Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХАРАКТЕРИСТИКА АНТИФУНГАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СИНТЕТИЧНИХ ПОРФІРИНІВ

Загрузка...

ХАРАКТЕРИСТИКА АНТИФУНГАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СИНТЕТИЧНИХ ПОРФІРИНІВ

Назва:
ХАРАКТЕРИСТИКА АНТИФУНГАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СИНТЕТИЧНИХ ПОРФІРИНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,87 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ ТА ІМУНОЛОГІЇ ІМ. І.І. МЕЧНИКОВА
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ»
РУСАКОВА МАРІЯ ЮРІЇВНА
УДК 615.322:615.282
ХАРАКТЕРИСТИКА АНТИФУНГАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СИНТЕТИЧНИХ ПОРФІРИНІВ
03.00.07 – мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Харків-2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Проблемної науково-дослідної лабораторії синтезу лікарських препаратів та на кафедрі мікробіології і вірусології Одеського національного університету імені І.І. Мечникова МОН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор Філіпова Тетяна Олегівна, Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, професор кафедри мікробіології і вірусології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Філімонова Наталія Ігорівна, Національний фармацевтичний університет МОЗ України, професор кафедри мікробіології, вірусології та імунології;
доктор біологічних наук, професор Руденко Адель Вікторівна, Інститут урології АМН України, завідуюча лабораторії мікробіології, вірусології та мікології.
Захист дисертації відбудеться « 26 » червня 2008 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.618.01 в ДУ «Інститут мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова АМН України» (61057, Харків, вул. Пушкінська, 14-16).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці ДУ «Інститут мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова АМН України» (61057, Харків, вул. Пушкінська, 14-16).
Автореферат дисертації розісланий “ 23 ” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.618.01 С. В. Бруснік


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки пильний інтерес дослідників до вивчення представників мікроскопічних грибів, зокрема дріжджів та дріжджоподібних грибів, обумовлений декількома факторами.
Насамперед, це пов’язано із зростанням етіологічної ролі дріжджоподібних грибів як збудників мікозів людини; з різким послабленням імунної системи людини на тлі впровадження в практику нових досягнень медичної науки, а також зміною навколишнього середовища (Pfaller M.A., Diekema D.J., Messer S.A. et al., 2003). Різко змінилась не тільки частота виникнення мікозів, але й форма їх перебігу (Garber G., 2001). Також для мікозів, зокрема кандидозів, не існує задовільних методів лікування – існуючі офіциальні протигрибні препарати не завжди достатньо ефективні, що обумовлено виникненням резистентних штамів, токсичним впливом на весь організм людини (Marr K.A., Lyons C.N., Ha K. et al., 2001). От чому дуже актуальною є розробка нетоксичних фунгіцидних препаратів.
По-друге, вдосконалення методів дослідження мікроорганізмів відіграє величезну роль у використання дріжджоподібних грибів у якості об’єктів експериментальної біології та медицини. Для відповіді на фундаментальні питання про складні біологічні процеси необхідні прості моделі, отримані на яких дані було би легко інтерпретувати (Lovell W.W., 2000). У наші дні технічне вдосконалення культури тканин та інших тест-систем іn vіtro доводить, що застосування тварин не є єдино можливим вибором при дослідженні терапевтичних препаратів (Філіпова Т.О., Русакова М.Ю., Галкін Б.М., 2003). Два основних фактори даного процесу (тривалість та вартість) стимулюють розробку універсальних методів для первинного визначення біологічної активності сполук іn vіtro.
Фотодинамічна терапія є доволі ефективною для лікування злоякісних пухлин, але в теперішній час даний метод також починає використовуватися при деяких захворюваннях вірусної, бактеріальної та грибкової етіології (Bertoloni G., Rossi F., Valduga G. et al., 1992; Wainwright M., 2000). Одним з основних компонентів даного методу є фотосенсибілізатори (ФС) - біологічно активні речовини, які здатні поглинати енергію світлового випромінювання, після чого запускати процеси, що призводять до селективної загибелі клітин, з якими вони взаємодіють. Величезна кількість синтетичних сенсибілізаторів розробляється на основі порфіринів, що сприяє пошуку прискорених методів оцінки їх фотосенсибілізуючої активності (ФСА) (Красновский А.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ХАРАКТЕРИСТИКА АНТИФУНГАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СИНТЕТИЧНИХ ПОРФІРИНІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок