Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИ ВІБРОННОЇ ВЗАЄМОДІЇ В БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ГАЛОЇДНИХ КРИСТАЛАХ, АКТИВОВАНИХ РТУТЕПОДІБНИМИ ІОНАМИ

Загрузка...

ЕФЕКТИ ВІБРОННОЇ ВЗАЄМОДІЇ В БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ГАЛОЇДНИХ КРИСТАЛАХ, АКТИВОВАНИХ РТУТЕПОДІБНИМИ ІОНАМИ

Назва:
ЕФЕКТИ ВІБРОННОЇ ВЗАЄМОДІЇ В БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ГАЛОЇДНИХ КРИСТАЛАХ, АКТИВОВАНИХ РТУТЕПОДІБНИМИ ІОНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,61 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Ефекти вібронної взаємодії в багатокомпонентних галоїдних кристала
х, активованих ртутеподібними іонами


\bookfoldsheets0Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
Бердичевський Олександр Миколайович
УДК 535.37
ЕФЕКТИ ВІБРОННОЇ ВЗАЄМОДІЇ
В БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ГАЛОЇДНИХ КРИСТАЛАХ,
АКТИВОВАНИХ РТУТЕПОДІБНИМИ ІОНАМИ
01.04.10 – Фізика напівпровідників та діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі експериментальної фізики
Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук
Підзирайло Микола Степанович
доцент кафедри експериментальної фізики Львівського національного університету імені Івана Франка.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
Неділько Сергій Герасимович, старший науковий співробітник, завідувач науково-дослідної лабораторії "Спектроскопія конденсованого стану речовини" (Київський національний університет імені Тараса Шевченка МОН України)
доктор фізико-математичних наук
Половинко Ігор Іванович, професор, завідувач кафедри нелінійної оптики (Львівський національний університет імені Івана Франка МОН України)
Провідна установа: Ужгородський національний університет
Міністерства освіти та науки України
Захист відбудеться 23.11.2005 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д .051.09 при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005 Львів, вул. Кирила і Мефодія, 8, Велика фізична аудиторія, фізичний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, ).
Автореферат розіслано 10.10. 5 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради Павлик Б.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми Активовані кристали протягом тривалого часу служать об’єктами для експериментальних та теоретичних досліджень завдяки широкому практичному застосуванню, яке вони знаходять в техніці у якості активних середовищ для сцинтиляційних лічильників, детекторів іонізуючих випромінювань, спектральних перетворювачів, люмінесцентних джерел світла, оптичних квантових генераторів та запам’ятовуючих пристроїв. Ртутеподібні іони вже давно використовуються як модельні об’єкти для теорії домішкових центрів малого радіуса, що відкриває широкі можливості для дослідження впливу найближчого оточення на їх люмінесцентні властивості. Перш за все, це пов’язано з тим, що на енергетичні рівні ртутеподібного іона, який заміняє катіон у вузлі кристалічної гратки, сильно впливають ефекти вібронної взаємодії (електрон-фононна і екситон-фононна взаємодії, ефект Яна-Теллера та ін.).
Багатокомпонентні галоїдні кристали характеризуються різними структурами кристалічної гратки, які стабільні в певному температурному інтервалі, що є дуже вигідним для вивчення впливу зміни близького оточення на ефекти вібронної взаємодії в центрах люмінесценції. Кристали йодидів характеризуються великим коефіцієнтом поглинання іонізуючого випромінювання і високою радіаційною стійкістю, тому вони широко застосовуються в практиці. Завдяки своїм унікальним властивостям (оптичним, акустичним, п’єзоелектричним і т. д.), можливістю отримувати монокристали високої оптичної якості достатньо великих розмірів, багатокомпонентні галоїдні кристали останнім часом все більше привертають увагу дослідників. На сьогоднішній день практично не вивчені оптико-спектральні характеристики цих кристалів, в тому числі спектрально-кінетичні параметри екситонної і активаторної люмінесценції та механізми передачі енергії збудження до активаторних центрів.
Недостатня вивченість проявів ефектів вiбронних взаємодій для домішкових центрів в матрицях низької симетрії, а також у екситонних процесах, послужила вибором об’єктів дослідження даної дисертаційної роботи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЕФЕКТИ ВІБРОННОЇ ВЗАЄМОДІЇ В БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ГАЛОЇДНИХ КРИСТАЛАХ, АКТИВОВАНИХ РТУТЕПОДІБНИМИ ІОНАМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок