Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОДУКТИВНІСТЬ РІЗНИХ ТИПІВ САДУ ЯБЛУНІ НА ВЕГЕТАТИВНИХ ПІДЩЕПАХ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Загрузка...

ПРОДУКТИВНІСТЬ РІЗНИХ ТИПІВ САДУ ЯБЛУНІ НА ВЕГЕТАТИВНИХ ПІДЩЕПАХ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ПРОДУКТИВНІСТЬ РІЗНИХ ТИПІВ САДУ ЯБЛУНІ НА ВЕГЕТАТИВНИХ ПІДЩЕПАХ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,35 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УМАНСЬКА ДЕРЖАВНА АГРАРНА АКАДЕМІЯ
ЖУК ВІКТОР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК: 634.11:631.542
ПРОДУКТИВНІСТЬ РІЗНИХ ТИПІВ САДУ ЯБЛУНІ НА ВЕГЕТАТИВНИХ ПІДЩЕПАХ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Спеціальність: 06.01.07 – плодівництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Умань – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті садівництва Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, Омельченко Іван Климович, головний науковий співробітник лабораторії агротехніки, Інститут садівництва Української академії аграрних наук
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор Балабак Анатолій Федорович, завідувач кафедри екології, декоративного садівництва та лісівництва, Уманська державна аграрна академія
кандидат сільськогосподарських наук, Танкевич Леонід Борисович, старший науковий співробітник, завідувач відділу агротехніки, Кримська дослідна станція Інституту садівництва УААН
Провідна установа: Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України
Захист дисертації відбудеться 19.09.2001 р.
о “___” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 74.844.01 в Уманській державній аграрній академії за адресою: 20305, Черкаська обл., м. Умань, вул. Давиденка, 1, навчальний корпус № 2, аудиторія 142.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Уманської державної аграрної академії за адресою: 20305, Черкаська обл., м. Умань, вул. Давиденка, 3.
Автореферат розісланий 15.08.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат с.-г. наук, доцент Заморський В.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. За останні роки врожайність насаджень яблуні в Україні не перевищує 30-40 ц/га, тому збільшення її є першочерговим завданням галузі садівництва. Його необхідно вирішувати шляхом впровадження інтенсивних технологій, основною ланкою яких є тип саду, компонентами якого є підщепа, сорт, схема садіння та форма крони.
Одним з головних факторів інтенсифікації садівництва є застосування вегетативних підщеп яблуні. Насадження на таких підщепах і особливо на напівкарликових та карликових, зручніші для проведення обрізування, збору врожаю та захисту від хвороб і шкідників. Компактність крон у слаборослих садах сприяє оптимізації світлового режиму. Крім того, такі насадження характеризуються швидкою окупністю капітальних вкладень.
В Україні широкого розповсюдження набули сади яблуні на насіннєвій підщепі, в той час як за кордоном більш поширені на клонових підщепах М 9 та ММ 106. В умовах північного Лісостепу, де температура повітря і грунту, в окремих районах, знижується до критично низьких величин, важливе значення матимуть морозостійкі вегетативні підщепи. Огляд літературних джерел свідчить, що в цьому плані перспективними є не вивчені в цій зоні клонові підщепи та слаборослі вставки селекції Мічурінського (Росія) державного аграрного університету.
В розробці найбільш продуктивних конструкцій саду яблуні і технології вирощування плодів в них значну роль відіграватимуть також особливості побудови крони та її параметри, що обумовлено взаємовпливом підщепи та сорту. Оскільки в північному Лісостепу сади з розріджено-ярусною кроною та різні типи пальмет не досягли проектної врожайності, постало питання про теоретичне обгрунтування нових типів насаджень яблуні на клонових підщепах, які б забезпечили слаборослість, скороплідність, стабільну врожайність, добру якість плодів, а також високу економічну та енергетичну ефективність їх вирощування. Ці положення визначають актуальність наших досліджень, що особливо важливо в умовах експансії зарубіжних технологій.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано в плані державної програми Інституту садівництва УААН “Удосконалити існуючі і розробити нові ресурсозберігаючі та екологічно безпечні технології виробництва плодів зерняткових культур високих товарних та санітарно-гігієнічних якостей, в тому числі для оздоровчого, дієтичного і дитячого харчування”.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПРОДУКТИВНІСТЬ РІЗНИХ ТИПІВ САДУ ЯБЛУНІ НА ВЕГЕТАТИВНИХ ПІДЩЕПАХ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок