Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦІЛЬОВА ФУНКЦІЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ: ПИТАННЯ ТЕОРІЇ

Загрузка...

ЦІЛЬОВА ФУНКЦІЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ: ПИТАННЯ ТЕОРІЇ

Назва:
ЦІЛЬОВА ФУНКЦІЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ: ПИТАННЯ ТЕОРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,96 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гордон Марина Володимирівна
УДК:338.22.01
ЦІЛЬОВА ФУНКЦІЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ
ДЕРЖАВИ: ПИТАННЯ ТЕОРІЇ
Спеціальність 08.00.01 – економічна теорія та історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник:
кандидат економічних наук, доцент Кучерук Світлана Анатоліївна, Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економічної теорії (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, доцент Туріянська Марія Михайлівна, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, професор кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності (м. Донецьк);
кандидат економічних наук Галабурда Микола Костянтинович, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри політичної економії обліково-економічних факультетів (м. Київ).
Захист відбудеться 30 жовтня 2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: вул. Челюскінців, 198 а, м. Донецьк, 83015, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (вул. Університетська, 24, м. Донецьк, 83055).
Автореферат розісланий 27 вересня 2007 р. (дата)
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема місця й ролі держави в функціонуванні ринкового механізму господарювання не стає менш актуальною на тлі здійснення трансформаційних перетворень і наближення української економічної системи до моделей ринкової економіки. В ході дискусій, що продовжуються, особливої гостроти набувають питання формування мети економічної політики, ступеню її впливу на різні сфери суспільного життя й діяльності господарюючих суб'єктів, на державні та недержавні інституції, на окремих громадян. Примітно, що з другої половини 90-х років ХХ ст. українські вчені стали надавати цим питанням особливо пильної уваги, оскільки посилення економічної ролі держави та спроби відновлення її функцій на фоні формування ліберальної моделі економіки вносять певну нестабільність і непослідовність у трансформаційні процеси, що проявляються в діях уряду України протягом перехідного періоду. Так, незважаючи на подальше зростання ВВП, індекс економічної свободи в Україні в 2006 році склав 3,24 бали та погіршився в порівнянні з попереднім періодом на 0,08 позиції.
Тому наукове визначення цільової функції економічної політики держави вже зараз, в умовах стабілізації ринкових перетворень і накопичення реальних основ подальшого розвитку, має істотне значення, оскільки визначає вектор економічного й соціального прогресу та формує контури майбутньої моделі суспільства.
На сьогодні економічна наука має чимало досягнень щодо визначення функцій держави в ринковій економіці. Серед досліджень вітчизняних і зарубіжних вчених слід відзначити праці Р.Акоффа, Є.Балацького, О.Бузгаліна, Дж.Б’юкенена, М.Вебера, А.Гальчинського, В.Геєця, Дж.К.Гелбрейта, В.Гугняка, В.Дементьєва, Л.Дмитриченко, Л.Йохансена, І.Лукінова, Д.Норта, М.Олсона, Ф.Перру, Дж.Сакса, М.Туріянської, Б.Шаванса та іншіх.
Разом з тим, окремі аспекти проблеми залишаються недостатньо визначеними – зокрема, неоднаково трактується економічна сутність цілепокладання в економічній політиці держави та зміст його етапів. Не знайшов належного обґрунтування вплив інституціональних процесів на формування орієнтирів економічної політики держави. Не є вирішеним питання оцінки компонент цільової функції з позицій критеріальних показників.
Все це й обумовило вибір теми дисертаційного дослідження, його мету та задачі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ЦІЛЬОВА ФУНКЦІЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ: ПИТАННЯ ТЕОРІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок