Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІКРОМІЦЕТИ ПОДРІБНЕНОЇ ДЕРЕВИНИ ГІЛОК ЛИСТЯНИХ ПОРІД ТА ЇХ ЕКОЛОГО-БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ В УМОВАХ ДЕРНОВО-СЛАБОПІДЗОЛИСТОГО ГРУНТУ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

МІКРОМІЦЕТИ ПОДРІБНЕНОЇ ДЕРЕВИНИ ГІЛОК ЛИСТЯНИХ ПОРІД ТА ЇХ ЕКОЛОГО-БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ В УМОВАХ ДЕРНОВО-СЛАБОПІДЗОЛИСТОГО ГРУНТУ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
МІКРОМІЦЕТИ ПОДРІБНЕНОЇ ДЕРЕВИНИ ГІЛОК ЛИСТЯНИХ ПОРІД ТА ЇХ ЕКОЛОГО-БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ В УМОВАХ ДЕРНОВО-СЛАБОПІДЗОЛИСТОГО ГРУНТУ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,99 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ БОТАНІКИ ім. М.Г. ХОЛОДНОГО
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ВОЛОЩУК
Наталія Михайлівна
УДК 528.28:630*17:504
МІКРОМІЦЕТИ ПОДРІБНЕНОЇ ДЕРЕВИНИ ГІЛОК ЛИСТЯНИХ ПОРІД
ТА ЇХ ЕКОЛОГО-БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ В УМОВАХ
ДЕРНОВО-СЛАБОПІДЗОЛИСТОГО ГРУНТУ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
03.00.21 - мікологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник - доктор біологічних наук, професор
ХАРЧЕНКО Світлана Миколаївна,
Національний аграрний університет,
професор кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
БУХАЛО Ася Сергіївна,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,
головний науковий співробітник відділу мікології
доктор біологічних наук, професор,
член-кореспондент УААН,
ЦИЛЮРИК Анатолій Васильович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри захисту лісу,
директор ННЦ лісівництва навчально-наукового
Інституту лісового і садово-паркового господарства НАУ
Провідна установа - Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАНУ,
відділ фізіології та систематики мікроміцетів, м. Київ
Захист відбудеться " 14 " березня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.211.01 Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України за адресою: 00601, м. Київ, вул. Терещенківська, 2.
Факс: (380) 44-235-10-64
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України (01025, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 28).
Автореферат розісланий 11.02. 2005 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Виноградова О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Міцеліальні гриби займають провідне місце у блоці біодеструкторів органічної речовини рослинного походження, зокрема целюлози. За своєю біомасою, видовою різноманітністю та функціональною активністю вони є важливим компонентом біоти наземних екосистем. Проте, різноманітність видового складу мікроміцетів у певних екологічних нішах, розповсюдження окремих видів у ценозах, процеси засвоєння поживного субстрату і рівень біосинтетичної діяльності окремих видів грибів ще до теперішнього часу залишаються недостатньо вивченими. (Жданова, Василевская, 1982; Харченко, 2002; Zavgorodnyaya et al., 2000).
За існуючими в сучасному лісівництві технологіями в грунт як органічне добриво може вноситись подрібнена деревина гілок (ПДГ). При цьому виявлена більш ефективна дія ПДГ листяних порід, ніж хвойних (Lemieux, 1997). За даними багатьох дослідників, використання ПДГ активізує розвиток дереворуйнуючих лігнотрофних видів грибів, які сприяють не тільки відновленню трофічних зв’язків і кругообігу поживних речовин, а також приймають участь у біоочищенні антропогенно забруднених грунтів (Andersson et al., 2001; Bredberg et al., 2002; Koch, 1987; Kokalis-Burelle et al., 1994; Lazarovits et al., 2001; Sauer, 1999). У зв’язку з цим, дослідження можливості раціонального використання лісових ресурсів для захисту біосфери від забруднення хімічними агентами, підвищення родючості грунтів, становить значний інтерес і вимагає вивчення видового складу мікобіоти ПДГ та з’ясування її ролі у розкладанні деревини як активних компонентів довкілля.
Тому питання екології та біології мікроміцетів подрібненої деревини гілок листяних порід, зокрема поширених в Україні Acer platanoides L. (клена гостролистого), Acer tataricum L. (клена татарського) і Quercus robur L. (дуба звичайного), а також вивчення функціональних особливостей ПДГ при внесенні її у дерново-слабопідзолистий грунт, можуть сприяти підвищенню родючості грунтів і збагаченню грунтових біоценозів певними групами мікроміцетів.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Робота здійснювалась у межах науково-дослідної міжнародної програми оздоровлення басейну ріки Дніпро за угодою між Боярською лісовою дослідною станцією і Центром дослідження міжнародного розвитку м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МІКРОМІЦЕТИ ПОДРІБНЕНОЇ ДЕРЕВИНИ ГІЛОК ЛИСТЯНИХ ПОРІД ТА ЇХ ЕКОЛОГО-БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ В УМОВАХ ДЕРНОВО-СЛАБОПІДЗОЛИСТОГО ГРУНТУ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок