Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАЛІЗ ЕЛЕКТРИЧНИХ КІЛ З РОЗПОДІЛЕНИМИ ПАРАМЕТРАМИ ПРИ МАЛИХ НЕЛІНІЙНОСТЯХ ЕЛЕМЕНТІВ

Загрузка...

АНАЛІЗ ЕЛЕКТРИЧНИХ КІЛ З РОЗПОДІЛЕНИМИ ПАРАМЕТРАМИ ПРИ МАЛИХ НЕЛІНІЙНОСТЯХ ЕЛЕМЕНТІВ

Назва:
АНАЛІЗ ЕЛЕКТРИЧНИХ КІЛ З РОЗПОДІЛЕНИМИ ПАРАМЕТРАМИ ПРИ МАЛИХ НЕЛІНІЙНОСТЯХ ЕЛЕМЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,59 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Національна Академія наук України
Інститут електродинаміки
На правах рукопису
НОВІКОВА ОЛЬГА ІВАНІВНА

УДК 621.3.011.72
АНАЛІЗ ЕЛЕКТРИЧНИХ КІЛ З
РОЗПОДІЛЕНИМИ ПАРАМЕТРАМИ
ПРИ МАЛИХ НЕЛІНІЙНОСТЯХ ЕЛЕМЕНТІВ
Спеціальність 05.09.05 - теоретична електротехніка
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
 
Київ - 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському Державному університеті харчових технологій, м. Київ.
Науковий керівник - доктор фізикоматематичних наук, професор Мартиненко Михайло Антонович, Український Державний університет харчових технологій, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти :
Доктор технічних наук, с.н.с. Шидловська Наталія Анатоліївна, Інститут електродинаміки НАН України, провідний науковий співробітник відділу теоретичної електротехніки;
Кандидат технічних наук с.н.с. Абідов Султан Турсунович, науково-дослідний інститут «Вектор» Міністерства промислової політики України, виконуючий обов`язки директора інституту.
Провідна установа - Одеський Державний політехнічний університет Міні-стерства освіти України, кафедра теоретичних основ електротехніки.
Захист відбудеться _23 _грудня_ 1998р о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.187.01 при Інституті електродинаміки НАН України (252680, Київ-57, пр.Перемоги, 56, тел. 446-91-15).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України.
Автореферат розісланий _20_ _листопада_ 1998р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Федій В.С.
 
Загальна характеристика роботи.
Актуальність теми.
В зв`язку з великою довжиною ліній електропередачі, чималу ємність і недосконалість ізоляції між проводами та землею, а також між самими проводами, виникають значні струми зміщення та витоку крізь її ізоляцію. Струми зміщення досягають великих значень і під час передачі інформації по лініях на високих частотах. Струми та напруги в цих випадках є функціями часу та відстані, тобто йдеться про кола з розподіленими параметрами. Такі кола в реальних умовах характеризуються нелінійними залежностями погонних параметрів від струмів або напруг.
У випадку швидкобіжних перехідних процесів такі елементи електричних кіл як трансформатори, автотрансформатори, реактори, електричні машини, а іноді й конденсатори, кола автоматики та релейного захисту необхідно трактувати як елементи з нелінійними розподіленими параметрами. До нелінійних систем з розподіленими параметрами відносяться розподілені недиспергуючі лінії з нелінійними активними опорами, в яких формуються імпульси з крутим фронтом.
Параметричні пристрої з нелінійними розподіленими параметрами знайшли застосування в системах автоматичного управління технологічними процесами сільськогосподарського виробництва. До нелінійних кіл і систем з розподіленими параметрами відносяться високочастотні пристрої електронної техніки, лампи біжучої і оберненої хвилі, деякі типи плазмових пристроїв, квантові параметричні підсилювачі, напівпровідникові і надпровідні тунельні діоди та інші. В радіотехніці також знаходять застосування кола з нелінійними розподіленими параметрами. Це, наприклад, лінії, заповнені феритом, а також параметричні підсилювачі біжучої хвилі на основі ліній з сегнетоелектриком.
У всіх випадках при аналізі перехідних процесів в колах з розподіленими параметрами необхідно виходити із системи диференціальних рівнянь в частинних похідних (телеграфних рівнянь) при певних початкових і граничних умовах. Існуючі методи розв`язання телеграфних рівнянь справедливі для кіл з постійними розподіленими параметрами за умови так званих схем з розподіленими параметрами без спотворень, а також ліній без втрат. Тут доречно відзначити, що такі кола з постійними розподіленими параметрами є ідеалізацією вихідних положень під час формування математичних моделей електромагнітних процесів. Враховуючи нелінійність розподілених параметрів, телеграфні рівняння, якими описують процеси в колах з такими параметрами, є нелінійними. Крім того, що самі телеграфні рівняння нелінійні або з нелінійними коефіцієнтами, так і самі початкові і крайові умови можуть бути нелінійними.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: АНАЛІЗ ЕЛЕКТРИЧНИХ КІЛ З РОЗПОДІЛЕНИМИ ПАРАМЕТРАМИ ПРИ МАЛИХ НЕЛІНІЙНОСТЯХ ЕЛЕМЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок