Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДБУДОВА МАШИНОБУДІВНОЇ ІНДУСТРІЇ УКРАЇНИ

Загрузка...

ВІДБУДОВА МАШИНОБУДІВНОЇ ІНДУСТРІЇ УКРАЇНИ

Назва:
ВІДБУДОВА МАШИНОБУДІВНОЇ ІНДУСТРІЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,25 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

ХОЙНАЦЬКА Людмила Михайлівна

УДК 94(477):330.342.151:621715
ВІДБУДОВА МАШИНОБУДІВНОЇ ІНДУСТРІЇ
УКРАЇНИ
ТА ЇЇ СОЦІАЛЬНІ НАСЛІДКИ
(1943 - 1950 рр.)
07.00.01- історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України Національної академії наук України.
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор
Коваль Михайло Васильович.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Шевченко Володимир Федорович,
Національна академія внутрішніх справ України МВС України, професор кафедри історії України;
 
кандидат історичних наук, доцент
Головко Микола Леонтійович,
Академія праці та соціальних відносин
Федерації профспілок України, ректор.
Провідна установа - Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра новітньої історії України.
Захист відбудеться 29 березня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 в Інституті історії України НАН України (адреса: 01001, Київ-1, вул.Грушевського,4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту історії України НАН України (адреса: 01001, Київ-1, вул.Грушевського,4).
Автореферат розісланий 27 лютого 2002 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук Гуржій О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
 
Актуальність теми. Проголошення незалежної України та її наступний суверенний розвиток супроводжується суперечливими явищами і тенденціями. Тому не дивно, що держава й досі все ще не має чітко обраної орієнтації на шляху свого поступу. Як і 10 років тому, перед молодою Українською державою стоїть грандіозне стратегічне завдання - утвердження незалежності через розвинену, ефективну економіку, як складову світової економічної системи, інтеграція у міжнародне співтовариство, не втрачаючи при цьому своїх духовних й національних цінностей. Результати, які є на сьогоднішній день, свідчать про невисоку ефективність методів досягнення цих завдань. Життя примушує Україну шукати виходу із системної кризи, позначеної великими боргами по іноземних кредитах та позиках, розгулом тіньової економіки та корупції, втратою потужного воєнно-економічного потенціалу, низьким рівнем життя населення і його соціальною незахищеністю.
Сучасна ситуація вимагає нестандартних стратегічних рішень у виробленні економічної доктрини та засобів її реалізації. Розв’язати це складне завдання можна лише враховуючи досвід соціально-економічних процесів минулого.
У зв’язку з цим існує нагальна потреба в неупередженому аналізі й оцінці конкретних питань, пов’язаних з повоєнною відбудовою української економіки, насамперед, базових галузей індустрії. Історичне дослідження проблеми, позначеної в заголовку дисертаційної роботи, розширить дотеперішні знання про характер і зміст складних та суперечливих соціально-політичних і соціально-економічних процесів, що мали місце на визволеній території України.
Досвід повоєнних років має допомогти нам, не повторюючи помилок минулого, створити ефективну і соціально орієнтовану економіку, яка надасть можливість якісно підвищити рівень життя громадян і забезпечити справжню незалежність України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрям дослідження органічно поєднується з проблематикою наукових розробок відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України 1995 - 2000 рр.: “Українське суспільство після вигнання нацистських окупантів і в процесі подолання післявоєнних кризових явищ (1943-кінець 40-х рр.)” і “Суспільно-політичне життя в Україні. 1939-1950 рр.”.
Об’єктом дослідження є діяльність радянських органів влади щодо забезпечення процесу відбудови економіки України залежно від становища на театрі воєнних дій, потреб народного господарства СРСР та міжнародного статусу радянської держави у визначений хронологічний період.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ВІДБУДОВА МАШИНОБУДІВНОЇ ІНДУСТРІЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок