Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБЛІК І АНАЛІЗ ДОХОДІВ І ВИТРАТ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ

Загрузка...

ОБЛІК І АНАЛІЗ ДОХОДІВ І ВИТРАТ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ

Назва:
ОБЛІК І АНАЛІЗ ДОХОДІВ І ВИТРАТ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,09 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний економічний університет
Снігурська Людмила Петрівна
УДК 657.222
ОБЛІК І АНАЛІЗ ДОХОДІВ І ВИТРАТ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ
Спеціальність 08.06.04 – Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі обліку в кредитних і бюджетних установах та економічного аналізу Київського національного економічного університету Міністерства освіти України.
Науковий
керівник
Офіційні
опоненти
Провідна
установа
Захист відбудеться “--19” ---лютого 2004 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “16” січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. ПОДДЄРЬОГІН
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За умов реформування методологічних засад системи бухгалтерського обліку банківських установ України з орієнтацією на міжнародні стандарти обліку та звітності потребує вдосконалення методика обліку доходів і витрат у напрямах фінансового, управлінського обліку та обліку з метою оподаткування.
Науково обґрунтовані підходи до управління банками опрацьовувалися паралельно із становленням вітчизняної банківської системи, яке у часі збіглося з початком формування ринкових відносин. За посилення конкуренції в банківській сфері відчутні переваги мають банки, де сформована чітка підсистема управлінського обліку, яка включає елементи планування і прогнозування діяльності. Самостійно опрацьовуючи процедури управлінського обліку, банки наражаються на низку нерозв’язаних теоретико-методичних питань, особливо щодо обліку доходів і витрат. Внаслідок цього виникає потреба у дослідженні, аналізі, групуванні та узагальненні фактичної та планової інформації за доходами і витратами і формуванні в межах системи бухгалтерського обліку ефективної методики обліку доходів і витрат, калькулювання собівартості банківських продуктів. Разом із плануванням, аналізом, контролем така методика уможливить виокремлення управлінського обліку у самостійну підсистему загальної системи бухгалтерського обліку і сприятиме підвищенню ефективності діяльності банківської установи. Потребує вдосконалення і методика економічного аналізу доходів і витрат банківської установи, яка впливає на якість і повноту формування інформаційної бази як основи прийняття виважених управлінських рішень.
Концептуальні відмінності податкового законодавства та положень і норм національних стандартів бухгалтерського обліку зумовили відмінність економічної сутності валових доходів і валових витрат від сутності фінансових доходів і витрат. Внаслідок цього об’єктивною необхідністю стала організація та запровадження в систему бухгалтерського обліку комерційного банку підсистеми обліку з метою оподаткування.
Дослідженню проблем організації і методології бухгалтерського обліку в банківських установах, зокрема і питанням організації управлінського обліку, присвячені праці вчених та фахівців: вітчизняних – Ф.Ф.Бутинця, Л.М.Кіндрацької, М.В.Кужельного, В.Г.Лінника, А.М.Мороза, М.С.Пушкаря, В.І.Ричаківської, М.І.Савлука, В.В.Сопка, М.Г.Чумаченка, а також зарубіжних – В.Ю.Баликова, М.Вебера, К.Друрі, Т.П.Карпової, Б.Нідлза, Т.Скоуна, Д.Хана, А.Д.Шеремета, У.Шеффера.
Потребу та напрями удосконалення аналізу і планування банківської діяльності у своїх працях обгруновують вітчизняні автори: О.Д.Заруба, А.В.Каліна, Г.В.Митрофанов, Л.О.Примостка, І.М.Парасій-Вергуненко, К.Є.Раєвський, Р.І.Тиркало, З.І.Щибиволок, а також зарубіжні: О.В.Кукушкіна, Ю.С.Маслєнченков, В.Є.Черкасов, А.Д.Шеремет, В.В.Щербаков.
Незважаючи на значну кількість наукових публікацій з питань обліку і аналізу в банках, бракує наукових праць, присвячених комплексному вивченню методик обліку доходів і витрат банку (особливо – управлінського обліку), їх аналізу, плануванню і прогнозуванню.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ОБЛІК І АНАЛІЗ ДОХОДІВ І ВИТРАТ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок