Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛІЗАЦІЯ ЕЛЕКТРОНОЗБАГАЧЕНИХ ГЕТЕРОЦИКЛІВ ІЗОЦІАНАТАМИ ТА ІЗОТІОЦІАНАТАМИ ФОСФОРУ

Загрузка...

ФУНКЦІОНАЛІЗАЦІЯ ЕЛЕКТРОНОЗБАГАЧЕНИХ ГЕТЕРОЦИКЛІВ ІЗОЦІАНАТАМИ ТА ІЗОТІОЦІАНАТАМИ ФОСФОРУ

Назва:
ФУНКЦІОНАЛІЗАЦІЯ ЕЛЕКТРОНОЗБАГАЧЕНИХ ГЕТЕРОЦИКЛІВ ІЗОЦІАНАТАМИ ТА ІЗОТІОЦІАНАТАМИ ФОСФОРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,90 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
СМАЛІЙ
Радомир Володимирович
УДК 547.76+547.491.3+547.491.4+546.183
ФУНКЦІОНАЛІЗАЦІЯ ЕЛЕКТРОНОЗБАГАЧЕНИХ ГЕТЕРОЦИКЛІВ ІЗОЦІАНАТАМИ ТА ІЗОТІОЦІАНАТАМИ ФОСФОРУ
02.00.08 – хімія елементоорганічних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ-2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі хімії фосфороорганічних сполук Інституту органічної хімії НАН України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Пінчук Олександр Михайлович, Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ, завідувач відділу.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Кальченко Віталій Іванович, Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ, завідувач відділу.
доктор хімічних наук,
Брусиловець Анатолій Іванович, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, професор кафедри неорганічної хімії.
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра органічної хімії і технології органічних речовин, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 17.02.2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.217.01 в Інституті органічної хімії НАН України за адресою: 02094, м. Київ, вул. Мурманська, 5.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту органічної хімії НАН України.
Автореферат розісланий 14.01.2005 р.
В.о. вченого секретаря спеціалізованої вченої ради
доктор хімічних наук Пашинник В. Ю.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Важливим напрямком використання ацилізоціанатів в органічній хімії є модифікація функціональними групами гетероароматичних сполук. Найбільш важливими є реагенти типу хлоросульфонілізоціанату або трифенілізоціанатофосфонійроданіду, за допомогою яких вдається здійснити одностадійне введення ціаногрупи в електронозбагачені гетероцикли. Синтетичні переваги застосування високоелектрофільних ізоціанатів та ізотіоціанатів обумовили їх широке використання у багатостадійному синтезі фізіологічно активних сполук та їх прекурсорів.
Незважаючи на широке вивчення хімічних властивостей ізоціанатів та ізотіоціанатів фосфору, їх реакції з С-нуклеофільними субстратами практично не досліджені. Серед ізоціанатів та ізотіоціанатів фосфору найбільш перспективними реагентами для функціоналізації електронозбагачених гетероциклів є високоелектрофільні дигалогеноангідриди ізоціанатофосфорної кислоти та амідофосфонійізотіоціанати. Так, синтетично доступний дихлороангідрид ізоціанатофосфорної кислоти, який є аналогом добре дослідженого в реакціях з електронозбагаченими гетероциклами хлоросульфонілізоціанату, в реакціях з С_нуклеофільними субстратами не вивчався. Амідофосфоній-ізотіоціанати, які можуть виявитись більш стабільними ніж трифенілізоціанатофосфонійроданід, як реагенти для функціоналізації електроно-збагачених гетероциклів також не досліджувались. Таким чином, вивчення С_ацилюючих властивостей дигалогеноангідридів ізоціанатофосфорної кислоти та амідофосфонійізотіоціанатів по відношенню до електронозбагачених гетероциклів, з метою функціоналізації останніх, є актуальною темою.
Мета і завдання дослідження. Дисертація присвячена дослідженню високоелектрофільних ізоціанатів та ізотіоціанатів фосфору в реакціях карбомоїлювання С-нуклеофільних субстратів з метою розробки нових методів функціоналізації електронозбагачених гетероциклів та енамінів.
Об`єкт дослідження: реакції електрофільного заміщення електронозбагачених гетероциклів.
Предмет дослідження: дигалогеноангідриди ізоціанатофосфорної кислоти і амідофосфонійізотіоціанати в реакціях C-карбамоїлювання електронозбагачених гетероциклів.
Методи дослідження: органічний синтез, елементний аналіз, спектральні методи (ІЧ, ЯМР спектроскопія, мас- и хроматомас-спектрометрія).
Для досягнення поставленої мети потрібно було вирішити наступні завдання:
- знайти оптимальні умови взаємодії дигалогеноангідридів ізоціанатофосфорної кислоти і амідофосфонійізотіоціанатів з електронозбагаченими гетероциклами;
- визначити залежність С-ацилюючої здатності досліджених реагентів від оточення атома фосфору, а також межі їх використання для С-карбамоїлювання електроно-збагачених гетероциклів різних класів;
- дослідити хімічні властивості невідомих раніше гетерил-карбоксамідо-фосфорилдигалогенідів, а також гетерилфосфазотіокарбонільних похідних та з’ясувати залежність хімічних властивостей цих сполук від оточення атома фосфору;
- на основі отриманих даних розробити препаративні методи функціоналізації електронозбагачених гетероциклів карбоксамідофосфатною, тіокарбоніл-фосфін-імінною, ціано-, та карбамоїльною групами.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛІЗАЦІЯ ЕЛЕКТРОНОЗБАГАЧЕНИХ ГЕТЕРОЦИКЛІВ ІЗОЦІАНАТАМИ ТА ІЗОТІОЦІАНАТАМИ ФОСФОРУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок