Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КЛІЩОВОГО ЕНЦЕФАЛІТУ НА ВОЛИНІ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ

Загрузка...

КЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КЛІЩОВОГО ЕНЦЕФАЛІТУ НА ВОЛИНІ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ

Назва:
КЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КЛІЩОВОГО ЕНЦЕФАЛІТУ НА ВОЛИНІ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,90 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
ім. Л.В. Громашевського
Морочковський Руслан Семенович
УДК 616.988.25-002.954.2-0.36.1(477.82)
КЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КЛІЩОВОГО ЕНЦЕФАЛІТУ НА ВОЛИНІ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ
14.01.13 – інфекційні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Андрейчин Михайло Антонович, Тернопільська державна медична академія ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри інфекційних хвороб.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук Руденко Антоніна Олексіївна, Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України, м. Київ, старший науковий співробітник.
 
доктор медичних наук, професор Шевченко Леонід Юрійович, Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького, завідувач кафедри інфекційних хвороб
Провідна установа:
Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра інфекційних хвороб, м. Івано-Франківськ
Захист відбудеться 24.04.2003 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 614.01 по захисту кандидатських дисертацій при Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України за адресою 01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 23.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України (01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 23).
Автореферат розісланий 23.03.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ж.Б. Клименко
кандидат мед. наук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема арбовірусів привертає все більшу увагу дослідників у зв’язку з широким їх розповсюдженням, різномаїттям антигенних видів і важливим значенням в інфекційній патології людини. Відсутність специфічних засобів лікування та профілактики на тлі неоднорідності збудника та широкого розповсюдження арбовірусів, здатність викликати епідемії, тяжкий перебіг хвороби з частим каліцтвом та високою летальністю, посилюють серйозність проблеми (Hannoun C., 1980, Виноград І.А., 2001, Alciati S., 2001).
Серед хвороб людини, які спричинюються арбовірусами, особливе місце в Україні займає кліщовий енцефаліт, природні осередки якого виявлені практично в усіх областях і на Кримському півострові. Один з активних природних осередків кліщового енцефаліту знаходиться у Волинській області, яка розташована на території Українського Полісся (Виноград І.А., 1996). В останні роки спостерігається помітний ріст захворюваності, особливо у найбільш активних природних осередках – західному регіоні та АР Крим. Відкриття нових природних осередків кліщового енцефаліту в Україні спонукає до ретельного вивчення як епідеміології, так і клінічних проявів цієї нейроінфекції. Діагностика, лікування та профілактика кліщового енцефаліту є однією з актуальних і складних проблем серед нейровірусних інфекцій (Леонова Г.Н., 1987, Виноград І.А., 1996, 2001, Козяев Р.З., 1997, Kaiser R., 2000, Alciati S., 2001).
Маючи антигенні відмінності, штами вірусу кліщового енцефаліту можуть у різних осередках спричиняти захворювання, які мають відмінності у клінічному перебігу та ушкодженнях центральної нервової системи. Деякі з епідемічних осередків кліщового енцефаліту на Волині розташовані у радіоактивно-забруднених районах, що диктує необхідність подальшого вивчення розповсюдження, особливостей перебігу, імунологічної резистентності організму людини, перспективи розробки етіотропної терапії.
Як препарати з антивірусною дією отримали розповсюдження рекомбінантні інтерферони. Найбільшу увагу заслуговують рекомбінантні ?-інтерферони, які поряд з антивірусною активністю володіють імуномодулювальною дією (Фролов А.Ф., 1993, Окружнов Н.В., 1993, Тринус О.К., 1995, Руденко А.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: КЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КЛІЩОВОГО ЕНЦЕФАЛІТУ НА ВОЛИНІ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок