Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ДІТЕЙ ШЕСТИ-СЕМИ РОКІВ В РІЗНИХ УМОВАХ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ДІТЕЙ ШЕСТИ-СЕМИ РОКІВ В РІЗНИХ УМОВАХ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ДІТЕЙ ШЕСТИ-СЕМИ РОКІВ В РІЗНИХ УМОВАХ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевч
енка


ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КУРІННА СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА
УДК 37. 013. 42+351.858+37.062
ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ДІТЕЙ ШЕСТИ-СЕМИ РОКІВ В РІЗНИХ УМОВАХ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
13.00.05 – соціальна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Слов`янському державному педагогічному університеті (м.Словянськ), Міністерство освіти і науки України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК доктор педагогічних наук, професор
ГАВРИШ НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА,
Луганський державний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри дошкільної і
початкової освіти.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ: доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України
БОГУШ АЛЛА МИХАЙЛІВНА,
Південноукраїнський державний педагогічний університет (м.Одеса) імені К.Д.Ушинського, завідувач кафедри теорії і методики дошкільної освіти;
кандидат педагогічних наук, доцент,
САВЧЕНКО СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри педагогіки.
ПРОВІДНА УСТАНОВА Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра соціальної роботи та педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 17 червня 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.29.053.01 при Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м.Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м.Луганськ, вул. Оборонна, 2)
Автореферат розісланий 17 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена пошуком оптимальних шляхів підготовки дитини до життя, формування її соціальної орієнтації, стимулювання особистісної самореалізації зумовлена передусім зміною освітньої парадигми, труднощами сучасного періоду в розвитку нашого суспільства, масштабністю й гостротою його соціальних, культурних та економічних проблем.
Останнім часом на державному та міжнародному рівнях відбувається підвищення статусу дитинства в суспільстві, про що свідчить поява спеціальних міжнародних документів про охорону дитинства, підвищення уваги до дитячої субкультури, дитячої творчості.
Кількість інституцій урізноріднилася, що є не завжди позитивним фактором ранньої соціалізації дітей. Наприкінці минулого століття переважна більшість дітей раннього й дошкільного віку (понад 87 %) формувала свій соціальний досвід у дошкільних закладах, які працювали за єдиними навчальними програмами, що забезпечувало більш-менш рівні стартові можливості для дітей на початку шкільного навчання.
Оцінка освітньої ситуації в Україні, зокрема в дошкільній та початковій ланках, дала змогу визначити тенденції, пов’язані зі збільшенням різнорідних освітянських інституцій, що забезпечують первинний рівень освіти дітей. Лише близько 40 відсотків дітей відвідують дошкільні заклади, освітні комплекси різних типів. Паралельно з ними діють численні дитячі розвивальні та навчальні центри з підготовки дитини до школи, педагогічні агенції, система гувернантських послуг, що охоплюють дітей, які з різних причин не можуть постійно відвідувати дошкільні заклади, а тільки беруть участь у навчальних заняттях. Ці різноманітні форми додаткової освіти ми умовно визначили як “занятійні групи”, в них створюються специфічні умови для навчання, виховання й соціалізації малюків. На жаль, значна частина від загальної кількості дітей (їх число на 1 вересня 2003 року в Україні, за даними Державного комітету статистики України, становить 16 тисяч) – це вихованці сирітських притулків, дитячих будинків, інтернатів. Решта дітей зростає в сім’ях і, враховуючи перевантаженість, зайнятість батьків, низький рівень їхньої педагогічної культури, “здобуває освіту” стихійно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ДІТЕЙ ШЕСТИ-СЕМИ РОКІВ В РІЗНИХ УМОВАХ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок