Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: КЛІНІКО – МОРФОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ НОВИХ МЕТОДІВ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ПІСЛЯІН’ЄКЦІЙНИХ ГНІЙНИХ УСКЛАДНЕНЬ ОПІЙНОЇ НАРКОМАНІЇ

КЛІНІКО – МОРФОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ НОВИХ МЕТОДІВ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ПІСЛЯІН’ЄКЦІЙНИХ ГНІЙНИХ УСКЛАДНЕНЬ ОПІЙНОЇ НАРКОМАНІЇ / сторінка 6

Назва:
КЛІНІКО – МОРФОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ НОВИХ МЕТОДІВ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ПІСЛЯІН’ЄКЦІЙНИХ ГНІЙНИХ УСКЛАДНЕНЬ ОПІЙНОЇ НАРКОМАНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,72 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Так В.І. Зуб (1999) провів дослідження та лікування 45 осіб з післяін’єкційними гнійно-запальними захворюваннями шиї у хворих опійних наркоманів Львівського регіону, тоді як ми не зустріли за період спостережень випадків післяін’єкційних гнійно-запальних захворювань шиї у хворих на опійну наркоманію Вінницького регіону. Враховуючи те що за даними багатьох вітчизняних дослідників, які вивчали післяін’єкційні гнійні ускладнення опійної наркоманії, гнійні процеси локалізуються в місцях ін’єкцій наркотичних засобів, можливо зробити висновок про регіональні особливості введення саморобних опіатів хворими на опійну наркоманію. Це може пояснюватись тим, що техніка парентерального введення саморобних опійних наркотиків передається від хворого до хворого.
Як показали дослідження, у хворих на опійну наркоманію з гнійними процесами м’яких тканин, які виникли внаслідок ін’єкційного вживання наркотичних препаратів спостерігалась атиповість клінічних ознак, а саме перевага загально - соматичних ознак над місцевими проявами захворювання, ареактивність та атиповість місцевих ознак запалення, відсутність локальної гіперемії та гіпертермії в місцях явного гнійного запалення м’яких тканин, затяжний перебіг гнійних процесів, схильність до генералізації процесу та розвитку небезпечних для життя ускладнень. Середній термін ін’єкційного вживання наркотиків у хворих складав 6,2±2,1 років.
Хірургічне лікування включало розтин та дренування гнійних вогнищ з обробкою ран антисептиками та використанням мазей на гідрофільній основі (нітацид, левомеколь). В подальшому динамічне спостереження, щоденні перев'язки, емпіричне призначення антибактеріальних препаратів, дезінтоксикаційна, знеболююча та в разі потреби кровозмісна терапія. Даний підхід також узгоджується з даними літератури (Арсенюк В.В. та співав., 1999; Лук’яненко В.М. та співав., 2003).
Термін перебування в стаціонарі хворих з абсцесами складав від 2-3 годин до 11 днів, що пояснюється тим, що деякі хворі самовільно покидали стаціонар або були виписані за порушення лiкарняного режиму. Термін перебування в стацiонарi хворих з флегмонами та судинними ускладненнями досягав 33 днів.
В результаті проведеного аналізу результатів лікування післяін’єкційними гнійно-запальними захворювань м’яких тканин у хворих на опійну наркоманію було встановлено, що для лікування даної патології загальноприйняті методи лікування гнійних ран недостатньо ефективні і як наслідок це призводить до тривалого перебування хворих в стаціонарі та супроводжується високою летальністю (10,1%).
У 15,6% випадків спостерігали поєднання післяін’єкційних гнійно-септичних та судинних ускладнень опійної наркоманії, що потребувало повторних оперативних втручань, в 9,2% призводило до інвалідізуючих операцій та супроводжувалось летальністю в 41,2%.
Для з’ясування причин незадовільних результатів лікування та патоморфологічного обґрунтування доцільності та переваг використання нового методу лікування гнійно – запальних процесів, проведено морфологічне дослідження та вивчено морфологічні особливості перебігу післяін’єкційних гнійно-запальних захворювань м’яких тканин у хворих на опійну наркоманію. Проведене дослідження показало, що у хворих з післяін’єкційними гнійними ускладненнями опійної наркоманії змінювався характер запальної реакції. При запаленні переважав альтеративно –ексудативна фаза, яка проявлялась розвитком гострих абсцесів та твердих флегмон незважаючи на хронічний перебіг захворювання, що свідчить про високу проникливість гістогематичних бар’єрів і знижену реактивність організму. Слід підкреслити, що гнійно – запальний процес перебігав на фоні деструктивного панваскуліту. Морфологічні зміни в гнійних вогнищах у хворих ін’єкційно вживаючих саморобні наркотичні препарати опію характеризувались атиповістю, ареактивністю, масивним враженням ендотелію судин, фіброзним процесом в стінках судин, порушенням мікроциркуляції, що в сукупності не забезпечувало адекватний транспорт лікарських засобів в вогнище запалення і потребувало місцевої детоксикації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: КЛІНІКО – МОРФОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ НОВИХ МЕТОДІВ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ПІСЛЯІН’ЄКЦІЙНИХ ГНІЙНИХ УСКЛАДНЕНЬ ОПІЙНОЇ НАРКОМАНІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок