Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ МОБІЛІЗАЦІЇ ПРИРОДНО- РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ РОЗВИТКУ РЕКРЕАЦІЇ ТА ТУРИЗМУ (на прикладі Українського Причорномор'я)

Загрузка...

МЕХАНІЗМИ МОБІЛІЗАЦІЇ ПРИРОДНО- РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ РОЗВИТКУ РЕКРЕАЦІЇ ТА ТУРИЗМУ (на прикладі Українського Причорномор'я)

Назва:
МЕХАНІЗМИ МОБІЛІЗАЦІЇ ПРИРОДНО- РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ РОЗВИТКУ РЕКРЕАЦІЇ ТА ТУРИЗМУ (на прикладі Українського Причорномор'я)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних
досліджень
ШМАГІНА ВЕРОНІКА ВАЛЕРІЇВНА
338.48:627.3
МЕХАНІЗМИ МОБІЛІЗАЦІЇ ПРИРОДНО-
РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ РОЗВИТКУ
РЕКРЕАЦІЇ ТА ТУРИЗМУ
(на прикладі Українського Причорномор'я)
Спеціальність 08.08.01 - економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
Автореферат на здобуття
наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних
досліджень НАН України (м.Одеса).
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Харічков Сергій Костянтинович,
Інститут проблем ринку та економіко-
екологічних досліджень НАН України,
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Гречановська Ірина Генріхівна,
Одеська державна академія будівництва
та архітектури Міністерства освіти і науки України,
завідувачка кафедри
доктор економічних наук
Данилишин Богдан Михайлович,
Рада по вивченню продуктивних
сил України НАН України,
заступник голови
Провідна установа: Сумський державний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра економіки (м.Суми)
Захист відбудеться " 22 " березня 2001р. о 14.00 год. на
засіданні спеціалізованої вченої ради К41.177.01 при Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м.Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Институту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м.Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розіслано 14 лютого 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук М.Л.Тараканов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В останні роки в Україні, яка має значний потенціал рекреаційного і туристичного призначення, спостерігається підвищений інтерес вчених і фахівців-практиків до проблем розвитку рекреації і туризму як високорентабельного і соціально орієнтованого сектора національної економіки.
Перспективи розвитку рекреації і туризму в Україні визначаються дією широкого спектра ресурсних, екологічних, історико-культурних, соціальних, економічних і політичних чинників, які мають чітко позначені регіональні особливості. Крім того, специфіка сьогодення полягає у тому, що формування високорозвиненої національної індустрії рекреації та туризму і її інтеграція в світовий ринок рекреаційно-туристичних послуг пов'язані з необхідністю рішення гострих соціально-економічних проблем під час трансформації суспільно-економічних відношень.
Саме з цих позицій визначається розвиток цього сектора національної економіки в Законах України "Про туризм" та “Про курорти”, Указі Президента України "Про основні напрямки розвитку туризму в Україні до 2010 року", Посланні Президента України Верховній Раді України від 22 лютого 2000 року “Україна: поступ у ХХI століття. Стратегія економічного і соціального розвитку на 2000-2004 роки”, Програмі діяльності Кабінету Міністрів України “Реформи заради добробуту”.
Динамічний процес суспільних перетворень в Україні і реформування економічних відношень актуалізують потребу подальшого поглиблення теоретичного осмислення проблем економіки та організації рекреаційно-туристичного природокористування, розкриття сутності, змісту і ролі рекреації та туризму в системі життєзабезпечення людини, характеристики параметрів рекреації і туризму в загальній стратегії регіонального розвитку (на прикладі приморського регіону України).
Такий підхід до досліджень і розробки науково-практичних рекомендацій щодо мобілізації ресурсного потенціалу вітчизняної рекреаційно-туристичної індустрії сьогодні є і найбільш прагматичним, і найбільш реальним.
Необхідність пошуку раціональних шляхів активізації використання потенціалу, у першу чергу його природно-ресурсної складової, рекреаційно-туристичного комплексу диктується також перспективами відчутних економічних результатів, соціальних і екологічних наслідків розвитку цього сектора національної економіки, який спроможний і має стати реальним способом її оздоровлення, найважливішим засобом культурного і духовного відродження народу України, відтворення її трудового, природно-ресурсного і екологічного потенціалів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ МОБІЛІЗАЦІЇ ПРИРОДНО- РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ РОЗВИТКУ РЕКРЕАЦІЇ ТА ТУРИЗМУ (на прикладі Українського Причорномор'я)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок