Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ СИНТЕЗУ ТА АНАЛІЗУ СТИЛІВ ПРОГРАМУВАННЯ

Загрузка...

МЕТОДИ ТА ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ СИНТЕЗУ ТА АНАЛІЗУ СТИЛІВ ПРОГРАМУВАННЯ

Назва:
МЕТОДИ ТА ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ СИНТЕЗУ ТА АНАЛІЗУ СТИЛІВ ПРОГРАМУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,85 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова
Крамар Юлія Михайлівна
УДК 004.415.2 (043.3)
МЕТОДИ ТА ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ
СИНТЕЗУ ТА АНАЛІЗУ СТИЛІВ ПРОГРАМУВАННЯ
05.13.06 - автоматизовані системи управління та
прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інженерії програмного забезпечення Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
Сидоров Микола Олександрович,
декан факультету комп’ютерних наук, завідувач кафедри інженерії програмного забезпечення Національного авіаційного університету МОН України.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Вельбицький Іван В’ячеславович,
директор Міжнародного наукового центру технології програмування Державного департаменту з питань зв’язку та інформатизації Міністерства транспорту та зв’язку України і НАН України,
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Шелестов Андрій Юрієвич,
старший науковий співробітник Інституту космічних досліджень НАН України та Національного космічного агентства України.
Провідна установа:
Інститут програмних систем НАН України,
відділ програмної інженерії, м. Київ
Захист відбудеться "01" березня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.185.02 Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова за адресою: 03164, Київ, вул. Ген. Наумова, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова за адресою: 03164, Київ, вул. Ген. Наумова, 15.
Автореферат розісланий "29" січня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К 26.185.02, к.т.н. Семагіна Е.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні широкого розповсюдження набувають методи розробки програмного забезпечення (ПЗ) і моделі життєвого циклу, що засновані на багаторазовому і вторинному використанні ПЗ, застосуванні успадкованого ПЗ.
Використання зазначених методів і моделей, ускладнення програмних продуктів і колективний характер їхньої розробки вимагають використання стилів програмування. Аналіз показує, що на сьогоднішній день відсутні засоби, що забезпечують автоматизоване вирішення всього кола задач формування і застосування стилів. Тому розробка відповідних інформаційно-програмних засобів і інформаційних технологій дослідження і розв’язання задач, що пов'язані із застосуванням стилів програмування, при створенні і супроводі ПЗ за теперішнього часу набуває особливої актуальності.
У різний час проблему застосування стилю у програмуванні так чи інакше вивчали Е. Дейкстра, І. Керніган, Ф. Плоджер, В. Тассел, І. Вельбицький, О. Єршов, І. Потосін. Але питання представлення стилю, автоматизованого формування та аналізу стилів програмування не знайшли достатнього розвитку і залишаються актуальними.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувалися відповідно до планів науково-дослідних робіт Національного авіаційного університету на кафедрі інженерії програмного забезпечення в рамках держбюджетних тем № 949-ДБ00 "Проведення теоретичних досліджень і розробка методичних засобів комп'ютерно-орієнтованих систем вимірювання програмного забезпечення" (державний реєстраційний № 0100U003955) і № 060-ДБ02 "Розробка наукових основ стилістики програмування" (державний реєстраційний № 0102U000384).
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка методів та засобів формування і застосування стилів програмування в розробці і дослідженні ПЗ та навчанні програмуванню. Для досягнення мети було поставлено і вирішено такі задачі:
- розробити модель предметної області як системи понять (онтологію), що забезпечує формування і застосування стилів програмування;
- сформулювати постановки задач формування і застосування стилів програмування;
- розробити методи вирішення сформульованих задач, визначити алгоритми та процедури, що пов'язані із застосуванням методів, і розробити моделі пристроїв для реалізації цих алгоритмів та процедур;
- розробити комплекс інформаційно-програмних засобів, що автоматизують вирішення визначених задач, та рекомендації щодо використання розробленого комплексу;
- провести експериментальні дослідження працездатності запропонованих методів і засобів на прикладі застосування інформаційної технології для навчання програмуванню.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ СИНТЕЗУ ТА АНАЛІЗУ СТИЛІВ ПРОГРАМУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок