Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСЕСИМЕТРИЧНІ ЗАДАЧІ ТЕРМОПРУЖНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ТІЛ З ЛОКАЛЬНИМИ ГЕОМЕТРИЧНИМИ НЕДОСКОНАЛОСТЯМИ ПОВЕРХОНЬ

Загрузка...

ОСЕСИМЕТРИЧНІ ЗАДАЧІ ТЕРМОПРУЖНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ТІЛ З ЛОКАЛЬНИМИ ГЕОМЕТРИЧНИМИ НЕДОСКОНАЛОСТЯМИ ПОВЕРХОНЬ

Назва:
ОСЕСИМЕТРИЧНІ ЗАДАЧІ ТЕРМОПРУЖНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ТІЛ З ЛОКАЛЬНИМИ ГЕОМЕТРИЧНИМИ НЕДОСКОНАЛОСТЯМИ ПОВЕРХОНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,18 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРИКЛАДНИХ ПРОБЛЕМ
МЕХАНІКИ І МАТЕМАТИКИ ім. Я.С. ПІДСТРИГАЧА
МОНАСТИРСЬКИЙ
Богдан Євгенович
УДК 539.3
ОСЕСИМЕТРИЧНІ ЗАДАЧІ ТЕРМОПРУЖНОЇ
ВЗАЄМОДІЇ ТІЛ З ЛОКАЛЬНИМИ ГЕОМЕТРИЧНИМИ
НЕДОСКОНАЛОСТЯМИ ПОВЕРХОНЬ
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико–математичних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України.
Науковий керівник член-кореспондент НАН України, доктор фізико–математичних наук, професор КІТ Григорій Семенович, Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України, директор Інституту.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
ЖАРІЙ Олег Юрійович, Київський національний університет ім. Т.Г.Шевченка, професор кафедри;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник КУШНІР Роман Михайлович,
Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України, завідувач відділу.
Провідна установа: Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова, кафедра методів математичної фізики, Міністерство освіти і науки України, Одеса.
Захист відбудеться 01.04.2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .195.01 в Інституті прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України за адресою: 79060, м. Львів, вул. Наукова, 3-б.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці ІППММ ім. Я.С.Підстригача НАН України (м. Львів, вул. Наукова, 3-б).
Автореферат розіслано 26.02.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико–математичних наук П. Р. Шевчук
загальна характеристика роботи
Актуальність. Контактна взаємодія тіл є найпоширенішим видом взаємодії в природних структурах, техніці, будівництві, промисловості, тощо. Її теоретичне дослідження є однією з основних проблем механіки деформівного твердого тіла, що має важливе значення з точки зору практичних застосувань. При контакті тіл власне взаємодія відбувається безпосередньо через їх поверхні. В зв'язку з цим стан та структура поверхонь істотно впливають на напружено-деформований стан контактної пари. Тому для його визначення необхідно знати реальний розподіл напружень на поверхні спряження, який стає відомим лише після розв'язання контактної задачі. Таким чином набувають актуальності задачі про взаємодію тіл, при формулюванні яких враховується фактична структура поверхонь.
Під час виготовлення та обробки деталей їх поверхні набувають рельєфності, а приповерхневі тонкі прошарки – неоднорідності. Перше відображається у наявності малих локальних відхилень фактичної поверхні від її номінальної (проектної) форми, а друге проявляється у відмінності властивостей матеріалів поверхневих та глибинних шарів. Такі геометричні та фізичні неоднорідності, незважаючи на малі розміри, під час взаємодії тіл можуть зумовити високий рівень концентрації напружень, великі градієнти температури в приконтактних областях, що має істотний вплив на міцність елементів вузлів та з'єднань і багато в чому визначає надійність та довговічність їх роботи.
Такий висновок підтверджується експериментально. Зокрема, результати експериментів на контактну міцність показують, що руйнування тіл відбувається в околі поверхневих дефектів типу зазубрин, виїмок, виступів. Експериментальні дослідження останніх років виявили також істотний вплив термічних деформацій спряжених тіл та властивостей середовища у міжповерхневому просторі на деформативність і термічну провідність з'єднань.
При теоретичному дослідженні врахування локальних, насамперед геометричних, дефектів поверхні веде до постановки некласичних контактних задач – так званих контактних задач для тіл з узгодженими поверхнями. Їх характерною особливістю є наявність локальних ділянок на поверхні спряження, де прямий контакт тіл відсутній.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОСЕСИМЕТРИЧНІ ЗАДАЧІ ТЕРМОПРУЖНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ТІЛ З ЛОКАЛЬНИМИ ГЕОМЕТРИЧНИМИ НЕДОСКОНАЛОСТЯМИ ПОВЕРХОНЬ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок