Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ МОРАЛЬНО-СВІТОГЛЯДНИХ МОТИВАЦІЙ НАСИЛЬСТВА І ТЕРОРУ

Загрузка...

ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ МОРАЛЬНО-СВІТОГЛЯДНИХ МОТИВАЦІЙ НАСИЛЬСТВА І ТЕРОРУ

Назва:
ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ МОРАЛЬНО-СВІТОГЛЯДНИХ МОТИВАЦІЙ НАСИЛЬСТВА І ТЕРОРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,73 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
3.3. Соціально-економічне та соціально-політичне підгрунтя виникнення
тероризму


ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
 
УДК 141 “312”
Остроухов Володимир Васильович
ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ МОРАЛЬНО-СВІТОГЛЯДНИХ МОТИВАЦІЙ НАСИЛЬСТВА І ТЕРОРУ
09.00.05. - історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ - 2001
 


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті філософії імені Г.Сковороди НАН України, в відділі історії зарубіжної філософії
Науковий консультант:
доктор філософських наук, академік НАН України
Шинкарук Володимир Іларіонович
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор Бичко Ада Корніївна,
Київський державний інститут театрального мистецтва ім.Карпенка-Карого;
завідуюча кафедрою;
доктор філософських наук, професор Головко Борис Андрійович,
Національний аграрний університет, професор;
доктор філософських наук, професор Цюрупа Михайло Володимирович,
Київський інститут туризму, економіки і права, професор.
Провідна установа: Київський Національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра історії філософії.
Захист відбудеться "22" червня 2001 р.о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.161.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук в Інституті філософії імені Г.Сковороди НАН України, адреса: 252001, м.Київ - 1, вул.Трьохсвятительська,4.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту філософії імені Г.Сковороди НАН України (Київ - 1, вул.Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий 16.05.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ситниченко Л.А.


Загальна характеристика роботи
 
Актуальність теми дослідження. Останні роки другого тисячоліття не стали винятком у перебігу подій, визначених історією насильства. Збройний конфлікт на Балканах, що ледве не перетворився у світове протистояння, міждержавний конфлікт на Близькому Сході, збройні сутички та війна в Афганістані, Дагестані, Киргізії, Чечні, викрадення людей, чиленні убивства дітей їхніми однолітками у школах США, терор сепаратистів в Індії, Іспанії, Північній Ірландії ще раз підтвердили те, що останнє століття, враховуючи дві світові війни, поряд з його грандіозними технологічними досягненнями, підкоренням космосу та атомної енергії, було періодом найбільш кривавих, жорстоких насильницьких дій і терору, страждання і загибелі мільйонів людей. Цілком очивидною є крихкість межі, яка відокремлює сучасне людство від термоядерної катастрофи, незважаючи на існування визнаних дипломатичних міждержавних політичних організацій та блоків з їхніми системами обопільних угод. Небажання сторін визнавати право на здійснення різноманітних інтересів, невміння, а подеколи й неспроможність знаходження консенсусу між державами, націями і народами, окремими соціальними верствами залишає цивілізацію і надалі перед можливістю вірогідної загибелі. Саме цей факт і спрямовує на подальші теоретичні філософські, соціологічні, психоаналітичні дослідження проблем насильства і терору у сучасному світі.
Предметом аналізу сьогодні повинні стати організовані суспільні форми насилля, їх взаємозв’язок з проблемами самореалізації індивіда, історичні трансформації сутності насилля, видозміни його форм, типів і різновидів, трансформація засобів і методології, практико-соціальні аспекти організації форм протидії насиллю. Теоретичне знання щодо цих проблем потребує подальшої концептуалізації, залучення до інформаційного обігу й практичного використання не тільки у сфері гуманітарних наукових дисциплін, філософської, соціологічної та політичної думки. Воно необхідне в якості суттєвого підгрунтя для вірного, конструктивного прийняття вагомих рішень на загальнодержавному, загальносуспільному рівні щодо вирішення численних соціальних, політичних та міжнародних проблем.
Історико-філософське спрямування аналізу проблем насилля, яке стосується перш за все усвідомлення причин, історичного характеру і можливих наслідків тих дій, які є надзвичайно небажаними для кожного народа, нації, етнічної групи, нарешті, окремого індивіда, є специфічною сферою вищезазначеної парадигми досліджень.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ МОРАЛЬНО-СВІТОГЛЯДНИХ МОТИВАЦІЙ НАСИЛЬСТВА І ТЕРОРУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок