Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ДЕЯКИХ ІНФЕКЦІЙ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ НА СЕРЦЕВО-СУДИННУ СИСТЕМУ ТА МОЖЛИВОСТІ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ КОРЕКЦІЇ

Загрузка...

ВПЛИВ ДЕЯКИХ ІНФЕКЦІЙ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ НА СЕРЦЕВО-СУДИННУ СИСТЕМУ ТА МОЖЛИВОСТІ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ КОРЕКЦІЇ

Назва:
ВПЛИВ ДЕЯКИХ ІНФЕКЦІЙ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ НА СЕРЦЕВО-СУДИННУ СИСТЕМУ ТА МОЖЛИВОСТІ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ КОРЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,62 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
АМН УКРАЇНИ
ім. Л.В. Громашевського
М О С К А Л Ю К Василь Деонізійович
УДК:616.1-06:616.91-085
ВПЛИВ ДЕЯКИХ ІНФЕКЦІЙ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ НА СЕРЦЕВО-СУДИННУ СИСТЕМУ ТА МОЖЛИВОСТІ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ КОРЕКЦІЇ
14.01.13. – інфекційні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Буковинській державній медичній академії МОЗ України
Науковий керівник: Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, професор Сокол Андрій Миколайович, Буковинська державна медична академія, завідувач кафедри інфекційних хвороб з курсом епідеміології.
Офіційні опоненти:
Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Андрейчин Михайло Антонович, Тернопільська державна медична академія ім. І.Я. Горбачевського, завідувач кафедри інфекційних хвороб.
Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії, доктор медичних наук Мощич Петро Степанович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, професор кафедри педіатрії №1.
Провідна установа: Львівський медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, м. Львів.
Захист відбудеться “27” лютого 2001 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.614.01. при інституті епідеміології та інфекційних хвороб АМН України ім. Л.В. Громашевського (07150, м. Київ, вул. Січневого повстання, 23).
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту епідеміології та інфекційних хвороб АМН України ім. Л.В. Громашевського (м. Київ, узвіз Протасів Яр, 4).
Автореферат розісланий “25” січня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук Клименко Ж.Б.
Актуальність теми. Ускладнення перебігу інфекційних захворювань розвитком серцево-судинної патології є однією з важливих проблем у клініці внутрішніх хвороб. Зокрема, міокардитом здатна ускладнитись будь-яка інфекційна хвороба, яким би збудником вона не була викликана (Барштейн Ю.А. и др., 1996; Возианова Ж.И., 1993; 1996; Мощич П.С., Михайлова А.М.,1998). Високий рівень захворюваності на дифтерію, ангіни, кір, інфекційний мононуклеоз і епідемічний паротит в Україні, відсутність чіткої тенденції до його зниження, частий розвиток серцевої недостатності при цій патології призводять до збільшення смертності та інвалідизації (Андрейчин М.А., 1996; Сердюк А.М., 1997). Визнаними є дані, що навіть найменші порушення гемодинаміки в гострому періоді інфекційних хвороб можуть бути причиною розвитку хронічних захворювань серцево-судинної системи (Барштейн Ю.А. и др., 1996; Полукчі О.К., 1998; Сервецкий К.Л., Михайлова А.М., 1997).
Частота міокардиту при інфекційних захворюваннях складає до 20% усіх некоронарогенних уражень серця (Кошечкин В.А., 1988; Mancini D.M., 1991). При інфекційних хворобах на серцево-судинну систему діють три основні фактори: інфекційний агент, тропний до міокарда, який безпосередньо впливає на кардіоміоцити, а інколи і локалізується в його структурах; токсини та інші біологічно активні речовини мікроорганізмів і вірусів, які локалізуються не в міокарді, але діють на нього через кров; підвищене навантаження на серце в результаті порушень у периферійній судинній системі, особливо тих органів, ураження яких характерне для тієї чи іншої інфекції (Барштейн Ю.А. и др., 1996).
У клініці інфекційних хвороб недостатньо уваги приділяється раннім змінам з боку серцево-судинної системи. Для цього переважно використовуються клініко-електрокардіографічні та ехокардіографічні методи дослідження, які дають недостатню інформацію (Возіанова Ж.І., 1993). У зв’язку з цим необхідно удосконалювати диференційно-діагностичні засоби, що давали б можливість проводити надійну та своєчасну верифікацію уражень серцево-судинної системи, перш за все міокарда.
В літературі не знайдено даних про комплексний підхід до оцінки показників центральної та периферійної гемодинаміки за допомогою електрофізіологічних методів (синхронного запису ЕКГ, сфігмограм, фонокардіограм, ЕхоКГ з фазовим аналізом серцевого скорочення, визначення систолічного та хвилинного об’ємів, периферійного опору судин, швидкості процесу реполяризації міокарда за допомогою диференціювання ЕКГ) у динаміці гострих інфекційних хвороб з ураженням ротоглотки з наступним порівнянням отриманих результатів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВПЛИВ ДЕЯКИХ ІНФЕКЦІЙ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ НА СЕРЦЕВО-СУДИННУ СИСТЕМУ ТА МОЖЛИВОСТІ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ КОРЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок