Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> В. І. ВЕРЕТЕННИКОВ ЯК АРХІВОЗНАВЕЦЬ ТА АРХІВІСТ

Загрузка...

В. І. ВЕРЕТЕННИКОВ ЯК АРХІВОЗНАВЕЦЬ ТА АРХІВІСТ

Назва:
В. І. ВЕРЕТЕННИКОВ ЯК АРХІВОЗНАВЕЦЬ ТА АРХІВІСТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,47 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Державний комітет архівів України
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ інститут
архівної справи та документознавства
ПАВЛОВСЬКА Надія Павлівна
УДК 930.25 (477) “19” (043.3)
В. І. ВЕРЕТЕННИКОВ
ЯК АРХІВОЗНАВЕЦЬ ТА АРХІВІСТ
07.00.06 – історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук

Київ–2003


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Українському державному науково-дослідному інституті архівної справи та документознавства Державного комітету архівів України
Науковий керівник: доктор історичних наук,
старший науковий співробітник
МАТЯШ ІРИНА БОРИСІВНА,
Український державний науково-дослідний
інститут архівної справи
та документознавства, директор
Офіційні опоненти: доктор іс-торичних наук,
старший науковий співробітник
ВЕРБА ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ,
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка,
професор кафедри історії Росії
кандидат історичних наук, доцент
КОВАЛЕНКО ОЛЕКСАНДР БОРИСОВИЧ,
Чернігівський державний педагогічний
університет імені Т. Г. Шевченка,
декан історичного факультету
Провідна установа: Харківський національний університет
імені В. Каразіна,
кафедра історіографії, джерелознавства
та археології
Захист відбудеться 14 січня 2004 р. о 10 год. на засіданні спеці-алізованої вченої ради К 26.864.01 Українського державного науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства: Київ, 03110, вул. Солом’янська, 24.
Із дисертацією можна ознайомитися у Науково-довідковій бібліотеці центральних державних архівів України: Київ, 03110, вул. Солом’янська, 24.
Автореферат розісланий 10 грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук С. Л. Зворський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний стан архівної справи нерозривно пов’язаний з минулим і є результатом її розвитку впродовж тривалого часу. Історично сформовані й усталені зв’язки зумовлюють інтерес науковців до дослідження та аналізу накопиченого досвіду. Особливо плідно визначалися концептуальні засади архівознавства, формувалися та запроваджувалися нові ідеї, здійснювалися пошуки оптимальної організації архівної справи в Україні впродовж 1920–1930-х років. Цей період історії архівної справи становить великий інтерес також для дослідження ролі особи в становленні та розвитку української архівістики. Визначення стратегії й тактики архівного будівництва, практичне втілення проектів багато в чому залежало від персонального складу архівних установ, свідомої мотивації діяльності архівістів, орієнтованої на раціональну організацію архівної справи. Непересічна особистість була важливим чинником поступу архівістики.
До когорти визначних діячів архівної справи 1920–1930-х рр. належить професор В.І. Веретенников, який зробив великий внесок у розвиток архівістики в Україні. Розуміючи під терміном “архівістика” “архівознавство та ар-хівна справа в їх єдності”1 , наголосимо, що унікальність творчого доробку В. І. Веретенникова полягає в тому, що він охоплює не лише проблеми архівної науки, а й питання практичної діяльності архівних установ. Лише трагічні обставини 1933-го року змусили вченого залишити роботу на ниві архівістики. Тоталітарна система не знищила В. І. Веретенникова фізично, але істотно вплинула на поширення його наукових ідей.
Актуальність комплексного аналізу творчого доробку вченого, його наукових поглядів полягає не стільки в потребі суспільної реабілітації, поверненні імені науковця із майже повного забуття, скільки в необхідності осмислити в сучасних умовах його творчі напрацювання, оцінити з точки зору сьогодення результати багаторічної практичної роботи, ефективно використати його науковий доробок, який досі в багатьох аспектах не втратив свого значення. Відтак дослідження життя та діяльності В. І. Веретенникова, яке досі спеціально не здійснювалося, сприятиме вирішенню конкретних проблем архівознавства.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: В. І. ВЕРЕТЕННИКОВ ЯК АРХІВОЗНАВЕЦЬ ТА АРХІВІСТ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок