Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВУГІЛЬНА ПРОМИСЛОВІСТЬ ДОНБАСУ В УМОВАХ РАДЯНСЬКОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ КРАЇНИ (1925-1941 рр.)

Загрузка...

ВУГІЛЬНА ПРОМИСЛОВІСТЬ ДОНБАСУ В УМОВАХ РАДЯНСЬКОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ КРАЇНИ (1925-1941 рр.)

Назва:
ВУГІЛЬНА ПРОМИСЛОВІСТЬ ДОНБАСУ В УМОВАХ РАДЯНСЬКОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ КРАЇНИ (1925-1941 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,65 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бондаренко Віктор Степанович
УДК 93: 622 (477.6) “1925-1941”
ВУГІЛЬНА ПРОМИСЛОВІСТЬ ДОНБАСУ В УМОВАХ РАДЯНСЬКОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ КРАЇНИ (1925-1941 рр.)
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк, 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки
України
Науковий керівник: заслужений працівник освіти України
доктор історичних наук, професор,
Добров Петро Васильович,
завідувач кафедри історії України
Донецького національного університету
Офіційні опоненти: член кореспондент НАН України
доктор історичних наук, професор
Реєнт Олександр Петрович,
заступник директора Інституту історії України НАН України
доктор історичних наук, професор
Бут Олександр Микитович,
професор кафедри історії слов'ян
Донецького національного університету
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
Міністерства освіти і науки України (кафедра історії України)
Захист відбудеться “___” липня 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “___” травня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ` О.В.Крапівін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Розбудова української правової держави тісно пов'язана зі становленням ринкової національної економіки, яке викликало перехід від планової соціалістичної централізованої системи управління, фінансування та матеріально-технічного забезпечення до багатоукладності, проведення структурних змін. За нових умов Донбас, на вугіллі якого традиційно зав’язана економіка України, особливо відчув невирішеність актуальних проблем розвитку, фінансування, реструктуризації, що спричинило падіння вуглевидобутку, закриття ряду шахт, безробіття, відтік кваліфіко-ваних фахівців у невиробничу сферу, комерційні та підприємницькі структури.
У зв'язку з зазначеним особливий інтерес викликають перетворення у вугільній промисловості Донецького басейну в період радянської модернізації країни. Саме за тих часів було розпочато і проведено сталінські тяжкі за формою і змістом соціально-економічні експерименти і перетворення, до яких сходять витоки багатьох до недавнього сучасних проблем. Тому минуле середини 20-х-30-х років ХХ століття, пов'язане з практикою ідей форсованого будівництва соціалізму, вимагає всебічного і глибокого наукового вивчення і переосмислення. А дослідження досвіду перетворень, як щодо матеріально-технічного розвитку промислового Донбасу, так і стосовно стану робітничих та інженерно-технічних кадрів в умовах сталінізації економіки УСРР, повинно забезпечити повчальні уроки обгрунтування рекомендацій та пропозицій і, таким чином, має не лише пізнавальне, а і певне практичне значення.
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена також і тим, що за радянської доби історична наука, зазнавши негативних впливів політики й ідеології, бюрократичних методів керівництва, догматизму і некомпетентного втручання, на жаль, не змогла глибоко і правдиво розкрити сутність культурних перетворень у промисловості “Всесоюзної кочегарки” років довоєнних п’ятирічок. Гвардії робітничого класу, як величали за радянських часів шахтарів, надавалося багато уваги фахівцями майже всіх галузей науки. Проте вони, як правило, акцентували зусилля на переможній ході будівників соціалізму, на позитивних кількісних показниках та їх інтерпретації згідно усталених офіційних оцінок і марксистсько-ленінської ідеології. З розгорнутим на початку 90-х років ХХ століття фронтальним переосмисленням історичного минулого, зокрема і 20-30-х років, у контексті нового, дійсно наукового бачення української історії часів сталінщини переосмислюється й історична доля промислового Донбасу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: ВУГІЛЬНА ПРОМИСЛОВІСТЬ ДОНБАСУ В УМОВАХ РАДЯНСЬКОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ КРАЇНИ (1925-1941 рр.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок