Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК РЕГІОНАЛЬНИХ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН ПРИ ПЕРЕХОДІ ДО РИНКУ

Загрузка...

РОЗВИТОК РЕГІОНАЛЬНИХ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН ПРИ ПЕРЕХОДІ ДО РИНКУ

Назва:
РОЗВИТОК РЕГІОНАЛЬНИХ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН ПРИ ПЕРЕХОДІ ДО РИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,80 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
КОНСТАНТІНОВА СВІТЛАНА МИХАЙЛІВНА
Удк 332.122(135):339.926:334.724.4.
РОЗВИТОК РЕГІОНАЛЬНИХ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН
ПРИ ПЕРЕХОДІ ДО РИНКУ
Спеціальність 08.05.01 – Світове господарство
і міжнародні економічні відносини
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2001
Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка
Науковий керівник: Доктор економічних наук, професор
Румянцев Анатолій Павлович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
Завідувач кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти: Доктор економічних наук, професор
Будкін Віктор Сергійович
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
НАН України
Кандидат економічних наук, доцент
Гацька Людмила Павлівна
Академія державної податкової служби України
Завідувач кафедри податкового менеджменту
Провідна організація Київський національний економічний університет
Міністерства освіти та науки України
Кафедра міжнародної економіки
Захист відбудеться “07” червня 2001 року о “1400” годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.001.02 в залі засідань Вченої ради Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10.
Автореферат розісланий “4” травня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
к.е.н., доцент Мазуренко В.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Характерною рисою сучасних зовнішньоекономічних відносин є динамічний розвиток міждержавної господарської взаємодії регіонів країн світу. Це вимагає здійснення пошуку нових підходів до визначення їх місця та впливу на розширення міждержавних інтеграційних процесів. В даному зв'язку необхідно враховувати характер проведення країною зовнішньоекономічної політики, яка має ґрунтуватися на особливостях функціонування міжнародних економічних відносин – інформаційній та фінансовій глобалізації, інтенсивному розвитку процесів інтернаціоналізації, інтеграції та транснаціоналізації економічного життя країн світового господарства. Саме ці процеси, впливаючи на стратегічні інтереси держав, зумовлюють необхідність детальної розробки концепції регіональних зовнішньоекономічних відносин, що є особливо актуальним для країн з перехідною економікою.
Включення України як суверенної держави у глобальне економічне середовище викликало ряд принципово нових проблем, серед яких реалізація потенціалу регіонального співробітництва та розробка моделей практичної організації міжрегіональних взаємовідносин займають провідне місце. Адже сфера зовнішньоекономічних відносин — підсистема економічних відносин країни, яка формується і функціонує на макро–, мета–, мезо– та мікрорівнях. Тому розвиток зовнішньоекономічних відносин окремих регіонів нашої країни потребує, насамперед, здійснення докорінних змін у становищі держави взагалі, її економіці, господарсько–правовому полі зовнішньоекономічної діяльності. З іншого боку, рівень зовнішньоекономічних відносин регіону обумовлюється станом його внутрішнього розвитку, орієнтирами господарської діяльності суб'єктів підприємництва, випуском конкурентноздатної на міжнародних ринках продукції.
В Україні сфера зовнішньоекономічних відносин знаходиться в стадії становлення і функціонує в екстремальних умовах – глибока і затяжна економічна криза, відсутність науково обґрунтованої стратегії, чітких орієнтирів зовнішньоекономічної політики держави, нестабільність та протиріччя в зовнішньоекономічному законодавстві, що актуалізує тематику нашого дослідження і ставить питання необхідності формування дієздатної регіональної політики, яка б забезпечила реалізацію зовнішньоекономічних інтересів держави на регіональному рівні та внутрішніх інтересів самих регіонів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЗВИТОК РЕГІОНАЛЬНИХ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН ПРИ ПЕРЕХОДІ ДО РИНКУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок