Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ ДОШКІЛЬНИКІВ ЗАСОБАМИ ТЕРАПЕВТИЧНОЇ МЕТАФОРИ

Загрузка...

РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ ДОШКІЛЬНИКІВ ЗАСОБАМИ ТЕРАПЕВТИЧНОЇ МЕТАФОРИ

Назва:
РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ ДОШКІЛЬНИКІВ ЗАСОБАМИ ТЕРАПЕВТИЧНОЇ МЕТАФОРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,90 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІХІНА ІРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 159.954
РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ ДОШКІЛЬНИКІВ
ЗАСОБАМИ ТЕРАПЕВТИЧНОЇ МЕТАФОРИ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Івано-Франківськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Карпенко Зіновія Степанівна,
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри педагогічної та вікової психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
член-кореспондент АПН України
Балл Георгій Олексійович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
завідувач лабораторії методології і теорії психології;
кандидат психологічних наук
Литвин-Кіндратюк Світлана Данилівна,
Науково-методичний центр „Українська етнопедагогіка і народознавство” АПН України і Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, старший науковий співробітник.
Провідна установа: Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова Міністерства освіти і науки
України, кафедра психології та педагогіки, м.Київ.
Захист відбудеться ”13” листопада 2003 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.04 у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Прикарпатського університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57.
Автореферат розісланий ”10” жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овсянецька Л.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Реформування системи освіти України як незалежної держави на сучасному етапі потребує розробки нових методологічних підходів і практичних засобів, покликаних підвищити ефективність навчання та виховання підростаючого покоління. Це, насамперед, зумовлено тим, що докорінні зміни, які відбуваються у суспільстві, не могли не відобразитися й на статусі дитинства як такого, його ролі та місця у житті соціуму. Вчені все частіше звертаються до аналізу історичної, соціокультурної, психологічної та педагогічної специфіки сучасного типу дитинства, конструювання варіативних моделей розвивальної дошкільної освіти та сімейного виховання з урахуванням зазначеної специфіки, пошуку способів побудови особистісно розвиваючих взаємодій дітей та дорослих (батьків, педагогів) у освітній та позаосвітній сферах, шляхів формування у дорослих психологічної готовності до організації таких взаємодій. Крім того, все більшої відомості набувають популярні та визнані за кордоном, проте недостатньо досліджені в пострадянському просторі питання визначення головних теоретичних засад та створення технологій психологічного консультування та психотерапії (індивідуальної, групової, сімейної).
Розвиток освіченої, творчої особистості є одним з першочергових стратегічних завдань системи освіти в нашій країні. Творчий підхід до навчання та виховання вимагає від педагогів та психологів не лише праці, заснованої на рекомендаціях нині діючих програм навчання та виховання, диференційованого та індивідуального підходу до дітей, але й грунтовних наукових знань з проблем теорії творчих здібностей та обдарованості, володіння новітніми методиками їх діагностики та формування, способами активізації творчої діяльності дошкільників.
Серйозними перешкодами у справі впровадження новітніх методів та прийомів розвитку творчих здібностей дітей є, по-перше, тривалий перехід з авторитарної до особистісно-орієнтованої моделі взаємодії педагога з вихованцем, який реалізовано далеко не у всіх дошкільних виховних закладах (ДВЗ), по-друге, недостатня розробленість системи роботи з розвитку творчих здібностей, особливо, що стосується роботи з дітьми, які мають вади особистісного розвитку. Означені проблеми методологічного характеру доповнюються і проблемами суто матеріальними, як-от: недостатнє фінансування ДВЗ, відсутність посади психолога у більшості з них, що особливо актуально для сільських дошкільних закладів, проблема комплектації груп, зокрема їх переповненість.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ ДОШКІЛЬНИКІВ ЗАСОБАМИ ТЕРАПЕВТИЧНОЇ МЕТАФОРИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок