Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТА СТРУКТУРА ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ АНТИЧНИХ ДЕРЖАВ ПІВНІЧНОГО ПРИЧОРНОМОР’Я У V-III СТ. ДО Н. Е.

Загрузка...

РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТА СТРУКТУРА ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ АНТИЧНИХ ДЕРЖАВ ПІВНІЧНОГО ПРИЧОРНОМОР’Я У V-III СТ. ДО Н. Е.

Назва:
РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТА СТРУКТУРА ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ АНТИЧНИХ ДЕРЖАВ ПІВНІЧНОГО ПРИЧОРНОМОР’Я У V-III СТ. ДО Н. Е.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,04 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
ОДРІН Олександр Вадимович
УДК 332.15(262.5)”652”
РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ
ТА СТРУКТУРА ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
АНТИЧНИХ ДЕРЖАВ ПІВНІЧНОГО ПРИЧОРНОМОР'Я
У V-III СТ. ДО Н. Е.
07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історії України середніх віків і раннього нового часу Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України, доктор архітектури, професор Крижицький Сергій Дмитрович, Інститут археології НАН України, завідувач відділу античної археології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Дзиговський Олександр Миколайович, Одеський національний університет імені
І.І. Мечникова, професор кафедри археології
та етнології України;
доктор історичних наук
Гаврилюк Надія Овксентіївна,
Інститут археології НАН України,
голова польового комітету.
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історичний факультет
Захист відбудеться 29 червня 2007 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій Д 26.253.01 в Інституті історії України НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту історії України НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4.
Автореферат розісланий 26 травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук, професор Гуржій О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження економіки античних держав Північного Причорномор’я становить одне з головних завдань українського антикознавства. Багаторічні археологічні дослідження як античних міст, так і їх сільської округи надали у розпорядження дослідників численні матеріали, причому не тільки власне археологічні, а й епіграфічні (і великої, і малої епіграфіки), та археобіологічні. У поєднанні з даними писемних джерел цей матеріал дає змогу суттєво скоригувати, а іноді й переглянуті усталені погляди на структуру економіки цих держав.
Треба підкреслити, що ще з середини 70-х рр. минулого століття науковці усвідомили, що в силу органічної неповноти та фрагментованості як історичних (писемних та епіграфічних), так і археологічних джерел необхідно залучати дані природничих наук, які дають змогу максимально повно та коректно досліджувати ресурсну базу економіки будь-якої держави. Крім того, по сьогодні різні регіони Північного Причорномор’я залишаються дослідженими в неоднаковій мірі.
Єдиного дослідження, в якому був би здійснений порівняльний аналіз як ресурсної бази, тобто потенційних можливостей, так і реальної структури економіки античних держав Північного Причорномор’я, досі не створено. Потреба в такій праці є нагальною, адже подальше вивчення історії цих держав є неможливим без аналізу та синтезу накопичених матеріалів та без перегляду застарілих концепцій.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана згідно з плановою темою відділу історії України середніх віків і раннього нового часу Інституту історії України НАН України "Українське суспільство доби середньовіччя - початку нового часу: політичні, соціальні, економічні, правові, міжконфесійні взаємини, соціокультурні уявлення та ціннісні системи" (Державний реєстраційний № 0103U003921).
Метою роботи є багатоаспектне й комплексне дослідження ресурсного потенціалу та структури господарської діяльності античних держав Північного Причорномор'я та побудова відповідних моделей. Для цього необхідно, по-перше, провести детальне вивчення географічного середовища цих держав та з'ясувати ресурсний потенціал їх господарства; по-друге, дослідити структуру господарської діяльності античних держав Північного Причорномор'я, точніше тих її галузей, які використовували місцеві ресурси; і, по-третє, провести порівняльний аналіз структур господарської діяльності цих держав.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТА СТРУКТУРА ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ АНТИЧНИХ ДЕРЖАВ ПІВНІЧНОГО ПРИЧОРНОМОР’Я У V-III СТ. ДО Н. Е.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок