Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНОМАЛЬНИЙ ТЕПЛОВИЙ ПОТІК ТА ЙОГО ГЕОТЕРМІЧНА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ В ЦЕНТРАЛЬНІЙ ЧАСТИНІ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА (04.00.22 — Геофізика)

Загрузка...

АНОМАЛЬНИЙ ТЕПЛОВИЙ ПОТІК ТА ЙОГО ГЕОТЕРМІЧНА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ В ЦЕНТРАЛЬНІЙ ЧАСТИНІ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА (04.00.22 — Геофізика)

Назва:
АНОМАЛЬНИЙ ТЕПЛОВИЙ ПОТІК ТА ЙОГО ГЕОТЕРМІЧНА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ В ЦЕНТРАЛЬНІЙ ЧАСТИНІ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА (04.00.22 — Геофізика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,60 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦIОНАЛЬНА АКАДЕМIЯ НАУК УКРАЇНИ
IНСТИТУТ ГЕОФIЗИКИ iм. С.I.СУББОТIНА
УДК 550.36 551.2
Гордієнко Іван Вадимович
АНОМАЛЬНИЙ ТЕПЛОВИЙ ПОТІК
ТА ЙОГО ГЕОТЕРМІЧНА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ
В ЦЕНТРАЛЬНІЙ ЧАСТИНІ
УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
(04.00.22 — Геофізика)
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ — 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті геофізики ім. С.І.Субботіна Національної Академії наук України
Науковий керівник | Доктор геолого-мінералогічних наук
Кулик Сергій Миколайович
Інститут геофізики Національної Академії наук України
Провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти
Осадчий В.Г., д.г.-м.н., виконуючий обов’язки головного наукового
співробітника (Інститут геології та геохімії горючих копалин НАН
України, Львів)
Оровецький Ю.П., д.г.-м.н., завідувач відділу геологічних
проблем глибинної геофізики (Інститут геофізики
ім. С.І.Субботіна НАН України)
Провідна установа: Київський університет ім. Тараса Шевченка, кафедра
геофізики
Захист відбудеться “ 27 ” вересня 1999 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.200.01 при Інститутi геофізики Національної Академії наук України за адресою: м.Київ, пр. Палладіна 32.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту геофізики НАНУ.
Автореферат розіслано 18 серпня 1999 р.
Вчений секретар
Спеціалізованної вченої ради
доктор фiзико-математичних наук В.С.Гейко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Велике значення геотермічних досліджень для вирішення різноманітних проблем глибиної геології та фізики Землі вже давно не викликає сумнівів. Чверть сторіччя тому В.В.Бєлоусов писав, що “ … загальною причиною для тектонічних, магматичних и метаморфічних процесів може бути тільки тепло”. Здається явною роль вивчення теплового потоку (ТП) в ряду геотермічних досліджень: саме цей параметр найбільш повно характеризує теплову ситуацію в регіонi, дає можливість розраховувати температури (Т) на глибинах, недосяжних для свердловин, будувати теплові моделі кори та мантії Землі, вивчати регіональну та загальну теплову історію планети.
Але вивчення теплового потоку не привертає тієї ж уваги та сил, що концентруються в інших галузях глибинної геофізики, накопичення інформації на континентах та океанах йде доволі повільно, не зважаючи на сорокарічну історію сучасної геотермії лише в останній час увага привернута до визначення глибинних (не змінених приповерхневими впливами) значень ТП. В наслідок цього в багатьох регіонах неможливо чітке визначення навіть середніх (фонових) значень, не кажучи вже про виділення та інтерпретацію аномалій. Ці фактори сприяють тому, що геотермічні дані в абсолютно недостатній мірі використовуються як при розробці гiпотез глибинних процесів у надрах Землі так і під час геологічної інтерпретації сейсмічних, гравіметричних, магнітних та геоелектричних даних. Взагалі їх використання має часом абсолютно суб’єктивний характер.
Зробленi зауваження відноситься i до докембрійських платформених регіонів та щитів, де на значних теріторіях відсутні (точніше — досі не визначені) помітні збудження ТП, а наявні варіації можуть бути, за досить поширеною, але не дуже аргументованою точкою зору, приблизно виправдовуватися варіаціями радіогенної складової теплового потоку і таким чином не потребують уявлення про активнi глибиннi процеси. Хоч загальновідомо, що в межах докембрійских платформ були розташовані в геологічному минулому активні (в тому числі рифтові) структури, в яких проходили інтенсивне прогинання, утворення розломів, магматизм. Можна навести приклади і сучасних явищ цього типу — Східно-Африканська рифтова система, Байкальська рифтова зона та інші. Менш вражаючими, але всеж таки доволі достовірними проявами сучасної активізації можуть бути визнанi великі позначки рельєфу багатьох частин Алданського та Анабарського, Канадського та Західно-Австралійського щитiв і т.i..
В принципі досить реальною здається ситуація з ще більш молодим, геологічно зовсім недавно розпочатим активним процесом на докембрійській платформі, в тому числі на щиті.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: АНОМАЛЬНИЙ ТЕПЛОВИЙ ПОТІК ТА ЙОГО ГЕОТЕРМІЧНА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ В ЦЕНТРАЛЬНІЙ ЧАСТИНІ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА (04.00.22 — Геофізика)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок