Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ФЕТАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ НА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ГЕПАТОЦИТІВ ПАЦЮКІВ IN VITRO І IN VIVO

Загрузка...

ВПЛИВ КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ФЕТАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ НА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ГЕПАТОЦИТІВ ПАЦЮКІВ IN VITRO І IN VIVO

Назва:
ВПЛИВ КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ФЕТАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ НА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ГЕПАТОЦИТІВ ПАЦЮКІВ IN VITRO І IN VIVO
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,44 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ КРІОБІОЛОГІЇ І КРІОМЕДИЦИНИ
НАН УКРАЇНИ
ПАШИНСЬКИЙ Павло Петрович
УДК 57.043:57.089.36:616.36-002
ВПЛИВ КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ФЕТАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ НА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ГЕПАТОЦИТІВ ПАЦЮКІВ IN VITRO І IN VIVO
03.00.19 - кріобіологія і кріомедицина
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Харків 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Доктор біологічних наук, професор Каліман Павло Авксентійович, Харківський національний університет ім. В.М. Каразіна, завідувач кафедри біохімії
Доктор біологічних наук, професор Жегунов Геннадій Федорович, Харківський державний медичний університет, завідувач кафедри загальної біології, цитології і генетики
Провідна установа:
Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, м. Київ
Захист відбудеться "__16__" __жовтня_ _2001 року о __1330__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.242.01 при Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України за адресою 61015, м. Харків, вул. Переяславська, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ІПКіК: 61015, м. Харків,
вул. Переяславська, 23.
Автореферат розісланий "_15_" ___вересня___ 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор мед. наук, професор Гольцев А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією із задач сучасної кріобіології поряд із вивченням особливостей кріопошкоджень і кріозахисту об'єктів різного рівня біологічної організації, є розробка ефективних біотехнологій, що включають одержання, кріоконсервування і тривале зберігання ембріональних та плодових (фетальних) тканин, клітин і отриманих з них препаратів, що мають перспективи використання в медицині, біології, фармакології, сільському господарстві й інших галузях (Грищенко В.І., 1991, Сухих Г.Т., 1994, Субота Н.П., 1998, Гольцев А.М., 2000, Geyer S.J., 1985, Fine А., 1994, і ін).
Це обумовлено тим, що ряд біологічних особливостей, властивих їм, наприклад, імунологічна індиферентність, могутня антиоксидантна дія, високі біосинтетичні можливості дозволяють розглядати їх як унікальні біопрепарати клінічного застосування (Рєпін В.С.1989, Троцький Дж., 1993, Акопян А., 1995, Брюховецький О.С., Кулаков В.І., 1996 і ін.).
Одним із перспективних аспектів використання фетальних тканин є їхнє застосування в гепатології, особливо при лікуванні захворювань, що супроводжуються гострою печінковою недостатністю (ГПН), летальність від якої, незважаючи на розвиток методів інтенсивної терапії, є великою. Вирішення проблеми багато дослідників убачають не тільки в застосуванні з цією метою трансплантації фетальної печінки, фрагментів тканини, але й отриманих з них гомогенатів, екстрактів, клітин, цитозольних чи пептидних фракцій і ін. (Бруслик В.Г., 1984, Маргуліс М.С. 1985, Субота Н.П., 1986, Єрин А.Н., 1996 і ін.) .
Препарати печінки плодів різних термінів гестації можуть бути використані як унікальні біологічні добавки до середовища гіпотермічного зберігання гепатоцитів та дифузійних розчинів при проведенні "клітинних діалізів", у біосистемі "штучна печінка" чи в консервуючих розчинах при гіпотермічному збереженні печінки (Онищенко М.О., 1990, Субота Н.П., Грищенко В.І., 1996).
Не менш важливою задачею гепотологів є дослідження механізмів дії фетальних препаратів, введених в організм при різних патологічних станах. Вирішення цього питання вимагає вивчення якісного складу і кількісного вмісту сполук біологічно активних речовин, зокрема – білків, гормонів, що входять у препарати та обумовлюють їхній сумарний ефект при клінічному використанні.
Нетривалий час зберігання біопрепаратів, у тому числі і фетальних, після виділення з тканин, обмежує їхнє широке використання в медицині, біології і фармакології і вимагає розробки надійних біотехнологій одержання й консервування із збереженням біологічних властивостей.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами: Робота виконана у відділі кріобіології системи репродукції і біохімії холодової адаптації в рамках планових тем ІПКіК НАН України: "Вивчення механізмів підвищення фертильності гамет і стійкості фетальних клітин людини і тварин при дії низьких температур у поєднанні з фізичними й хімічними факторами" (1996-2000 рр.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ВПЛИВ КРІОКОНСЕРВОВАНИХ ФЕТАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ НА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ГЕПАТОЦИТІВ ПАЦЮКІВ IN VITRO І IN VIVO

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок