більш того, адсорбція речовини на поверхні мікроелектродів не дозволяє їх використовувати після кількох проведених експериментів. Тому математичне моделювання процесів масопереносу в електрохімічних комірках, що дозволяє планувати, пояснювати та передбачати експериментальні дані, а також оптимізувати розміри мікроелектродів та самої електрохімічної комірки на етапі розробки та виготовлення таких пристроїв, є необхідним та актуальним фактором у наукових дослідженнях.
Теоретичне дослідження процесів масопереносу, що відбуваються в електрохімічних комірках з мікроелектродами, ускладнене тим, що вони не укладаються в одновимірний опис, а також через “крайові ефекти” – особливості, що виникають у розподілі концентрації на межі розділу фаз електрод/ізолятор. Тому розробка ефективних чисельних підходів до моделювання транспортних процесів речовини в електрохімічних комірках з мікроелектродами є актуальною проблемою.
Аналітичному та чисельному дослідженню дифузійних, дифузійно-конвективних та міграційних процесів у системах з мікроелектродами присвячені роботи Д. Ньюмана, К. Аматоре, Д. Гавахана, К. Аокі, Ю. Хейнца, С. Фельдберга, К. Олдхама, А. Сабо, Р. Компотна, М. Вербрюже, І. Свірь та ін. З аналізу результатів зазначених авторів стає зрозумілим, що найбільш ефективним підходом до чисельного моделювання процесів масопереносу є використання конформних відображень для створення нерівномірних обчислювальних сіток, що враховують специфіку розглянутих процесів. Однак, далеко не для усіх геометрій електродів запропоновані ефективні перетворення координат, таким чином, задача розробки, вдосконалення та застосування конформних відображень для чисельного моделювання дифузійних процесів у системах з мікроелектродами різних геометричних форм є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ДИФУЗІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ЕЛЕКТРОХІМІЧНИХ СИСТЕМАХ З МІКРОЕЛЕКТРОДАМИ РІЗНИХ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФОРМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок