Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЕЛІТИ ДО ПОЛІТИКО-АДМІНІСТРАТИВНИХ СТРУКТУР РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ У XVIII – ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ ХІХ СТ.

Загрузка...

ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЕЛІТИ ДО ПОЛІТИКО-АДМІНІСТРАТИВНИХ СТРУКТУР РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ У XVIII – ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ ХІХ СТ.

Назва:
ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЕЛІТИ ДО ПОЛІТИКО-АДМІНІСТРАТИВНИХ СТРУКТУР РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ У XVIII – ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ ХІХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,33 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Дніпропетровський національний університет
Галь Богдан Олександрович
УДК 94 (477) “17/18”:06.046
ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЕЛІТИ ДО ПОЛІТИКО-АДМІНІСТРАТИВНИХ СТРУКТУР РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ У XVIII – ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ ХІХ СТ.
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі українознавства і політології Національної гірничої академії України.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Швидько Ганна Кирилівна,
Національна гірнича академія України.
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор
Кравченко Володимир Васильович,
завідувач кафедри українознавства
Харківського національного університету
ім. В.Н.Каразіна
кандидат історичних наук, доцент
Литвинова Тетяна Федорівна,
Дніпропетровський національний університет
Провідна установа – Донецький національний університет,
кафедра історії України
Захист відбудеться 15 червня 2001 р. о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08. 051. 14 при Дніпропетровському національному університеті за адресою:
м. Дніпропетровськ, пр.Гагаріна,72, ауд.307.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м.Дніпропетровськ-50, вул.Казакова,8.
Автореферат розісланий 15 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.А.Кривий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Формування вітчизняної еліти в часи, коли Лівобережна Україна виступала складовою Російської імперії, проходило в умовах відсутності розвинутого громадянського суспільства, а, отже, в рамках державних структур, що визначило монополію останніх на прийняття стратегічних рішень і конституювало вищий ешелон адміністративно-політичної бюрократії в якості політичної еліти. В складних обставинах завершального періоду більш як сторічної боротьби між центральним урядом та місцевою адміністрацією, доцентровими силами, що виступали за уніфікацію системи управління, та відцентровими, які обстоювали збереження традиційних органів урядування, у XVIII – першої половини ХІХ ст. українська еліта поступово інтегрувалася до політико-адміністративних структур імперського типу. Виступаючи в якості основного суб’єкту процесу модернізації владної системи Лівобережжя, політична еліта в ході адміністративно-судових та фінансових реформ 1720-х – 1830-х рр. сформувала цивільний апарат управління з носіїв раціонально мотивованого компромісу загальноімперських та регіональних інтересів.
Актуальність дослідження. Дослідження елітних груп українського суспільства належить в останнє десятиліття до числа пріоритетних проблем вітчизняної історіографії, що пов’язане з комплексною дією кількох факторів. Концентрація дослідницької уваги на проблемах політичної історії України має заповнити вакуум у цій галузі після більш як півстолітнього превалювання соціально-економічних студій. Крім того, постановці проблем , пов’язаних з історією, особливостями та механізмами рекрутування елітних груп, сприяє авторитет окремих науковців минулого і нашої доби, що плідно працювали саме на ниві елітології. І, нарешті, актуальність досліджень генези політичних еліт України і особливостей сучасної трансформації правлячої еліти пов’язана з пошуком адекватної нинішньому етапу розвитку українського суспільства державно-правової інфраструктури.
Звернення до відповідної проблематики кількох поколінь істориків, політологів, правознавців зумовило накопичення значного за обсягом фактичного матеріалу, але українськими науковцями досі не створено цілісного уявлення про основні тенденції та особливості процесу інтеграції регіональної еліти до владних органів Російської імперії, який має сенс розглядати крізь призму процесів уніфікації управлінських форм, інтеграції владних структур і, нарешті, долі окремих представників української політичної еліти ХVІІІ – першої третини ХІХ ст.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЕЛІТИ ДО ПОЛІТИКО-АДМІНІСТРАТИВНИХ СТРУКТУР РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ У XVIII – ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ ХІХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок