Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: ЕКОНОМІЧНА СТРАТЕГІЯ ПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ АПК НА РИНКУ СОКОВОЇ ПРОДУКЦІЇ

ЕКОНОМІЧНА СТРАТЕГІЯ ПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ АПК НА РИНКУ СОКОВОЇ ПРОДУКЦІЇ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
ЕКОНОМІЧНА СТРАТЕГІЯ ПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ АПК НА РИНКУ СОКОВОЇ ПРОДУКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,53 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
НЕДЕЛЬКО ІРИНА ГЕОРГІЇВНА
УДК 338.439:664.857
ЕКОНОМІЧНА СТРАТЕГІЯ ПЕРЕРОБНИХ
ПІДПРИЄМСТВ АПК НА РИНКУ СОКОВОЇ ПРОДУКЦІЇ
 
спеціальність 08.06.01 –
Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному гуманітарному університеті ім.П.Могили навчально-наукового комплексу “Києво-Могилянська Академія”
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Федулова Любов Іванівна,
Міжрегіональна академія управління персоналом,
завідувач кафедри менеджменту (м. Київ).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Борщевський Петро Прокопович, академік УААН України, заступник голови Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України.
кандидат економічних наук, доцент Воротін Валерій Євгенович, Українська Академія державного управління при Президентові України, доцент кафедри економічної теорії та історії економіки.
Провідна установа:
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, відділ проблем економічної стратегії, прогнозування і регулювання економіки
Захист відбудеться 24 січня 2003 року о 14.00 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради К26.058.01 в Національному університеті харчових технологій за адресою м. Київ, вул. Володимирська, 68.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою м. Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “17” грудня 2002 .
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В.М.Марченко
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стрімкий розвиток конкуренції в українській економіці в цілому, і, зокрема, в її аграрному секторі, зумовлює необхідність вдосконалення стратегічної управлінської поведінки таким чином, щоб своєчасно адаптуватися до умов навколишнього середовища та досягнути задовільних результатів, потрібних для виживання і розвитку на ринку. Нині виникла об'єктивна потреба у поглиблених наукових дослідженнях проблем стратегічного управління діяльністю підприємств, серед яких найважливіше місце займають питання розробки складових економічної стратегії.
В ринкових умовах підприємство повинно самостійно, керуючись законодавчими і нормативними актами, які регламентують правила ведення виробничої діяльності, а також кон'юнктурою, що складається на тому чи іншому ринку, приймати основні, довгострокові стратегічні рішення. Як свідчить практика, лише постійне використання системи моніторингу та аналіз факторів зовнішнього оточення і внутрішнього середовища можуть слугувати інформаційною основою для встановлення та корегування стратегічних цілей, шляхів і методів їх досягнення. На жаль, вітчизняні виробники АПК, стикаючись з проблемою забезпечення конкурентоспроможності, практично не використовують вироблений провідними зарубіжними фірмами інструментарій стратегічного управління.
Процес організаційно-економічної реструктуризації аграрного сектору України приводить до дії ринкові механізми функціонування окремих галузей, в основі стратегії розвитку яких лежить підприємницьке управління. До ряду таких належать підприємства, що займаються випуском напоїв за принципово новими технологіями з врахуванням світових тенденцій виробництва продукції, що значно впливає на здоров'я людей.
Вітчизняні виробники за останні роки створили повноцінний, динамічний та насичений ринок сокової продукції. Окрім розробки нових ринкових продуктів, вони серйозно займаються побудовою власної сировинної бази, сприяючи тим самим використанню потенціалу сільськогосподарського виробництва, а особливо вирощуванню плодово-овочевої продукції, яка займає значну частку в обсязі сільськогосподарської продукції.
Слід відзначити, що коли проблеми стратегічного управління господарюючими суб'єктами в економічній літературі опрацьовано досить широко (у роботах І.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА СТРАТЕГІЯ ПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ АПК НА РИНКУ СОКОВОЇ ПРОДУКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок