Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНИЙ ОБМІН ТЕХНОЛОГІЯМИ У ФОРМУВАННІ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННІ КОНКУРЕНТНИХ ПЕРЕВАГ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ (НА ПРИКЛАДІ ІТАЛІЇ)

Загрузка...

МІЖНАРОДНИЙ ОБМІН ТЕХНОЛОГІЯМИ У ФОРМУВАННІ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННІ КОНКУРЕНТНИХ ПЕРЕВАГ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ (НА ПРИКЛАДІ ІТАЛІЇ)

Назва:
МІЖНАРОДНИЙ ОБМІН ТЕХНОЛОГІЯМИ У ФОРМУВАННІ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННІ КОНКУРЕНТНИХ ПЕРЕВАГ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ (НА ПРИКЛАДІ ІТАЛІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,73 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Остапенко Тетяна Геннадіївна
УДК 339.9.012.23 (450)
МІЖНАРОДНИЙ ОБМІН ТЕХНОЛОГІЯМИ
У ФОРМУВАННІ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННІ
КОНКУРЕНТНИХ ПЕРЕВАГ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ
(НА ПРИКЛАДІ ІТАЛІЇ)
08.00.02 – світове господарство та міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі зовнішньоекономічних досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
СІДЕНКО Володимир Романович,
ДУ “Інститут економіки і прогнозування НАН України”, головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
АНТОНЮК Лариса Леонтіївна,
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, професор кафедри міжнародної економіки
кандидат економічних наук, доцент
КАНІЩЕНКО Олена Леонідівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, доцент кафедри
міжнародної економіки економічного факультету
Захист відбудеться 29 січня 2008 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .176.01 із захисту дисертацій в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ, вул. Леонтовича ,5.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ, вул. Леонтовича, .
Автореферат розісланий 17 грудня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
А.М. Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Динамічний розвиток міжнародної економіки спричинив поглиблення глобалізаційних процесів у світовому господарстві. Нині формуються нові конкурентні умови діяльності суб’єктів господарювання, які об’єктивно впливають на всі рівні та сфери їхньої взаємодії із зовнішнім середовищем, а також розвиваються нові форми забезпечення конкурентоспроможності національних економік. Зросла роль міжнародного обміну технологіями як фактору розвитку конкурентних переваг суб’єктів господарювання багатьох країн у контексті загострення конкуренції між економіками окремих держав у світовому господарстві в умовах глобалізації. Даний фактор впливає на формування конкурентних переваг країн опосередковано – через вплив на інноваційну систему країни та ті технологічні зміни, що відбуваються у виробництві. У залежності від механізму впливу міжнародного обміну технологіями на конкурентні переваги країни виділяють два типи країн: держави, що сформували конкурентні переваги, використовуючи залучену з-за кордону технологію, та країни, які орієнтувалися в розвитку національної економіки на внутрішні технологічні досягнення.
Найбільш повно умови та фактори міжнародної конкурентоспроможності національних економік, процеси формування глобального конкурентного середовища та диверсифікації методів конкурентної боротьби на світових ринках розроблено у працях зарубіжних вчених: Л.Абалкіна, Л.Вальраса, Т.Веблена, П.Гверрьєрі, А.Дагаєва, Дж.Данінга, Дж.Коммонса, П.Кругмена, Б.Ламборгіні, В.Леонтьєва, Ф.Ліста, В.Маєвського, Е.Менсфілда, М.Познера, М.Портера, К.Рожкова, А.Ругмана, А.Тарушкіна, Д.Сахала, Р.Солоу, Дж.Стіґліца, А.Уррата, Й. Шумпетера, О.Юданова та інших.
Проблеми конкурентоспроможності економіки України досліджуються в контексті міжнародної економічної діяльності нашої держави та пошуку нею шляхів ефективної інтеграції в систему світового господарства у працях вітчизняних вчених: Л.Антонюк, Ю.Бажала, О.Білоруса, В.Будкіна, І.Бураковського, В.Гейця, Д.Лук’яненка, Ю.Навзурова, В.Новицького, Ю.Пахомова, А.Поручника, В.Сіденка, С.Сіденко, А.Філіпенка, Т.Циганкової, О.Шнипка та ін. Особлива увага привертається до аналізу сучасного глобального середовища та його впливу на модифікацію сутності і форм конкуренції. Разом з тим, в Україні по суті не існує цілісного дослідження проблеми впливу міжнародного обміну технологіями на формування конкурентних переваг національної економіки, що вимагає подальших досліджень саме в аспекті впливу технологічного обміну на конкурентоспроможність в умовах глобалізації, особливо для країн, які мають менш розвинуті інститути ринкової системи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МІЖНАРОДНИЙ ОБМІН ТЕХНОЛОГІЯМИ У ФОРМУВАННІ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННІ КОНКУРЕНТНИХ ПЕРЕВАГ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ (НА ПРИКЛАДІ ІТАЛІЇ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок