Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕМІСІЯ ФОТОНІВ КЛАСТЕРАМИ МЕТАЛІВ

ЕМІСІЯ ФОТОНІВ КЛАСТЕРАМИ МЕТАЛІВ

Назва:
ЕМІСІЯ ФОТОНІВ КЛАСТЕРАМИ МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
ІЄВЛЄВ
ДМИТРО МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 535.37;537.534;539.216
ЕМІСІЯ ФОТОНІВ КЛАСТЕРАМИ МЕТАЛІВ
01.04.04 – фізична електроніка
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Fritz-Haber-Institut der Max-Planck-Gesellschaft (м.Берлін) та в Інституті фізики НАН України (м.Київ).
Наукові керівники: - професор, доктор Герхард Ертль (G. Ertl)
директор Fritz-Haber-Institut der Max-Planck-Gesellschaft;
- доктор фіз.-мат. наук, професор
Непийко Сергій Олексійович
Інститут фізики НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: - доктор фіз.-мат. наук, член-корр. НАН України
Фірстов Сергій Олексійович
Інститут проблем материалознавства ім. І.М.Францевича НАН України, заступник директора
- доктор фіз.-мат. наук
Прокопенко Ігор Васильович
Інститут фізики напівпроводників НАН України, завідувач відділу
Провідна установа – Сумський державний університет, м.Суми
Захист відбудеться “25 ” жовтня 2001р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.159.01
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фізики НАН України за адресою: 03650, м.Київ-39, пр.Науки, 46
Автореферат розісланий “20 ” вересня 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Іщук В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Емісія світла малими металевими частками – дуже цікавий феномен, вивчення якого ще знаходиться на початковій стадії. На початок досліджень такі виміри емісії світла були виконані тільки на декількох металах, в основному на Ag і Au . Ці виміри емісії світла кластерами були проведені з чутливістю і в спектральному діапазоні, що значно поступаються можливостям, які з'явилися в даний час у зв'язку з розвитком нової техніки для вимірів слабких світлових потоків. При цьому використовувалась сполучена зі світлопотужним монохроматором SPEX1681 охолоджувана до температури рідкого азоту матриця приладу зі зворотним зарядовим зв'язком (CCD - charge-coupled-device). В цих вимірах мала місце можливість реєструвати практично кожний фотон, а спектральна область сягала від ультрафіолетової до інфрачервоної області, наприклад, 200 нм<<1050 нм. В даній дисертаційній роботі вимірювання спектрів випромінювання світла були виконані на малих частках срібла, міді та паладію. Срібло було вибране для співставлення (побудови містків) з першими вимірами, які є в літературі, виконаними здебільшого на сріблі. Мідь та паладій відносяться до металів з добре відомою електронною структурою. Це важливо для співставлення експериментальних і теоретичних результатів. Виконані з достатньо високою розподіляючою здатністю, чутливістю і в широкому діапазоні виміри спектрів дозволили провести співставлення і прослідкувати їх деформацію при зміні розмірів малих часток. Нарешті, що принципово цікаво для розуміння механізмів випромінювання світла, було проведено порівняння спектрів випромінювання світла одними і тими ж частками при різних збудженнях.
Раніше було виявлено ефект випромінювання світла у видимій і ультрафіолетовій областях при коалесценції кластерів. Він був досліджений на кластерах срібла і міді, ізольованих в матриці інертного газу. При цьому була висловлена думка, що джерелом енергії для випромінювання є енергія, яка звільнена в результаті утворення хімічних зв'язків при реакції кластерів. Більш того, за допомогою мас-спектроскопії було виявлено, що випромінювання світла супутнє реакціям малих кластерів лише в певному діапазоні розмірів (3=n=20). Щоб перевірити це твердження, було заманливим звести (зіштовхнути один з одним) два інтенсивних кластерних пучка в згадуваному діапазоні мас. Для отримання такого пучка було вибрано так зване Pick-up джерело. В ньому атоми металу зіштовхуються вже не з окремими атомами інертного газу, як у випадку методу газової агрегації, а з кластерами цього газу. Захоплені останніми атоми металу в свою чергу також утворюють кластери, а енергія, яка при цьому виділяється, призводить до часткового і навіть повного випарювання оболонки інертного газу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕМІСІЯ ФОТОНІВ КЛАСТЕРАМИ МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок