Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ І МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА АНГІОГРАФІЯ В ДИАГНОСТИЦІ ЗАХВОРЮВАНЬ СУДИН ГОЛОВНОГО МОЗКУ

Загрузка...

МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ І МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА АНГІОГРАФІЯ В ДИАГНОСТИЦІ ЗАХВОРЮВАНЬ СУДИН ГОЛОВНОГО МОЗКУ / сторінка 6

Назва:
МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ І МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА АНГІОГРАФІЯ В ДИАГНОСТИЦІ ЗАХВОРЮВАНЬ СУДИН ГОЛОВНОГО МОЗКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,51 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Дев’ять аневризм виявлено в супракліноїдній ділянці внутрішньої сонної артерії, дві - в області кавернозної частини ВСА, одна - в області біфуркації загальної сонної артерії і одна - в області перикальозної артерії. У 4 випадках мішковидні аневризми були множинними.
МРА показала високу ефективність в діагностиці аневризм діаметром 4 мм і більше. При аневризмах меншого діаметру методом вибору залишається ЦАГ. Однак причинами хибно-негативного результату ЦАГ були ангіоспазм та руйнування аневризми при її розриві. Обертання отриманих реконструйованих зображень навколо поздовжньої і поперечної вісей являється перевагою перед рентгенівською церебральною ангіографією. Комплексне застосування МРТ і МРА дало можливість діагностувати тромбовані мішковидні аневризми, виявити їх точні розміри, локалізацію і вираженість змін у навколишніх мозкових структурах. Дані ЦАГ при цій патології були малоінформативні. Однак, при гігантських частково тромбованих МА МРА поступалась ЦАГ у визначенні точних розмірів функціонуючої частини аневризми.
Обертання МР ангіограм у різних площинах, обов'язковий аналіз нереконструйованих зображень і додаткове застосування фазоконтрастних послідовностей, адаптованих до повільного кровоточу, дозволили з більшою вірогідністю судити про розміри аневризми, ступінь її тромбування, стан шийки. Чутливість МРА ( у комплексі з МРТ) при мішковидних артеріальних аневризмах склала 95,2%, специфічність – 98,7%, точність - 98,0%. Співставлення даних діагностичної ефективності комплексного використання МРТ і МРА з даними рентгенівської ЦАГ в діагностиці МА відображені на рис. 3.
Рис. 3. Співставлення даних діагностичної ефективності комплексного використання МРТ і МРА з даними рентгенівської ЦАГ в діагностиці МА.
Тромбози і стенози різного ступеня виявлені у 27 пацієнтів. При цьому стенози сонної артерії виявлені у 12 хворих, тромбози сонних артерій – у 16, тромбози хребцевої артерії – в одного. Поєднання стенозу й тромбозу виявлено в 2 спостереженнях.
Послідовне застосування МРТ і МРА в цієї групи пацієнтів було особливо важливим, що дозволило оцінити характер і обсяг ураження мозкової тканини, а також патологічні зміни самих судин.
Метод 3D TOF показав високу інформативність при дослідженні сонних і хребцевих артерій у 88% випадків. Нами встановлено, що аксіальна орієнтація зони об'ємної реконструкції має безсумнівні переваги в порівнянні з корональною і дозволяє одержувати більш інформативні МР ангіограми. При цьому зовнішня сонна артерія і її великі гілки краще візуалізуються при використанні фазоконтрастних послідовностей із швидкістю 10-20 см/хв.
Застосування контрастуючого агента у цієї групи пацієнтів було малоефективним. Воно дозволило лише в 3 спостереженнях краще оцінити ступінь коллатерального кровотоку.
Чутливість, специфічність і точність методу МРА в діагностиці тромбозів сонних і хребцевих артерій по нашим даним склала - 100%, 99,5% і 99,4%. Співставлення даних діагностичної ефективності комплексного використання МРТ і МРА з даними рентгенівської ЦАГ в діагностиці тромбозів магістральних артерій голови та шиї відображені на рис. 4.
Рис.4. Співставлення даних діагностичної ефективності комплексного використання МРТ і МРА з даними рентгенівської ЦАГ в діагностиці тромбозів магістральних артерій голови та шиї.
Ці показники були помітно нижчі при стенозах артерій. Показники ступеню стенозу внутрішніх сонних артерій у наших спостереженнях виявилися завищеними у 5 хворих. Мабуть, це пов'язано з наявністю повільного кровотоку уздовж стінок судин. Зазначений недолік, звичайно, вдавалося компенсувати за допомогою двомірної фазоконтрастної методики, адаптованої до повільного кровотоку. Для визначення ступеня стенозу і вираженості гемодинамічних змін необхідно комплексне УЗДГ - МРА обстеження. Поліпшення якості зображення при в/в введенні контрастуючого агента свідчило про переваги контрастної МРА перед безконтрастною МРА при цій патології.
Чутливість, специфічність і точність МРА при стенозах високого ступеню склали відповідно 85,7%, 70,5% і 79,4%.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ І МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА АНГІОГРАФІЯ В ДИАГНОСТИЦІ ЗАХВОРЮВАНЬ СУДИН ГОЛОВНОГО МОЗКУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок